Programa "Pėdink į Girulius" pradėta organizuoti 2010 metais, siekiant atgaivinti Girulių gyvenvietės kurortinę dvasią, burti bendruomenę, įvairinti poilsiautojų laisvalaikį. Erdvios Girulių bibliotekos patalpos ir žavus kiemas įpareigojo bibliotekos kolektyvą aktyvinti veiklą ir šią vasarą. Vasaros pradžią Giruliuose paskelbė vaikai, susibūrę į vasaros dienos stovyklą ir bibliotekoje šurmuliavę dienos metu. Programa "Pėdink į Girulius" miestiečius ir miesto svečius į renginius Girulių bibliotekoje - bendruomenės namuose kvietė kiekvieną birželio - rugpjūčio mėn. trečiadienį. Per vasarą Girulių bibliotekoje suorganizuota 15 koncertinių programų, 4 parodų pristatymai ir dailininkų pleneras „Gyvas piešimas“.

Projekto „Pėdink į Girulius 2013“ renginių akimirkos

Birželis:

Birželio 19d. 17.30 val. renginio įrašas http://www.youtube.com/watch?v=5YtM97yG7eA

Atviras forumas visuomenei „Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 90-metis“
Forumą moderavo doc. dr. Vygantas Vareikis.
Dalyvavo Klaipėdos žymūs istorikai: Silva Pocytė, Vygantas Vareikis, Vasilijus Safronovas ir kiti miesto ir visuomenės veikėjai.
1923 m. Klaipėdos sukilimo inscenizacija (karo istorijos renginių klubas “GRENADIERIUS”)
Klaipėdos menininkų grupės „Gyvas piešimas“ momentiniai forumo dalyvių portretai.
Spauda apie renginį:
"Uostamiestyje buvo galima pajusti sukilimo dvasią"
"Istorikai apie krašto prijungimą diskutavo su miestiečiais"

Birželio 20 d. 12 val.
Vaikų vasaros stovyklos atidarymas
Anton Cifirov (10 m) (fortepijonas) pedagogas Genadijus Osipkovas; mimas Aleksas Mažonas – judesio terapijos užsiėmimas; mokytoja Digna Reminienė – edukacinis užsiėmimas visiems dalyviams „Svajonių laiveliai“.

Birželio 26d. 18 val.
Teatralizuotas koncertas „Operetės sūkury“
Arijos ir duetai iš žymiausių operečių.
Vokalinis projektas „RedVita“: Vitalija Gumbrytė (sopranas), Vitalijus Muravjovas (tenoras), Vytautas Bytautas (baritonas), Tomas Vilaniškis (bosas), Aurelija Kržanavičienė (fortepijonas).

Liepa:

Liepos 3 d. 18 val.
Jurga Ivanauskaitė „Tibetas: kita realybė“
Jurgos Ivanauskaitės fotografijų parodos „Tibetas: kita realybė“ atidarymas.
Dianos Uribės skambantys dubenys - tūkstantmetė Tibeto budistų tradicija.

Liepos 10 d. 18 val.
Medinių pučiamųjų kvinteto koncertas „Vasaros atokaitoje“
Kvinteto atlikėjai: Vilma Lenkšaitė (fleita), Laura Kasinskaitė (obojus), Paulius Ščeponavičius (klarnetas), Mindaugas Paškauskas (voltornė), Kęstas Taujanskas (fagotas).

Liepos 12 d. 18 val.
„Operinės muzikos perlai“
Dalyvavo: Olga Žorova (sopranas), Andrej Valikov (tenoras), Tomas Vilaniškis (bosas).
Akompanavo Aurelija Kržanavičienė ir Tamara Prokopovič (fortepijonas).

Liepos 17 d. 18 val.
Japonų poezijos vakaras
Japonologas Vytautas Dumčius atskleidė haiku savitumo ir lakoniškumo paslaptis, keletą haiku skaitė japonų kalba.
Haiku skaitė režisierė Dalia Kanclerytė ir brolis Benediktas.
Dambreliais grojo brolis Evaldas.
Variniais dubenimis skambino muzikos terapeutė Diana Dainytė Uribė.
Vieno vakaro originalių japonų grafikos darbų paroda.

Liepos 24 d. 18 val.
Muzikinis projektas „Vasara džiazo ritmu“
Improvizacijos vasariško džiazo tema.
Dalyvavo Marijus Kučikas (pianistas) ir Edita Bodrovaitė-Rukienė (džiazo vokalistė)

Liepos 31 d. 18 val.
Akordeono muzikos vakaras.
Dalyvavo neprilygstamas akordeono virtuozas Žygimantas Laurinavičius ir jo talentingas mokinys Donatas Butkus. Žygimanto Laurinavičiaus eiles skaitė aktorė Vida Kojelytė.

Rugpjūtis:

2013 08 01 - 2013 08 10
Dailininkų pleneras „Gyvas piešimas“
Kiekvieną dieną nuo 15 val. visiems pageidaujantiems menininkai piešė portretus, kuriuos už šypseną galėjo įsigyti paskutinį plenero vakarą.
Vakarais nuo 17 val. filmų peržiūros (projektas „Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai: skaitome, matome, girdime“ iš dalies finansuojamas Kultūros rėmimo fondo):
   - rugpjūčio 2 d. – Jausmai (rež. Almontas Grikevičius, Algirdas Dausa);
   - rugpjūčio 3 d. – Gražuolė (rež. Arūnas Žebriūnas);
   - rugpjūčio 6 d. – Prieš parskrendant į žemę (rež. Arūnas Matelis);
   - rugpjūčio 8 d. – Eurazijos aborigenas (rež. Šarūnas Bartas);
   - rugpjūčio 9 d. – Vienui vieni (rež. Jonas Vaitkus).

2013 08 01 d. 18 val.
Kauniečio dailininko Zenono Varnausko (1923–2010) tapybos ir grafikos parodos „Motina ir vaikas“ atidarymas
Paroda eksponuojama iki 2013 09 01.

2013 08 07 d. 18 val.
Grupės „Hit-Kick“ koncertas
Gypsy/Jazz stiliaus muzika. Aušra Vaštakaitė - kontrabosas, vokalas, Martynas Ąžuolas - pirmoji gitara, Karolis Žioltikovas - antroji gitara.

2013 08 14 d. 18 val.
Vokalinio projekto „RedVita“koncertas
Romansai, arijos iš žymiausių  operečių.
Dalyvavo Vitalijus Muravjovas (tenoras) ir kiti.
Akompanavo Aurelija Kržanavičienė (fortepijonas).

2013 08 21 d. 18 val.
Koncertas-popietė ant žolės
Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pučiamųjų kvinteto koncertinė programa yra tarptautinio operos ir simfoninės muzikos festivalio „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ koncertinės programos dalis.
Programoje: G. Briccialdi, A. Klughard, D. Favre, J. Strauss, A. Barthe, G. Bizet, Manuel de Falla ir kitų kompozitorių kūriniai.
Kvinteto atlikėjai: Vilma Lenkšaitė (fleita), Laura Kasinskaitė (obojus), Paulius Ščeponavičius (klarnetas), Mindaugas Paškauskas (voltornė), Kęstas Taujanskas (fagotas), vedėja – Edita Lubickaitė.
Spauda apie renginį:
Giruliuose pasirodė "Debesuota su pragiedruliais"

2013 08 29 d. 18 val.
Vasaros koncertų ciklo uždarymas
Variacijos jūros tema.
Dalyvavo: Vytautas Zelenis (birbynė), Rūta Kociūtė - Agafonovienė (sopranas), fortepioninis duetas "Non Stop": Tamara Prokopovič (klavišiniai) ir Natalija Blauberg (klavišiniai), Vytautas Kliukinskas (bosas), viešnia iš kinijos Cui Či Wang (smuikas, fortepijonas) .