Baigėsi mėnesį vykę populiariausios ir gražiausios uostamiestyje 2015 metais išleistos knygos rinkimai, kuriuos dešimtą kartą surengė Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Šiemet konkursui 11 Klaipėdos leidėjų pateikė 19 knygų. Laureatai apdovanoti specialiai konkursui sukurtais prizais.

Kl knyga2015 1 Populiariausia 2015-ųjų metų Klaipėdos knyga tapo Algirdo Stankevičiaus „5000 valandų po vandeniu“. Knygą išleido leidykla „Eglė“.
Kl knyga2015 2 Gražiausia 2015-ųjų metų Klaipėdos knyga tapo „Jonas Švažas“, sudarytojai Saulius ir Marija Švažai. Knygą išleido Klaipėdos apskrities dailininkų sąjunga.

Už populiariausią knygą gyventojai balsavo internetu ir šešiuose Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos padaliniuose. Dėl populiariausios knygos savo nuomonę pareiškė 2057 žmogus. Nė viena iš 19 konkurse dalyvavusių knygų neliko rinkėjų nepastebėta. Trečią vietą laimėjo VšĮ „Verslas ar menas“ išleista Leonardo Da Vinči pasakų knyga „Sparnuotosios raidės“ reginčiųjų ir Brailio raštu, sudarytoja Eglė Jokužytė, antrą – leidyklos „Libra Memelensis“ išleistas Kęstučio Demerecko „Klaipėdos vaizdų albumas“.

Gražiausią Klaipėdos metų knygą rinko kompetentinga narių komisija, kuriai vadovaus Vilmantas Dambrauskas – Lietuvos dailininkas, dizaineris, fotografas, Šiaulių universiteto Menų fakulteto Piešimo katedros dėstytojas. Buvo atkreiptas dėmesys į poligrafiją, estetiką, turinį, kultūrą...

Dėl nominacijų varžėsi vienuolika Klaipėdos leidėjų: leidykla „Libra Memelensis“, Klaipėdos universiteto leidykla, leidykla „Eglė“, VšĮ „Verslas ar Menas“, Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, Klaipėdos apskrities dailininkų sąjunga, Klaipėdos kultūrų komunikacijos centras, Meno kūrėjų sąjunga, spaustuvė „Druka“, S. Jokužio leidykla-spaustuvė, Lietuvos marinistikos žurnalistų klubas „Marinus“. Konkursui pateikė 19 knygų:

• Kęstutis Demereckas. Klaipėdos vaizdų albumas. Leidykla „Libra Memelensis“.

• Sudarytojai: Reimunda Ruškuvienė, Dalia Činkienė. Kretinga. Leidykla „Libra Memelensis“.

• Parengė Roma Bončkutė. „Vaclovo Biržiškos ir Petro Joniko susirašinėjimas (1948-1955)“. Klaipėdos universiteto leidykla.

• Jovita Saulėnienė, Rasa Tarik. Nugrimzdusi Klaipėda. Leidykla „Eglė“.

• Algirdas Stankevičius. 5000 valandų po vandeniu. Leidykla „Eglė“.

• Jonas Malinaitis. „Lietuvos ekskliuzyvinė istorija. 2 dalis. Liapsusai“. Leidykla „Eglė“.

• Leonas Dykovas. „Gyvatės vėmalai, arba Kaifas ir taika“. Sauliaus Jokužio leidykla-spaustuvė.

• Vladas Stūrys. „Nomus: Oriono gatvės karta“. Sauliaus Jokužio leidykla-spaustuvė.

• Sudarytojai: Simona Šliogerienė, Saulius Jokužys. „Spaudos mada“. Sauliaus Jokužio leidykla-spaustuvė.

• Arvydas Juozaitis. „Karalienė Luizė teatre“. Spaustuvė „Druka“.

• Bernardas Aleknavičius. „Nebeužtvenksi upės bėgimo“. Spaustuvė „Druka“.

• Vytautas Jokubauskas, Jonas Vaičenonis, Vygantas Vareikis, Hektoras Vitkus. „Valia priešintis: paramilitarizmas ir Lietuvos karinio saugumo problemos“. Spaustuvė „Druka“.

• Zita Genienė. „Lietuvos jūrinės kultūros raida: 1925-2014 m. jūros šventės“. Mažosios Lietuvos istorijos muziejus.

• Sudarytojai: Jonas Genys, Liolė Rutkaitienė, Roma Songailaitė. „Klaipėdos pilies ir senamiesčio kokliai, XIV a. - XIX a. vidurys“. Mažosios Lietuvos istorijos muziejus.

• Darius Vaičekauskas. „Dekonstrukcijos“. Meno kūrėjų sąjunga.

• Sudarytojai: Saulius ir Marija Švažai. „Jonas Švažas“. Klaipėdos apskrities dailininkų sąjunga.

• „Remake: meno terminalas“. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras.

• Sudarytoja Eglė Jokužytė. „Sparnuotosios raidės“. VšĮ „Verslas ar menas“.

• Venantas Butkus. „Burėse - Baltijos vėjas: buriuotojo užrašai“. Lietuvos marinistikos žurnalistų klubas „Marinus“.

Konkurso finansinis rėmėjas UAB „Mūsų laikas“, informaciniai rėmėjas dienraštis „Klaipėda“.