Baigėsi daugiau nei mėnesi vykę populiariausios ir gražiausios uostamiestyje 2013 metais išleistos knygos rinkimai, kuriuos aštuntą kartą surengė Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Šiemet konkursui 9 Klaipėdos leidėjai pateikė 15 knygų. Laureatai apdovanoti specialiai konkursui sukurtais prizais.

Kl knyga2013 1

Populiariausia 2013-ųjų metų Klaipėdos knyga tapo Violetos Beresnevičienės PO GEROJO ANGELO SPARNU. Knygą išleido leidykla „Libra Memelensis“.

Kl knyga2013 2

Gražiausia 2013-ųjų metų Klaipėdos knyga tapo KELIONĖ Į PRŪSIŠKĄJĮ "BARBIZONĄ". Knygos autorius ir leidėjas draugija „Nidden“.

Už populiariausią knygą gyventojai balsavo internetu ir šešiuose Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos padaliniuose. Dėl populiariausios knygos savo nuomonę pareiškė 1554 žmonės. Nė viena iš 15 konkurse dalyvavusių knygų neliko rinkėjų nepastebėta. Trečią vietą laimėjo Klaipėdos universiteto leidyklos straipsnių rinkinys. „Klaipėda Europos istorijos kontekstuose“ sudarytojas Vasilijus Safronovas, antrą – Lietuvos marinistikos žurnalistų klubo „Marinus“ išleistas Žydrūno Naujoko, Adelės Žičkuvienės leidinys „Laiškai iš jūros“.

Gražiausią Klaipėdos metų knygą rinko kompetentinga 7 narių komisija, kuriai vadovavo dizaineris, LGDA narys Arūnas Juozapaitis. Buvo atkreiptas dėmesys į poligrafiją, estetiką, turinį, kultūrą...

Dėl nominacijų varžėsi devyni Klaipėdos leidėjai: leidykla „Libra Memelensis“, Klaipėdos universiteto leidykla, leidykla „Eglė“, Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, AB „Klaipėdos vanduo“, Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius, Lietuvos marinistikos žurnalistų klubas „Marinus“, Rytų Prūsijos dailės mylėtojų draugija „Nidden“, Pajūrio regioninis parkas... Konkursui pateikė 15 knygų:

1. Arnoldas Čaikovskis. BURIUOTOJO SVAJONIŲ PAUKŠTĖLietuvos marinistikos žurnalistų klubas „Marinus“ (27 balsai).
  2. Algimantas Kaminskas. DŽIOKERIAIEglės leidykla (22 balsai).
  3. ETNOGRAFINĖ DR. H. ŠOJAUS KOLEKCIJA ŠILUTĖS MUZIEJUJE "ANUOMET IR DABAR"Leidykla „Libra Memelensis“ (31 balsas).
  4. Arvydas Stubra. KASDIENYBĖS ŠVIESALietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius (55 balsai).
  5. KELIONĖ Į PRŪSIŠKĄJĮ "BARBIZONĄ"Draugija „Nidden“ (64 balsai).
  6. Sudarytojas Vasilijus Safronovas. KLAIPĖDA EUROPOS ISTORIJOS KONTEKSTUOSEKlaipėdos universiteto leidykla (167 balsai).
  7. Sudarytojai: Zita Genienė, Vygantas Vareikis. KOVA DĖL KLAIPĖDOS: ĮVYKIAI IR ŽMONĖSMažosios Lietuvos istorijos muziejus (42 balsai).
  8. Sudarytojas Erlandas Paplauskis. KUR SUSITINKA VANDENYS IR ŽEMĖ. PAJŪRIO REGIONINIS PARKASPajūrio regioninis parkas (118 balsų).
  9. Žydrūnas Naujokas, Adelė Žičkuvienė. LAIŠKAI IŠ JŪROSLietuvos marinistikos žurnalistų klubas „Marinus“ (346 balsai).
  10. Sudarytoja Marija Eidukevičienė. LIETUVOS GAMTINĖ GEOGRAFIJAKlaipėdos universiteto leidykla (42 balsai).
  11. Sudarytojai: Ernestas Vasiliauskas, Gintautas Zabiela. LIETUVOS XVII-XIX A. PRADŽIOS IKONOGRAFIJOS IR KARTOGRAFIJOS ŠALTINIAI ŠVEDIJOJEKlaipėdos universiteto leidykla (112 balsų).
  12. Bertas Raudvilas. NUODĖMIŲ PILNATISEglės leidykla (19 balsų).
  13. Violeta Beresnevičienė. PO GEROJO ANGELO SPARNULeidykla „Libra Memelensis“ (421 balsas).
  14. Sudarytoja Aušra Šležienė. RUSNE, MEILE MANO. Leidykla „Libra Memelensis“ (70 balsų).
  15. Linas Poška. VANDUO TURI TEKĖTIAB „Klaipėdos vanduo“ (18 balsų).

Konkurso finansinis rėmėjas UAB „Mūsų laikas“, informaciniai rėmėjai: dienraštis „Diena Media News“, radijo stotis „Laluna“, radijo stotis „RadijoGAMA“.