2023-ieji Lietuvos Respublikos Seimo nutarimu paskelbti Klaipėdos krašto metais. Minint Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-metį, kviečiame į svarbiai istorinei sukakčiai skirtus renginius Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos skyriuose ir padaliniuose.

MENO SKYRIUJE (J. Janonio g. 9)
2022 m. gruodžio 29 d. - 2023 m. sausio 27 d. eksponuojama jungtinė LDS Klaipėdos skyriaus tapybos sekcijos narių kūrybos darbų paroda „Dedikacija Klaipėdai“, skirta Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui.
Parodos atidarymas 2022 m. gruodžio 29 d. 17.00 val. Renginio akimirkos

JAUNIMO PADALINYJE (Tilžės g. 9)
Sausio 10–14 d. orientacinis žaidimas jaunimui „Klaipėdos kraštas“.
Orientaciniame žaidime dalyvaujanti komanda arba pavieniai asmenys, spręsdami įvairias užduotis, geriau susipažins su Klaipėdos krašto istorija, senamiesčio pastatais ir įžymiomis vietomis. Norinčius dalyvauti kviečiame registruotis tel. (8 46) 314728.

„KAUNO ATŽALYNO“ PADALINYJE (Kauno g. 49)
Sausio 2–31 d. eksponuojama Klaipėdos atvirukų ir nuotraukų paroda iš bibliotekininko Artūro Kušnarenko asmeninės kolekcijos.
Parodos atidarymas 2023 m. sausio 5 d. 17.30 val. Renginio akimirkosKlaipėda – senoviniuose atvirukuose: apie parodą LRT žinių reportaže nuo 5:50 min.
Sausio 10 d. 17.30 val.
 maisto klubo „Kartu-skanu“ susitikimas, tema „Klaipėdietiška virtuvė“. Programoje: filmo iš ciklo „Ką mes bevalgėm? Klaipėdos krašto tradiciniai valgiai“ peržiūra (režisierė ir scenarijaus autorė Dalia Kiseliūnaitė); pokalbis su lietuvininke Ieva Toleikyte-Biržiene; varškės pyrago ragavimas. Renginio akimirkos
Sausio 12 d. 11.00–15.00 val. konferencija „Literatūrinė Klaipėda – 100 metų ratas“ .
Konferencijoje dalyvaujantys literatūrologai, pedagogai ir istorikai kalbės apie Klaipėdos krašto rašytojų indėlį į lietuvių literatūrą. Renginio akimirkos
Sausio 26 d. 18.00 val. diskusija su Vytautu Čepu apie Klaipėdos krašto prijungimą.
Diskusijų klube – įžvalgūs pokalbiai apie tai, kas įdomu, aktualu, reikalinga. Skaityti daugiau...

KALNUPĖS PADALINYJE (Kalnupės g. 13)
Sausio 12 d. 15.00 val. draugiška bėgimo akcija vaikams, jaunimui, šeimoms „Su meile miestui“, organizuojama Žvejybos uosto mikrorajone. Renginio akimirkos
Sausio 18 d. 18.00 val. Vydūno klubo narių susitikimas-diskusija, skirta Klaipėdos kraštui paminėti.

VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE (Turgaus g. 8)
Sausio 18 d. 17.00 val. paskaita-diskusija „Istorinės Lietuvos pergalės: Klaipėdos krašto prijungimas“. Kultūrinių renginių ciklas „Istorijos algoritmai“.
Dalyvaus Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto istorikai ir klaipėdiečiai, besidomintys istorija.

Maloniai kviečiame dalyvauti! Renginių metu gali būti fotografuojama ir/ar filmuojama.

Visi Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečio minėjimo renginiai: https://kulturosuostas.lt/klaipedos-krasto-metai