Baigėsi 2014 m. vasaros kultūrinių renginių programos „Pėdink į Girulius“ sezonas. Penktus metus kiekvieną vasaros trečiadienį visus klaipėdiečius, svečius, poilsiautojus ir giruliškius kvietėme į Girulių biblioteką – bendruomenės namus (Šlaito g.10a), kur gražios, šviesios patalpos, erdvus kiemas, pakalnėje ošianti ir ranka pasiekiama jūra, įdomi ir įvairi kultūrinė vakaro programa. Per vasarą Girulių bibliotekoje suorganizuota 14 renginių, 2 parodų pristatymai ir dailininkų pleneras „Gyvas piešimas“.

„Pėdink į Girulius 2014“ renginių akimirkos

Birželio 11 d. 16 val.
Koncertas „Nuo baroko iki šių dienų“. Atlikėjai: Gabija Kochanskaitė (fleita), Gintarė Samuitytė  (gitara),  koncertmeisterė  Narine Stepanyan, vedėja Valentina Samuitienė.

Birželio 18 d. 18 val.
Pažintinio pobūdžio lietuviško archajinio folkloro programa „Pasivaikščiojimas po Lietuvą“. Muzikavimas tradiciniais instrumentais ir senieji lietuvių liaudies dainų žanrai. Atlikėjai: Klaipėdos Universiteto Menų fakulteto Muzikos specialybės studentai ir magistrantai, studijų vadovė - KU Menų fakulteto dėstytoja doc. Irena Nakienė.
(Oficialus vasaros kultūrinių renginių ciklo „Pėdink į Girulius“ sezono atidarymas)

Birželio 25 d. 18 val.
Koncertas „Vasarvidžio sapnai“. Dalyvavo: fortepijoninis duetas „NON STOP“ - Natalija Blauberg ir Tamara Prokopovič, Juozo Karoso muzikos mokyklos moksleivė, II-ojo tarptautinio pianistų konkurso „Music Seasons in Prague“ I vietos savo amžiaus grupėje nugalėtoja - Vaiva Bitinaitė, Vaiva Purlytė (fortepijonas), Aušra Niparavičienė (vokalas).

Liepos 2 d. 18 val.
Poezijos vakaras. Marcelijaus Martinaičio „Kukučio balades“ skaito kino, televizijos ir teatro aktorius Giedrius Savickas, dainavo Vytautas Bytautas, akompanavo Aurelija Kržanavičienė.

2014 m. liepos 9 d. 18 val.
Lėlių spektaklis vaikams ir visai šeimai „Lietuviška pasaka apie tris seseris“. Trukmė: 45 min. Aktorius, režisierius, dalininkas ir idėjos sumanytojas Linas Zubė.
Kompozitorius Algirdas Zigmantas.

Liepos 16 d. 18 val.
Valanda tikrosios dambrelių muzikos. Vienas seniausių ir mažiausias pasaulyje instrumentas - dambrelis sujungė muziką ir poetinę utopiją. Muzikinis projektas „Garsinė Izoliacija“ (Ukmergė) pristatė eksperimentinę muziką su folkloro prieskoniais.
Egidijus Darulis - dambreliai ir kiti obertonai;
Kristina Darulienė - vokalas, tarškalai, perkusija.

Liepos 23 d. 18 val.
Susitikimas su rašytoja Jolita Herlyn (Kraniauskaite). Romano „Trys mano vieninteliai“ pristatymas. Buvo pristatytas ir naujausias, rugsėjo mėn. pasirodysiantis, autorės romanas „Mano vyrai ir jų žmonos“. Skambėjo Lino Švirino (Studija „Grock“ ) muzikinės improvizacijos.

Liepos 29 d. 18 val.
Koncertas „2X2“
, apjungiantis du duetus: fortepijoninį „NON STOP“ (Tamara Prokopovič ir Natalija Blauberg) ir vokalinį (Vitalijus Muravjovas ir Lina Andriekutė).
Programoje skambėjo S. Rachmaninovo, P. Čaikovskio, A. Dvoržako, Ž. Bizė ir kitų kompozitorių kūriniai.

Liepos 30 d. 18 val.
11-ojo klaipėdietės režisierės Dalios Kanclerytės filmo „Trokštu gyventi“ pristatymas.
(istorija apie mirtinai sergančią moterį , išmokusią džiaugtis gyvenimu ir su šypsena pasitinkančią mirtį...)
Vakaro svečiai:
Režisierė Dalia Kanclerytė
Pranciškonai-brolis Bernardas ir brolis Evaldas,
Birutė Viskontienė - filmo herojės Almos draugė.

Liepos 31 – rugpjūčio 9 d. IV-oji kūrybinė stovykla
„Gyvas Piešimas Giruliuose ’14“

Norėtumėt, kad jus nupieštų?
.. o gal patys norit piešti kartu?
- tada ateikit į biblioteką nuo 16 iki 19 valandos,
o savo portretą galėsite gauti per parodą – rugpjūčio 9 d. (šeštadienį) 14 val.

Rugpjūčio 6 d. 18 val.
Klaipėdos dramos teatro aktorė Nijolė Sabulytė skaitė Rabindranato Tagorės eiles apie meilę ir gyvenimą. Girdėjome ištraukas iš R. Tagorės knygų „Jaunatis“, „Sodininkas“, „Aukojimo giesmės“, dainavo Jana Osipova – Tarasova (sopranas), akompanavo Narine Stepanyan.

Rugpjūčio 13 d. 18 val.
Romansai, arijos ir duetai iš žymiausių operečių.
Vokalinis projektas „RedVita“: Vitalijus Muravjovas (tenoras), Vitalija Gumbrytė-Trinkė (sopranas), Tomas Vilaniškis (bosas), koncertmeisterė Aurelija Kržanavičienė.

Rugpjūčio 20 d. 18 val.
Maestro Žygimanto Laurinavičiaus ir jo mokinio Donato Butkaus akordeono muzikos koncertas.
Jums skambės XX-ojo amžiaus muzika: prancūziški valsai, melodijos iš kino filmų, tango, populiarios itališkos melodijos, lengvos džiazinės kompozicijos ir daug kitų žinomų ir populiarių kūrinių.

Rugpjūčio 27 d. 18 val.
Vasaros baigiamasis koncertas.

Fortepijoninis duetas „NON STOP“: Tamara Prokopovič ir Natalija Blauberg,
Cai Či Wang, Narine Stepanyan (fortepijonas)
Skaistė Čilinskaitė (smuikas)
Rūta Kociūtė-Agafonovienė (sopranas), Irena Petrulionienė (Klaipėdos Universiteto tautinio meno ansamblio „Vytinė“ vadovė), Olga Šardt Žorova (sopranas).

Renginių vieta: Girulių biblioteka – bendruomenės namai (Šlaito g.10 a). Renginiai nemokami.

Kviečiame būti kartu su biblioteka!

Už renginių programą atsakinga
Birutė Skaisgirienė
Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos
Meno skyriaus vedėja