Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Pempininkų padalinio specialistai pristato atminties lavinimui skirtus pratimus ir patarimus. Pamokėlės skirtos bet kokio amžiaus asmenims.

„Įsivaizduokite, kad gimstate be atminties. Kas tuomet būtumėte? Ogi niekas, nes jei neturite atminties, neturite nieko. Jei paklausčiau, kas esate, iškart imtumėte ieškoti atsakymo savo atminties kloduose. Jūsų atmintis – tai klijai, kurie iš atskirų dalių sulipdo jūsų gyvenimą į visumą. Savimi esate tik dėl nepaprastos savo atminties. Esate duomenis sauganti būtybė, o atmintis saugo jūsų gyvenimą. Jei neturėtumėte atminties, negalėtumėte mokytis, mąstyti, neturėtumėte protinių gebėjimų, net nežinotumėte, kaip užsirišti batų raištelius. <...> Atmintis yra mūsų egzistencijos pamatas. Ji lemia mūsų sprendimų kokybę, vadinasi, visą mūsų gyvenimą.“ („Neribota atmintis“, K. Horsley)

Kevin Horsley – atminties lavinimo čempionato medalininkas, puikios knygos „Neribota atmintis“ autorius. Pastarįjį leidinį galite rasti Pempininkų, Jaunimo ir „Kauno atžalyno“ padaliniuose. Užsakyti/rezervuoti leidinį

Pirmoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: atminties lavinimas

Taigi atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenime, o ją lavindami, pageriname viską! Dėl šios priežasties siūlome virtualias pamokėles, kurios padės pamankštinti Jūsų protą. Taip pat ilgainiui Jus supažindinsime su atminties lavinimo technikomis, patarsime, kaip geriau įsiminti skaičius, veidus, vardus, pirkinių sąrašus.

Įsidėmėkite, kad atminties lavinimas yra ne magija, o tik disciplinuotas darbas, kuris gali būti labai smagus!

Nepamirškite, kad atminties lavinimui būtinas reguliarus ir atkaklus darbas kaip sportuojant. Tad jei norite, kad Jūsų protas veiktų puikiai – duokite jam darbo!

Tad pirmyn į pirmąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!


Antroji „Proto sporto klubo“ treniruotė: dėmesio koncentracija

Antrąją „Proto sporto klubo“ pamoką pradėsime serija treniruočių, skirtų dėmesio koncentracijai. Kaip žinia, kad galėtume įsiminti informaciją, pirmiausia turime sutelkti dėmesį. Labai dažna priežastis, kodėl žmonės neįsimena informacijos arba pamiršta kažką padaryti – blaškymasis, dėmesio nesukoncentravimas.

Pirmiausia šalin mintis, kad Jūsų galimybės ribotos! Jei taip galvosite, Jūsų gyvenimas iš tikrųjų bus ribotas. Jei nuolat keisite požiūrį ir stiprinsite troškimą įsisavinti informaciją, Jums tikrai tai pavyks!

Norint sutelkti dėmesį, kaip ir darant bet ką kitą, reikia praktikuotis. Svarbu yra išmokti nurimti ir susikoncentruoti į esamą akimirką.

Taip pat šalin iš savo gyvenimo pasiteisinimus, kurie trukdo susikaupti, išbandyti naujus dalykus, tobulėti. Pagalvokite, kas būtumėte ir kur būtumėte be pasiteisinimų. Sugalvoję pasiteisinimą, blaškote savo dėmesį ir eikvojate energiją. Juk energija teka ten, kur nukreipiame dėmesį.

Nepamirškite, kad atminties lavinimui būtinas reguliarus ir atkaklus darbas kaip sportuojant.

Tad pirmyn į antrąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!


Trečioji „Proto sporto klubo“ treniruotė: proto nuraminimas

Kai protas ramus, tuomet tampa lengviau susikaupti ir, žinoma, įsiminti informaciją.

Šioje treniruotėje pateikiama serija pamokėlių, kuriose sužinosite patarimus, kaip nuraminti protą pagal Kevin Horsley.

1-asis patarimas – kontroliuokite savo vidinį balsą.

Pirmyn į trečiąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!


Ketvirtoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: liaukitės dirbti kelis darbus vienu metu

Šioje treniruotėje pristatomas dar viena Kevin Horsley patarimas, padedantis nuraminti protą.

Patarimas – liaukitės dirbti kelis darbus vienu metu.

Mes išblaškome dėmesį, kai vienu metu dirbame kelis darbus. Žmonių smegenys vienu metu gali susitelkti tik į vieną dalyką. Jei imamės kelių darbų vienu metu, iš tiesų mūsų dėmesys šokinėja nuo vieno dalyko prie kito.

Beje, pasak neurologės Merilės Springer, vienu metu dirbant kelis darbus, jie padaromi 50 proc. lėčiau, taip pat 50 proc. padidėja klaidų tikimybė.

K. Horlsley ir M. Springer antrina ir Jim Kwik (atminties gerinimo, smegenų veiklos optimizavimo ir pagreitinto mokymosi ekspertas) savo knygoje „Beribis protas“.

Jis teigia, kad vienu metu bandydami nudirbti daug darbų, dirbame labai neproduktyviai. Ir pataria, kad jei kalbate telefonu, tuo pačiu metu nežiūrėkite, kas naujo socialiniuose tinkluose ir panaš. Vienu metu susitelkdami į vieną dalyką, treniruojate koncentracijos „raumenį“. Jei praktikuosite koncentraciją bent valandą per dieną, netrukus tai taps antrąją Jūsų prigimtimi.

Pirmyn į ketvirtąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!


Penktoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: žinokite, ko norite

„Kai norite kažką pasiekti, atmerkite akis, susitelkite ir įsitikinkite, kad tiksliai žinote, ko norite. Niekas negali pataikyti į savo taikinį užmerktomis akimis.“ Paulo Coelho

Trečiasis K. Horsley patarimas – žinokite, ko norite! Trys pagrindiniai dalykai, padedantys geriau įsisavinti gautą informaciją yra aiškaus tikslo turėjimas, domėjimasis ir smalsumas.

Pirmyn į penktąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!


Šeštoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: atmeskite nerimą

Atmeskite nerimą – ketvirtasis K. Horsley patarimas, kuris padeda nuraminti protą ir susikaupti.

Būsite daug ramesni, nusprendę didžiausią dėmesį skirti savo mintims ir darbams. Nustokite sukti galvą dėl dalykų, kurių negalite pakeisti!

Pirmyn į šeštąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!


Septintoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: kvėpavimo pratimas

Kai reikia nusiraminti, susigrąžinti pusiausvyrą ir sukoncentruoti dėmesį, tai padeda padaryti būtent kvėpavimo pratimai.

Primename, kad kai protas ramus, tuomet tampa lengviau įsiminti informaciją.

Kviečiame išbandyti holistinės sveikatos eksperto med. dr. Endriaus Vailio (Andrew Weil) sukurtą pratimą, jo vadinamą 4-7-8 metodu.

Pirmyn į septintąją  „Proto sporto klubo“ treniruotę!


Aštuntoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: protą pamankštinsiantis pratimas

Šioje treniruotėje Jūsų laukia protą pamankštinsiantis pratimas iš Ch. Koppensteiner knygos „Kaip geriau įsiminti ir išmokti“. Šią knygą galite rasti mūsų bibliotekoje, kviečiame ją užsisakyti / rezervuoti.

Pirmyn į aštuntąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!


Devintoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: galvosūkis apie šuniuką Fidą

Šioje „Proto sporto klubo“ treniruotėje – šaunus galvosūkis apie šuniuką Fidą iš Ivan Moscovich knygos „Mažoji didžiųjų smegenų žaidimų knyga“ (jos ieškokite http://katalogas.biblioteka.lt).

Taip pat trumpai pristatysime atminties lavinimo technikas. 

Pirmyn į Devintąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!


Dešimtoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: vizualizacija ir asociacija

Smegenys kasdien kuria stebuklus, negyvą informaciją paversdamos vaizdais ir idėjomis. Tai suvokus, kiekvienas žodis virs raidėmis nupieštu paveikslu, nes žodžiai tėra trimačių vaizdų simboliai (K. Horsley).

Atminties lavinimas labai susijęs su vaizduotės gebėjimais. Norint įsiminti tarpusavyje nesusijusios informacijos seką, pirmiausia ją reikia paversti vaizdais. Šitaip nesusijusios informacijos dalys susieja (D. O‘Brien).

Plačiau apie vaizduotę, informacijos siejimą ir ne tik skaitykite K. Horsley knygoje „Neribota atmintis“ ir pasaulio rekordininko D. O'Brien knygoje „Atminties galimybės“. Leidinius kviečiame užsisakyti ar rezervuoti http://katalogas.biblioteka.lt

Pirmyn į Dešimtąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!


Vienuoliktoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: kalėdinė treniruotė

Kviečiame į nuotaikingą kalėdinę „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Pirmyn į Vienuoliktąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!


Dvyliktoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: vizualizacija ir asociacija (II)

Tęsiame treniruočių seriją, skirtą vizualizacijai ir asociacijai.

Mintyse kurdami jaudinančius ir patrauklius filmus, galite išmokti lavinti savo vaizduotę. Vaizduotė – visos atminties galios centras (K. Horsley „Neribota atmintis“). Tad kuo gyvesnė taps Jūsų vaizduotė, tuo labiau atgis smegenys, tuo labiau stiprės ir atmintis (D. O‘Brien „Atminties galimybės).
Įsimindami informaciją paverskite ją vaizdais/filmukais. Dažniausiai paveikslas tam, kad įstrigtų atmintyje, turi būti didelis, šviesus, aiškus ir spalvingas (Christa Koppensteiner).
Pasitelkite kuo daugiau pojūčių, kai bandote kažką įsiminti.
Plačiau apie vaizduotę, informacijos siejimą ir ne tik skaitykite K. Horsley knygoje „Neribota atmintis“ ir pasaulio rekordininko D. O'Brien knygoje „Atminties galimybės“.  

Pirmyn į Dvyliktąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Tryliktoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: naujametinė treniruotė

Kviečiame į naujametinę treniruotę!

Pirmyn į Tryliktąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Keturioliktoji „Proto sporto klubo“ treniruotė:užduotis – proto lankstumui

Šaunus pratimas, skirtas dešiniajam smegenų pusrutuliui lavinti. Pastarasis – iš knygos „Intelekto lavinimas“. Užsisakyti / rezervuoti

Pirmyn į Keturioliktąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Penkioliktoji „Proto sporto klubo“ treniruotė:trijų dalių metodas

Tęsiame treniruočių seriją, skirtą vizualizacijai ir asociacijai.
Kaip minėta ankstesnėse „Proto sporto klubo“ treniruotėse, jeigu norite geriau įsiminti informaciją, ją reikia paversti vaizdais. O pastarieji geriausiai įsimenami, kai būna dideli, šviesūs, aiškūs ir spalvingi. Taip pat Pasaulio atminties čempionai, atminties lavinimo specialistai pataria, kad verčiant informaciją į vaizdus/filmukus tai daryti reikia su humoru: kuo neįprastesni, keistesni, juokingesni vaizdai, tuo geriau ją įsimename.
Plačiau apie vaizduotę, informacijos siejimą ir ne tik skaitykite knygose: „Lavinkite mąstymą“ (T. Buzan), „Neribota atmintis“ (K. Horsley), „Atminties galimybės“ (D. O'Brien) ir „Kaip geriau įsiminti ir išmokti“ (Christa Koppensteiner). Leidinius kviečiame užsisakyti ar rezervuoti http://katalogas.biblioteka.lt/ 

Pirmyn į Penkioliktąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Šešioliktoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: vaivorykštė

Reikiamą informaciją galima įsiminti be didelio vargo.
Kaip tai padaryti? Atsakymas – reikia pasitelkti vizualizaciją bei asociaciją ir užkoduoti informaciją istorijoje. Plačiau – treniruotėje!

Pirmyn į Šešioliktąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Septynioliktoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: abstrakčios informacijos vertimas į vaizdus

Mes lengvai įsimename daiktavardžius, būdvardžius, nes jie turi prasmę, tad be didelių pastangų galime sukurti vaizdinį. Kai žodžiai abstraktesni, galime jiems suteikti tam tikrą prasmę: panaudoti mums prasmingesnę idėją, žodį. Raskite žodį ar frazę, kuri skambėtų taip pat arba panašiai kaip abstraktusis, arba galite suskaidyti žodį į du atskirus garso dėmenis.
Bet kokią sudėtingą informaciją galite paversti vaizdais, kad ji taptų prasminga ir įsimintina. Iš pradžių reikės sutelkti dėmesį, o paskui tai virs įpročiu.
Pavyzdžių rasite pažiūrėję filmuką.

Pirmyn į Septynioliktąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Aštuonioliktoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: LOCI metodas

Šioje „Proto sporto klubo“ treniruotėje supažindinsime Jus su LOCI metodu, egzistuojančiu jau 2500 metų.
Metodas puikiai tinka įsiminti sąrašams, pristatymo ar kalbos planui.
Kas tas LOCI? Atsakymas – treniruotėje.

Pirmyn į Aštuonioliktąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Devynioliktoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: automobilio metodas

Šioje „Proto sporto klubo“ treniruotėje pristatysime automobilio metodą. Jį galite rasti K. Horsley knygoje „Neribota atmintis“.

Pirmyn į Devynioliktąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Dvidešimtoji „Proto sporto klubo“ treniruotė:kūno metodas

Šioje „Proto sporto klube“ pristatysime kūno metodą. Jį galite rasti K. Horsley knygoje „Neribota atmintis“.
Žmogaus kūnas – tai dar viena puiki ilgalaikė saugojimo kamera, kuri visada su Jumis. Ši metodas yra labai panašus į automobilio metodą, tik šįkart fiksuodami naują informaciją reikia naudoti kūno dalis.
Taikant šį metodą galima įsiminti pirkinių sąrašą ar egzamino medžiagą ir t.t. Pavyzdžiui, tarptautinio atminties didmeistrio titulą turinčiam Kevin Horsley ant savo kūno dalių pavyksta užfiksuoti 50 informacijos vienetų.

Pirmyn į Dvidešimtąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Dvidešimt pirmoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: „Sudėliok žodžius“

Šioje „Proto sporto klubo“ teniruotėje – pratimas iš knygos „Kaip geriau įsiminti ir išmokti“ (Christa Koppensteiner).

Pirmyn į Dvidešimt pirmąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Dvidešimt antroji „Proto sporto klubo“ treniruotė: kodavimo klaida

Šioje „Proto sporto klubo“ teniruotėje mankštinsime smegenis ieškodami kodavimo klaidų.
Sėkmės klaidų paieškoje!

Pirmyn į Dvidešimt antrąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Dvidešimt trečioji „Proto sporto klubo“ treniruotė: mnemonika, kartojimas

Kad ir ką norite išmokti, kad ir koks būtų jūsų tikslas, perskaitę reikalingą informaciją, atsijoję svarbius punktus ir juos įsiminę, turite viską pakartoti, kad būtumėte tikri, jog nepamiršite (D. O'Brien „Atminties galimybės“).
Plačiau apie kartojimą – filmuke.

Pirmyn į Dvidešimt trečiąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Dvidešimt ketvirtoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: trys klausimai

Šioje „Proto sporto klubo“ treniruotėje Jūsų laukia trys klausimai, kurie padės pamankštinti protą.

Pirmyn į Dvidešimt ketvirtąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Dvidešimt penktoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: užduotis, trys klausimai

Šioje „Proto sporto klubo“ treniruotėje – vėl trys klausimai, kurie padės pamankštinti protą.

Pirmyn į Dvidešimt penktąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Dvidešimt šeštoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: klausimai apie Lietuvą

Šioje „Proto sporto klubo“ treniruotėje laukia trys klausimai, susiję su Lietuva. Pasitikrinkite žinias ir pamankštinkite protą.

Treniruotėje pateikti klausimai yra iš A. Valinsko ir A. Tapino knygos „Auksinis protas. 4000 klausimų“. Užsakyti / rezervuoti leidinį.

Pirmyn į Dvidešimt šeštąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Dvidešimt septintoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: užduotis „Figūros“

Pirmyn į Dvidešimt septintąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Dvidešimt aštuntoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: skaičiaus-formos/pavidalo metodas

Pradėsime seriją pamokėlių, skirtų skaičių įsiminimui.

Daugelis psichologų, Pasaulio atminties čempionų teigia, kad skaičius sunku prisiminti tik tada, kai bandote juos įsiminti abstrakčiai. Kai matote skaičius lape, jie nesiskiria, painiojasi. Jeigu tik pakeisite juos ir leisite valdyti savo vaizduotei, jie taps suderinami su mintimis ir jų veikimu. Kai tik skaičiai įgys prasmę arba pavidalą, sužadinantį vaizdus arba jausmus, juos atsiminti taps žymiai lengviau (Hancock, „Lavinkite atmintį“).

Be to, daugelis žmonių bando skaičius daugybę kartų kartoti, jie laikosi įsikibę to skaičiaus ir tiesiog dažniau kartoja – daro tai, ką visados darydavo norėdami pagerinti atmintį. Taip elgdamasis žmogus ne tik netobulėja, bet vis blogina situaciją, nes senas įprotis įsisenėja. Reikia naujo metodo (Horsley, „Neribota atmintis“).

Vienas iš skaitmenų įsiminimo būdų – skaičių pavertimas į vaizdus/pavidalus. Plačiau – treniruotėje.

Apie skaičių įsiminimą ir ne tik skaitykite knygose: „Lavinkite atmintį“ (T. Buzan), „Neribota atmintis“ (K. Horsley), „Atminties galimybės“ (D. O'Brien) ir „Lavinkite atmintį: būdai ir pratimai įvairiausiai informacijai įsiminti“ (Jonathan Hancock). Leidinius kviečiame užsisakyti ar rezervuoti http://katalogas.biblioteka.lt 

Pirmyn į Dvidešimt aštuntąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Dvidešimt devintoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: skaičių-rimų metodas

Pristatysime skaičių-rimų metodą. Šios sistemos yra, kaip teigia Pasaulio atminties čempionai, paprastos ir praktiškos ypač trumpoms skaičių sekoms įsiminti, jomis galima naudotis bet kurioje kasdienėje situacijoje.
Šįsyk įsivaizduojamas vaizdas turi rimuotis su skaičiaus garsu, pavyzdžiui, vienas – pienas, du – skrendu...
Plačiau apie skaičių-rimų metodą – filmuke!

Pirmyn į Dvidešimt devintąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Trisdešimtoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: skaičių-raidžių-žodžių metodas

Šį kartą pristatysime skaičių-raidžių-žodžių metodą.
Plačiau – treniruotėje.

Pirmyn į Trisdešimtąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Trisdešimt pirmoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: skaičių porų ieškojimas

Šioje „Proto sporto klubo“ treniruotėje – užduotis, kurią atliekant reikės ieškoti skaičių grupių porų.

Pirmyn į Trisdešimt pirmąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Trisdešimt antroji „Proto sporto klubo“ treniruotė: fizinis aktyvumas

Visapusiškai gerai savijautai reikia: fizinio aktyvumo, sveikos mitybos ir proto mankštos.
Šį kartą pamokėlėje Jums pateikiame faktų apie judėjimo naudą ir puikių patarimų iš Anders Hansen knygos „Treniruokite smegenis“. Patarimai padės pagerinti savijautą ir smegenų veiklą.

Pirmyn į Trisdešimt antrąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Trisdešimt trečioji „Proto sporto klubo“ treniruotė: sveika mityba ir proto mankšta

Šį kartą pamokėlėje aptarsime sveikos mitybos ir proto mankštos svarbą atminčiai.
Sveika mityba labai svarbi gerai atminčiai. Valgykite daug šviežių daržovių, vaisių. Labai sveika mėlynės, juodieji serbentai, greipfrutai. Svarbu gerai savijautai ir Omega3, riebiosios rūgštys, magnis, cinkas. Be to, smegenų veiklai svarbiausi B grupės vitaminai. Jie būtini nervinių impulsų veiklai. B grupės vitaminų yra grūdų daiguose, mielėse, kiaušinio trynyje, kepenyse, lapinėse daržovėse, jogurte, riešutuose. Gerkite pakankamai vandens.
Duokite savo smegenims darbo! Atminties lavinimui kasdien skirkite bent 20 min.

Pirmyn į Trisdešimt trečiąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Trisdešimt ketvirtoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: kaip susodinti vaikus prie stalo?

Šioje „Proto sporto klubo“ treniruotėje – užduotis „Kaip susodinti vaikus prie stalo?“ iš Ch. Koppensteiner knygos „Kaip geriau įsiminti ir išmokti“.

Pirmyn į Trisdešimt ketvirtąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Trisdešimt penktoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: veidų ir vardų/pavardžių įsiminnimas (I)

Pradėsime treniruočių seriją, skirtą veidų, vardų geresniam įsiminimui.
Treniruotėje Jūsų laukia testas, kurį atlikę galėsite pasitikrinti, kaip Jums sekasi įsiminti veidus ir vardus. Taip pat rasite informacijos, kuri gali pagelbėti įsimenant naujus veidus, vardus, pavardes.
Pirmyn į treniruotę!
Apie veidų, vardų įsiminimą ir ne tik skaitykite knygose: „Lavinkite atmintį“ (T. Buzan), „Neribota atmintis“ (K. Horsley), „Atminties galimybės“ (D. O'Brien) ir „Lavinkite atmintį: būdai ir pratimai įvairiausiai informacijai įsiminti“ (Jonathan Hancock), „Kaip geriau įsiminti ir išmokti“ (Ch. Koppensteiner).

Tęsiama pamokėlių ciklą, skirtą įsiminti veidams ir vardams/pavardėms.

Pirmyn į Trisdešimt penktąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Trisdešimt šeštoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: veidų ir vardų/pavardžių įsiminnimas (II)

Pradėsime treniruočių seriją, skirtą veidų, vardų geresniam įsiminimui.

Pirmyn į Trisdešimt šeštąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Trisdešimt septintoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: veidų ir vardų/pavardžių įsiminimas (III)

Tęsiame pamokėlių ciklą, skirtą įsiminti veidams ir vardams/pavardėms.

Pirmyn į Trisdešimt septintąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Trisdešimt septintoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: veidų ir vardų/pavardžių įsiminimas (IV)

Tęsiame pamokėlių ciklą, skirtą įsiminti veidams ir vardams/pavardėms.

Pirmyn į Trisdešimt aštuntąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Trisdešimt devintoji „Proto sporto klubo“ treniruotė:veidų ir vardų/pavardžių įsiminimas (V)

Šioje „Proto sporto klubo“ treniruotėje – paskutiniai patarimai, padedantys įsiminti veidus ir vardus/pavardes.

Pirmyn į Trisdešimt devintąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Keturiasdešimtoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: užduotis – įsimink vardą ir veidą

„Proto sporto klube“ – užduotis, kurios metu reikės įsiminti veidus ir vardus, o po to pasitikrinti, ar gerai pavyko tai padaryti.
Ši pamokėlė – paskutinė „Proto sporto klubo“ treniruotė. Tikimės, kad pastorosios paskatino Jus lavinti atmintį. Be to, įsidėmėkite, jog gera atmintis yra ne magija, o nuolatinis darbas! Viskas – Jūsų rankose!

Pirmyn į Keturiasdešimtąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

 

Daugiau savarankiškam ugdymui paruoštų  programų