Aštuntą sezoną kiekvieną vasaros trečiadienį ir ne tik visus klaipėdiečius, svečius, poilsiautojus ir giruliškius kvietėme į Girulių biblioteką – bendruomenės namus (Šlaito g. 10A), kur laukė smagi vasaros kultūrinių renginių programa „Pėdink į Girulius“: koncertai, literatūriniai vakarai, parodos, plenerai, susitikimai ir malonūs vakarai.

RENGINIŲ AKIMIRKOS

Birželio 15 d.
Vyko vasaros kultūrinės programos atidarymas. Dainuojamosios poezijos grupės „Antro posmelio klubas“ koncertas „Klausyk širdies“. Dalyvavo: Rita Andriulionienė, Vilija Gruodytė-Šeputienė, Gintarius Petkus ir Ramūnas Šeputis.

Birželio 21 d.
Susitikome su rašytoja Ugne Barauskaite, populiarių romanų „Vieno žmogaus bohema“ ir „Dešimt“ autore. Muzikinį foną kūrė saksofonistas Paulius Bajoriūnas.

Birželio 22 d.
Pleneras „Vakarų Lietuvos pajūrio motyvai“ (dalyvavo projekto „Krašto ženklai“ dalyviai). Buvo kuriami eskizai anglies ir sanginos technika ant popieriaus, aliejinės tapybos darbai ant drobės.

Vyko Jono Sąlygos parodos „Jūros impresija“ atidarymas. Jūreiviškų dainų vakaras „Birželio naktys ir jūra“. Dalyvavo: solistai Jonas Sąlyga, Vytautas Kliukinskas ir Sergejus Treščenkinas, vokalinis ansamblis „Vakaro žaros“ (vadovė Janina Žemaičiūnienė), Rusnės moterų vokalinis ansamblis "Luotužė" (vadovė  Aušra  Šlažienė) ir kiti senjorų ansambliai.

Birželio 28 d.
Susitikome su Šv. Pranciškaus onkologijos centro direktore Aldona Kerpyte „Aldutė – vilties piligrimė“ (iš renginių ciklo „Kultūros veikėjų portretai“). Vakarą vedė režisierė Dalia Kanclerytė, smuiku grojo Aistė Čilinskaitė.

Birželio 29 d. 11.00–17.00 val.
Pleneras „Vakarų Lietuvos pajūrio motyvai“ (dalyvavo projekto „Krašto ženklai“ dalyviai). Buvo kuriami eskizai tušo technika, aliejinės tapybos darbai ant drobės.

Liepos 5 d. 18.00 val.
Teatralizuota kompozicija „Jeigu taip parašiau“. Ištraukos iš Ievos Simonaitytės kūrybos, Mažosios Lietuvos dainos ir giesmės, vaišės su kafija. Kvietėme pasipuošti to laikmečio tautiniais kostiumais, aksesuarais arba kt. aprangos detalėmis. Atlikėjai: dainuojamosios poezijos grupė „Antro posmelio klubas“ ir ansamblis „Vorusnėlė“. Scenarijaus autorė ir režisierė Dalia Kiseliūnaitė.
Renginį finansuoja LR Kultūros ministerija (projektas „Teatralizuoti Ievos Simonaitytės kūrybos vakarai“).

Liepos 12 d. 18.00 val.
Lino Švirino dainuojamosios poezijos vakaras „Išdainuoti eilėraščiai“.

Liepos 17 d. 11.00 val.
Virginijaus Vyšniausko teatralizuota programa vaikams „Klounas ir jūra“.

Liepos 18 d. 18.00 val.
Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestro koncertas. Vadovas kapelmeisteris Pranciškus Memėnas.

Liepos 19 d. 18.00 val.
Susitikome su choreografe, šokio teatro „PADI DAPI Fish“ meno vadove, Klaipėdos universiteto docente Agnija Šeiko (iš renginių ciklo „Kultūros veikėjų portretai“). Renginyje dalyvavo šokėjai: Petras Lisauskas, Inga Kuznecova; baleto šokėja – Beata Molytė. Vakarą vedė režisierė Dalia Kanclerytė.

Liepos 26 d. 18.00 val.
Grupės „UNDAN“ (Vilnius) koncertas. Lietuviško folkloro muzikinės interpretacijos, apgaubtos harmoningomis ambient muzikos stiliaus atmosferomis. Grupės nariai: Judita Butkevičiūtė (vokalas, mbira), Laurynas Vaitulevičius (elektrinė/akustinė gitara, mbira, efektai), Adomas Šimkūnas (bansuri fleita, mbira, elektronika).

Rugpjūčio 2 d. 18.00 val.
Rašytojo, aktoriaus ir režisieriaus Alvydo Šlepiko kūrybos vakaras.

Rugpjūčio 8 d. 18.00 val.
„Ak, buvo visko...“. Dedikacija Ievai Simonaitytei. Programą atliko Ievos Simonaitytės literatūrinės premijos laureatė, teatro ir kino aktorė Virginija Kochanskytė.

Rugpjūčio 16 d. 18.00 val.
„Kultūros veikėjų portretai“. Susitikimas su Klaipėdos dramos teatro aktore Regina Šaltenyte. Muzikavo vienas ryškiausių tradicinio džiazo pianistų Lietuvoje Saulius Šiaučiulis.

Rugpjūčio 23 d. 18 val.
Fortepijoninio trio koncertas vasaros pabaigai. Atlikėjai: Karolis Vaičiulis (violončelė), Teodora-Morta Ajauskaitė (smuikas) ir Kristina Budvytytė-Mejerė (fortepijonas).

Žiniasklaidoje:

Giruliuose – jūreiviškų dainų vakaras http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/menas-ir-pramogos/giruliuose-jureivisku-dainu-vakaras-817268

Koncertuos Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų orkestras http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/menas-ir-pramogos/koncertuos-lietuvos-kariuomenes-kariniu-juru-pajegu-orkestras-820588

„Pėdink į Girulius“: koncertuos grupė „Undan“ http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/menas-ir-pramogos/pedink-i-girulius-koncertuos-grupe-undan-821256