Ateikite, išmokite ir naudokitės internetu bei skaitmeninėmis technologijomis kasdien!

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka ir projekto „Prisijungusi Lietuva“ organizatoriai kviečia gyventojus įgyti ar pagerinti skaitmeninius įgūdžius ir dalyvauti nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose pradedantiems ir pažengusiems. Mokymai vyksta KMSVB pagrindinėje bibliotekoje (Turgaus g. 8), Pempininkų (Taikos pr. 81A), Jaunimo (Tilžės g. 9), Kalnupės (Kalnupės g. 13) ir „Kauno atžalyno“ (Kauno g. 49)  padaliniuose.

Registruotis galite užpildant registracijos formą

Gyventojų patogumui siūlome šias temas: 

Skaitmeninio raštingumo mokymai pradedantiesiems

Pempininkų bibliotekoje (Taikos pr. 81A, tel. 346301)

Kalnupės bibliotekoje (Kalnupės g. 13, tel. 366542)   

„Kauno atžalyno“ bibliotekoje (Kauno g. 49, tel. 314727)                               

Kompiuterinio raštingumo mokymai pradedantiesiems „Skaitmeninės technologijos TAU: ateik, sužinok, išmok“. Mokymų trukmė 15 val. Šiuose mokymuose mokysitės:

 • kaip naudotis kompiuteriu ar išmaniuoju telefonu, ar planšete;
 • kaip rengti tekstinius dokumentus;
 • kaip saugiai naršyti internete bei rasti aktualios informacijos;
 • kaip dalintis informacija bei bendrauti internetu su artimaisiais ir draugais;
 • apie kasdienines e. viešąsias ir laisvalaikio paslaugas.

Išmaniųjų įrenginių naudojimas. Trukmė 12 ak. val.

Mokymai, kaip saugiai ir kūrybiškai naudotis šiuolaikinėmis visuomenės informavimo priemonėmis. Android planšetinių kompiuterių galimybės, internetas ir Wi-Fi technologijos, mobiliųjų programėlių naudojimas, jų pritaikymas kasdieninėje veikloje, bendravimo galimybės, elektroninių knygų skaitymas ir planšetinių kompiuterių saugumas.


Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir tvarkymas

Susipažinsite su nuotraukų redagavimo bei animacijų kūrimo programėlėmis bei išbandysite jų veikimą.

Skaitmeninio raštingumo mokymai pažengusiems

Pempininkų bibliotekoje (Taikos pr. 81A, tel. 346301)

Kalnupės bibliotekoje (Kalnupės g. 13, tel. 366542)   

„Kauno atžalyno“ bibliotekoje (Kauno g. 49, tel. 314727)                               

Jei turite pagrindinius darbo su skaitmeniniais įrenginiais įgūdžius, kviečiame mokytis šiose programose (kiekvienos programos trukmė – 6 val.):

 • Dokumentų kūrimas internete ir dalijimasis su kitais. Susipažinsite su debesų kompiuterijos pagrindais. Išmoksite kurti, redaguoti bei dalintis tekstais debesyse.
 • Skaičiuoklė darbui ir namams. Susipažinsite su pagrindinėmis skaičiuoklės priemonėmis ir jų praktiniu panaudojimu, sužinosite, kaip sudaryti ir formatuoti lenteles, įvesti ir redaguoti duomenis (skaičius, tekstą ir kt.), tvarkyti skaitinius duomenis (atlikti nesudėtingus skaičiavimus, rikiuoti), rengti diagramas, bendrinti skaičiuoklės dokumentą su kitais.
 • Pristatymų rengimas. Išmoksite vaizdžiai pristatyti savo mintis ir sumanymus, kurti patrauklias skaidres, tvarkyti jų turinį, spausdinti, pasirengti jas rodyti bei pasidalyti su kitais.
 • Planuokime laisvalaikį internetu. Išmoksite įsigyti lėktuvų bilietus, suplanuoti kelionę, sužinoti orus, tvarkaraščius, rasti žemėlapius, renginius, užsakyti viešbučius, suprasti svetimomis kalbomis parašytus tekstus.
 • Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas. Išmokite išmaniai ir saugiai naudotis e. paštu, saugoti ir tvarkyti duomenis interneto saugykloje.
 • Būkime saugūs internete. Susipažinsite su pagrindinėmis saugos žiniomis skaitmeniniame pasaulyje, išmoksite atpažinti galimas grėsmes ir rizikas internete, sužinosite, kokių saugumo priemonių imtis, siekiant apsaugoti savo skaitmeninius įrenginius.
 • Sumaniau apsipirkime ir atsiskaitykime internetu. Išmoksite pirkti internetu, saugiai atsiskaityti už prekes ir paslaugas, palyginti kainas. Sužinosite, kaip naudotis bankų paslaugomis internete.
 • Viešosios paslaugos internetu kiekvienam. Išmoksite internetu užsakyti e.valdžios paslaugas, pažymas, deklaruoti pajamas ar gyvenamąją vietą, užsiregistruoti pas gydytoją, teikti prašymus „Sodrai“, taikyti e.parašą ir dar daugiau.
Kaip naudotis ibiblioteka, el. knygų skaitymas
Pempininkų bibliotekoje (Taikos pr. 81A, tel. 346301)

Sužinosite, kaip užsiregistruoti iBiblioteka.lt portale ir naudotis jo paslaugomis: leidinių užsakymas, rezervavimas ir grąžinimo termino pratęsimas; kaip skolintis ir skaityti el. knygas ir kt.

 

Trukmė 1 val.

Nuotraukų restauravimas su „GIMP“ programa: praeitis ir dabartinės tendencijos
„Kauno atžalyno“ bibliotekoje (Kauno g. 49, tel. 314727)   

Daugelis namuose turime senų nuotraukų, kurias norėtume atnaujinti. Suteiksime žinių apie nemokamą nuotraukų redagavimo įrankį GIMP. Sužinosite, kaip koreguoti, bei keisti įvairaus pavidalo bei būsenos nuotraukas: jas retušuoti, keisti spalvas, pataisyti įtrūkimus, pašalinti dulkes ar dėmes, kitus nereikalingus objektus, o galbūt norėsite dar ir panaikinti seno popieriaus tekstūrą. Kviečiame į mokymus bibliotekoje. Įvairios praktinės užduotys padės geriau įsisavinti GIMP programos galimybes, kurias nesunkiai pritaikysite namuose.

 

Trukmė 6 val. (3 dienos)

Verslumo žingsniai
Pempininkų bibliotekoje (Taikos pr. 81A, tel. 346301) 

Turi mėgstamą užsiėmimą ir norėtum iš jo užsidirbti? O gal jau žengei pirmus verslumo žingsnius, bet trūksta žinių, kaip susikurti vizitinę kortelę ar nemokamą interneto svetainę? Kaip tinkamai pristatyti save? Kviečiame dalyvauti programos „Verslumo žingsniai“ mokymuose:

 • Verslo reklamos priemonių kūrimas: nuo logotipo iki filmuko (6 val.)
  Susipažinsite su nemokamomis programomis, su kuriomis galima susikurti asmeninį logotipą, vizitines korteles, svetainių, soc. tinklų viršelius, reklaminius filmukus ir kt.
 • Svetainės kūrimo pagrindai (6 val.)
  Programų, su kuriomis galima nemokamai susikurti interneto svetainę ar tinklaraštį įvairovė: teorija ir praktika.
 • Būk matomas socialiniuose tinkluose (6 val.)
  „Facebook“ puslapio verslui kūrimas. Sužinosite į ką derėtų atkreipti dėmesį naudojantis šia platforma. Taip pat trumpai susipažinsite su kitais socialiniais tinklais, kur galite reklamuoti savo verslą.
Sveikatos ir atminties piliulė
Pempininkų bibliotekoje (Taikos pr. 81A, tel. 346301) Nuolat nerandate savo akinių? O pirkinių sąrašai lieka namie? Sunkiai įsimenate veidus, vardus, skaičius. Visa tai galite pakeisti!
Siūlome atminties lavinimo mokymus – „Sveikatos ir atminties piliulė". Sužinosite, kaip veikia atmintis ir kaip galite padėti sau; išbandysite populiarias atminties lavinimo technikas, išmanius įrankius; pasisemsite gerų emocijų, nes jūsų laukia „sveikos žinios“. Mokymų metu bus taikomos žaidybinės-interaktyvios motyvacinės priemonės.
Protas yra kaip bagažinė: jei tvarkingai sukrausime, tilps viskas, jei bet kaip – beveik nieko“ (A.W. Hare, J.C.Hare, 1827).  

Trukmė 9 val. (3 dienos)
Genealoginės informacijos paieška ir medžių braižymas
Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyriuje (Turgaus g. 8, tel. 314723) Kaip ir kur ieškoti genealoginės informacijos. 

Trukmė 10 ak. val. (3 dienos)

Grupiniai mokymai yra nemokami, organizuojami bibliotekos skaitytojams. Neturintiems skaitytojo pažymėjimo, būtina jį įsigyti (kaina – 3.00 Eur., pensininkams – 1.50 Eur., vaikams – 1.50 Eur). 

Konsultacijos kompiuterių naudojimo klausimais

Reikia pagalbos siunčiant elektroninius laiškus? Norite išmokti iškelti nuotraukas iš telefono ar planšetės į kompiuterį? Nežinote, kaip rezervuoti knygą internetu? Norite skaityti el. knygas? Šiais ir kitais klausimais kviečiame konsultuotis:

 • Ketvirtadieniais nuo 14.00–16.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Pempininkų padalinyje (Taikos pr. 81A). Būtina užsiregistruoti iš anksto tel. (8 46) 346301 arba bibliotekoje.
 • Trečiadieniais 10.00–16.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8). Būtina išankstinė registracija tel. (8 46) 314723.

Konsultacijos nemokamos bibliotekos skaitytojams.

Individualūs mokymai

Nepatinka mokymai grupėse, trūksta gebėjimų, siūlome mokytis individualiai! Mokymų kaina 1 val. – 7.00 Eur. Individualūs mokymai vyksta:

 • Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyriuje (Turgaus g. 8). Daugiau informacijos ir registracija tel. (8 46) 314723.
 • Pempininkų padalinyje (Taikos pr. 81A). Daugiau informacijos ir registracija tel. (8 46) 346301.
 • „Kauno atžalyno“ padalinys (Kauno g. 49). Daugiau informacijos ir registracija tel. (8 46) 314727.