Projekto tikslas. Projekto metu kviesime bendruomenę prie bendro stalo, kviesime pietauti kartu ir dalyvauti maisto klubo veiklose. Bendrystė, kartu susėdant prie stalo, yra gili tradicija, reikalinga tam, kad būtume arčiau vieni kitų, palaikytume vieni kitus.
Kviesime ne tik pietauti kartu ir atrasti vieniems kitus, gilius ir įkvepiančius pokalbius, susipažinimus, tačiau ir prisijungti prie maisto klubo, kuriame pristatysime daugybę temų: nuo sveiko maisto receptų, atradimų, iki atsakymo į klausimus: o kur maisto atliekos keliauja toliau ir ar galime patys siekti žiedinės ekonomikos sprendimų savo namuose?

Terminas: 2022 m. liepos 1 d. – 2023 gegužės 9 d.

Projektą finansuoja: Europos kultūros fondas

Trumpas projekto pristatymas. Projekto metu bus siekiama ugdyti bendruomenės pietų kartu kultūrą, kviečiant bendruomenės narius kartu sėstis prie stalo ir ragauti sumaniai sudėliotus patiekalus. Pristatomi patiekalai ne tik kurs bendrystę, bet taip pat kvies maitintis sveikai ir tvariai, užtikrinant, kad naudojami ingredientai yra iš sezoninių, vietinių produktų, o pačios receptūros – nuoseklios tam, kad tausotume resursus ir būtume ekonomiški. Nuoseklumo tikslas receptuose leis kiekvienam perkelti pietų idėją į savo namus ir taip valgyti ne tik sveikai, skaniai, bet ir tausoti gamtą. Projekto metu veikiantis maisto klubas kvies dalyvauti daugybėje skirtingų veiklų, susitikti su knygų autoriais, dietologais, išmokti sveikų sprendimų bei pabūti drauge.
Visa projekto informacija bei interaktyvi maisto švaistymo statistika bus pateikta sukurtoje platformoje, kurioje kiekvienas bendruomenės narys ras ne tik informaciją apie renginius, tačiau taip pat galės pasidalinti savo atradimais sukurtoje atviroje sveiko maisto ir maisto resursų tausojimo erdvėje.

 

Projekto vadovas:
Mingailė Baltramiejūnė
(8 46) 314727
kauno@biblioteka.lt 


Bendruomenės stiprinimo iniciatyva „Kartu – skanu: neišmesk moliūgo“
/ 2022 spalio 25 d. 17.17 val.