SAULĖS URBONAITĖS kūrybos paroda „ŠOKOLADO PLYTELĖ“.

Klaipėdos m. savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje ,  J.  Janonio g. 9, Klaipėda
Vydūno gimnazijos moksleivės SAULĖS URBONAITĖS kūrybos paroda „ŠOKOLADO PLYTELĖ“.

Parodos atidarymas 2023 m. kovo 18 d. (šeštadienį) 16 val.
Parodos eksponavimo laikas 2023 03 18 - 04 01.

Kas bendro tarp kūrybos ir šokolado?
Iš tiesų labai daug, kūryba išlaisvina ir atskleidžia visus mūsų pojūčius, kurdami keliaujame prisiminimų takais, kaskart naujai išgyvendami patirtas būsenas ir emocijas. Kūryba yra tokia pat saldi ir paslaptinga kaip šokoladas. Atsikandę gabalėlį šokolado dar nežinome kokie poskoniai atsiskleis, juos pajuntame tik lėtai ragaudami. Taip ir kūryboje: nerdami į meno gelmę niekada nežinome kas nutiks, koks bus rezultatas, ar jis iš viso bus. Bet taip gera mėgautis procesu, kurti lyg ragautum šokoladą. Saulė taip ir daro. Kuria ir skanauja.

Saulė mokosi Vydūno gimnazijoje.
Saulę Urbonaitę meno paslapčių moko nuostabiausia pedagogė Rima Baukaitė.

Pradėjau piešti nuo pat mažutės. Vaikystės dienas dažnai leisdavau pas savo močiutes: kartu eidavome pasivaikščioti į parką ar prie jūros, o kai grįždavau namo, piešdavau viską, ką mačiau: ančiukus parke, žaidžiančius vaikus, pievoje šokuojančius varnėnus. Piešiniuose atkurdavau matytus vaizdus ir sugalvodavau naujas istorijas.
Kai piešiu, visada jaučiu beribę laisvę, piešiu viską, ką tik sugalvoju, nesirūpindama, koks bus rezultatas. Neturiu vienos mėgstamos temos, impulsu kūrybai gali būti bet kas: miestas, mokykla, miškas, vaizdas pro langą, tačiau dažniausiai – mintys. Piešiniai yra mano minčių išraiška, savotiškas mano minčių dienoraštis ir tuo pat metu – mano pabėgimo kambarys. Piešdama galiu iškeliauti į kitą realybę ir užsimiršti.
Labai svarbus man yra susitikimas su mokytoja Rima Baukaite. Mokytoja ne tik ugdo mano piešimo techniką, bet ir drąsina eiti savo kūrybos keliu. Turbūt visiems to labai reikia.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Saulė