Vieta:  KMSVB Meno skyrius (J. Janonio g. 9)

Vasario 18 d., šeštadienį, 14.00 val. kviečiame į Rasos Šimkutės sukurto dokumentinio filmo „Tegu eina liepsnodami“ peržiūrą Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriaus galerijoje (J. Janonio g. 9).

Šiame dokumentiniame filme atskleidžiami Mažosios Lietuvos sūnaus, vieno įtakingiausių uostamiesčio teatrinės mokyklos įkūrėjų ir puoselėtojų, Lietuvos konservatorijos Klaipėdos fakultetų (vėliau – Klaipėdos universiteto Menų fakultetas, dabar – LMTA Klaipėdos fakultetas) Režisūros katedros vedėjo, ilgamečio režisūros ir vaidybos dėstytojo doc. Gedimino Šimkaus (1938–2018) biografiniai faktai, pasakojami per dukters Rasos prisiminimų prizmę.

Filme ne tik perteikiama novatoriška Gedimino Šimkaus pedagoginė veikla, talentingų jo auklėtinių teatrinė kūryba, fenomenali Lietuvos mėgėjų teatrų veiklos sėkmė, bet ir per vienos šeimos istoriją prisiliečiama prie tragiškos lietuvininkų lemties.

Dokumentinis filmas „Tegu eina liepsnodami“, 2022, Lietuva, trukmė 1 val. 15 min.

Renginys nemokamas. Renginio metu gali būti fotografuojama ir/ar filmuojama.