Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia dalyvauti kūrybiniuose-edukaciniuose užsiėmimuose, kuriuose ugdomi įvairūs gebėjimai. Programos skirtos skirtingo amžiaus grupėms, organizuojamos įvairiuose padaliniuose. Dėl išsamesnės informacijos ar susitikimo datos ir laiko susisiekite su prie kiekvienos programos nurodytais kontaktais.

Vykdomos nuotolinės edukacijos, virtualūs klubų susitikimai, paruošti kursai savarankiškam mokymuisi. Kviečiame nemokamai mokytis ir konsultuotis su bibliotekos specialistais!

EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI JAUNIMUI

Video montavimo kursai pradedantiesiems

Vieta: Jaunimo padalinys (Tilžės g. 9)
Tikslas – sudominti naujosiomis medijomis, skatinti kūrybiškumą, susipažinti su vaizdo ir garso montavimu.
Turinys. Užsiėmimuose mokoma kaip susimontuoti vaizdo įrašus namų sąlygomis, t.y.: filmuojant ne profesionalia kamera, o telefonu, fotoaparatu ar pan., kokias programas naudoti, kad nieko nekainuotų, taip pat išbandomi įvairūs montavimo būdai, atliekamos smagios praktinės užduotys.
Skirta 16–30 m. jaunuoliams.
Trukmė – 16 val. (8 užsiėmimai po 2 val.).
Daugiau informacijos teirautis tel. (8 46) 314728 arba el. paštu jaunimas@biblioteka.lt

„Kultūros paveldo objektai – Minecraft pasaulyje“ 

Jaunimo padalinys (Tilžės g. 9) kviečia jaunuolius programuoti pačiu smagiausiu būdu perkuriant Minecraft žaidimą. Moksleiviai taip pat susipažįsta su JavaScript programavimo pagrindais, kurie ne tik smagūs, tačiau gali padėti išmokti kitas programavimo kalbas ateityje! Kiekvienas dalyvis prisideda atkurdami Klaipėdos miestą Minecraft viduje bei susipažįsta su asmeniniu pagalbininku – ROBOTUKU!
Skirta 10–14 metų moksleiviams.
Trukmė – 16 val.
Daugiau informacijos teirautis tel. (8 46) 314728 arba el. paštu jaunimas@biblioteka.lt

KŪRYBINIAI-EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI SUAUGUSIEMS

Rankdarbių popietės Miško bibliotekoje

Miško bibliotekoje (Kretingos g. 61) vyksta nemokami rankdarbių užsiėmimai, kuriuose dalyvauja darbingo amžiaus moterys, norinčios pasidalinti savo įgūdžiais bei išmokti įvairių rankdarbių kūrimo technikų. Tai yra ir moterų klubas, kur galima geriau save pažinti, lavinti fantaziją, pabendrauti ir atsipalaiduoti. Į juos kartkartėmis kviečiami amatininkai naujų kūrybinių idėjų sėmimuisi, tačiau dažniausiai narės dalijasi savo įgūdžiais ir mokosi vienos iš kitų. Mokosi ne tik amatų, bet ir dalijasi gyvenimiškais patyrimais. Konkrečių temų šie vakarai neturi: čia kas mezga, kas neria, kas iš krepinio popieriaus įvairias gėles mokosi gaminti, o kas tiesiog stebi kūrybą ir bendrauja...
Kviečiame prisijungti prie kūrybingų moterų būrelio! Daugiau informacijos tel. (8 46) 314726 arba el. paštu miskas@biblioteka.lt.

Kuriančių ir kūryba besidominčių klaipėdiečių klubas

Periodiškai Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka (Turgaus g. 8) rengiami teminiai kūrybos skaitymai (dalinamasi savo ar kitų autorių parašyta tam tikros tematikos kūryba); vakarai, skirti kurio nors vieno susitikimo dalyvio išsamiam kūrybos pristatymui; literatūrinės pažintys su žinomais rašytojais ar kitais kultūros pasaulio atstovais; diskusijos.
Kviečiame visus kuriančius ir kūryba besidominčius klaipėdiečius prisijungti prie klubo veiklos. Daugiau informacijos tel. (8 46) 448336 arba el. paštu bibliogr@biblioteka.lt.

Skaitmeninio raštingumo mokymai pradedantiesiems ir pažengusiems

Užsiėmimų metu gyventojai įgyja ar pagerina skaitmeninius įgūdžius bei gauna atsakymus į visus iškilusius klausimus. Kviečiame dalyvauti nemokamuose mokymuose!
Daugiau apie mokymus, mokymų temas.

KLUBAI

Anglų kalbos klubas

Trečiadieniais 17.00 val. Interaktyvioje vasaros skaitykloje (Karlskronos aikštėje)

Anglų kalbos klubas skirtas visiems norintiems patobulinti savo anglų kalbos žinias, padiskutuoti įdomiomis temomis ir susirasti bendraminčių.
Daugiau informacijos tel. (8 46) 314728, el. paštu jaunimas@biblioteka.lt arba Facebook paskyroje @JaunimoBiblioteka

Praėjusių užsiėmimų atmintinės skelbiamos Facebook grupėje English club. Kviečiame prisijungti!

Knygų klubas jaunimui „Kitame sakinyje“

Paskutinį mėnesio šeštadienį 11.00 val. Interaktyvioje vasaros skaitykloje (Karlskronos aikštėje)
Knygų klubas „Kitame sakinyje“, skirtas 16-29 m. asmenims, norintiems iš naujo atrasti skaitymo malonumą, kartu su bendraminčiais (už)(si)motyvuoti save skaitymui ir įveikti lengvai konkurencingą asmeninį iššūkį – per mėnesį perskaityti bent vieną knygą.
Daugiau informacijos tel. (8 46) 314728, el. paštu jaunimas@biblioteka.lt arba Facebook paskyroje @JaunimoBiblioteka

Mėnesio knygos rinkimai, citatos ir kitos klubo aktualijos skelbiamos Facebook grupėje „Knygų klubas „Kitame sakinyje“. Kviečiame prisijungti!

Šachmatų mėgėjų klubas

Šeštadieniais nuo 12 iki 15 val. Interaktyvioje vasaros skaitykloje (Karlskronos aikštėje) 

Kviečiame prisijungti ir smagiai praleisti laiką su bendraminčiais!

Daugiau informacijos tel. (8 46) 314727, el. paštu kauno@biblioteka.lt

Diskusijų klubas 

„Kauno atžalyno“ padalinyje (Kauno g. 49)

Diskusijų klubo moderatorius Vytautas Čepas. Susitikimai vyksta paskutinį mėnesio ketvirtadienį, kurių metu kviečiame pasikalbėti vis kita aktualia tema.

Daugiau informacijos tel. (8 46) 314727, el. paštu kauno@biblioteka.lt

„Proto sporto klubas“

Pempininkų padalinyje (Taikos pr. 81A)

Visapusiškai gerai savijautai būtinas fizinis aktyvumas, sveika mityba, gera emocinė būklė ir proto mankšta. Dėl šios priežasties kas antrą antradienį „Proto sporto klube“ įvairiapusiškai treniruojame smegenis (ir ne tik): sprendžiame įvairias užduotis, laviname atmintį, klausome paskaitų, judame, žaidžiame, smagiai ir prasmingai leidžiame laiką...

Daugiau informacijos tel. (8 46) 346301, el. paštu pempininkai@biblioteka.lt 

 

SAVARANKIŠKAS MOKYMASIS

„Proto sporto klubo“ treniruotės atminties lavinimui

„Įsivaizduokite, kad gimstate be atminties. Kas tuomet būtumėte? Ogi niekas, nes jei neturite atminties, neturite nieko. Jei paklausčiau, kas esate, iškart imtumėte ieškoti atsakymo savo atminties kloduose. Jūsų atmintis – tai klijai, kurie iš atskirų dalių sulipdo jūsų gyvenimą į visumą. Savimi esate tik dėl nepaprastos savo atminties. Esate duomenis sauganti būtybė, o atmintis saugo jūsų gyvenimą. Jei neturėtumėte atminties, negalėtumėte mokytis, mąstyti, neturėtumėte protinių gebėjimų, net nežinotumėte, kaip užsirišti batų raištelius. <...> Atmintis yra mūsų egzistencijos pamatas. Ji lemia mūsų sprendimų kokybę, vadinasi, visą mūsų gyvenimą.“ („Neribota atmintis“, K. Horsley)

Kevin Horsley – atminties lavinimo čempionato medalininkas, puikios knygos „Neribota atmintis“ autorius. Pastarįjį leidinį galite rasti Pempininkų, Jaunimo ir „Kauno atžalyno“ padaliniuose. Užsakyti/rezervuoti leidinį

Taigi atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenime, o ją lavindami, pageriname viską! Dėl šios priežasties Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Pempininkų padalinio specialistai kuria virtualias „Proto sporto klubo“ pamokėles, kurios padės pamankštinti Jūsų protą. Taip pat ilgainiui Jus supažindins su atminties lavinimo technikomis, patars, kaip geriau įsiminti skaičius, veidus, vardus, pirkinių sąrašus...

Įsidėmėkite, kad atminties lavinimas yra ne magija, o tik disciplinuotas darbas, kuris gali būti labai smagus!

Nepamirškite, kad atminties lavinimui būtinas reguliarus ir atkaklus darbas kaip sportuojant. Tad jei norite, kad Jūsų protas veiktų puikiai – duokite jam darbo!

Tad pirmyn į pirmąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!


Antroji „Proto sporto klubo“ treniruotė: dėmesio koncentracija

Antrąją „Proto sporto klubo“ pamoką pradėsime serija treniruočių, skirtų dėmesio koncentracijai. Kaip žinia, kad galėtume įsiminti informaciją, pirmiausia turime sutelkti dėmesį. Labai dažna priežastis, kodėl žmonės neįsimena informacijos arba pamiršta kažką padaryti – blaškymasis, dėmesio nesukoncentravimas.

Pirmiausia šalin mintis, kad Jūsų galimybės ribotos! Jei taip galvosite, Jūsų gyvenimas iš tikrųjų bus ribotas. Jei nuolat keisite požiūrį ir stiprinsite troškimą įsisavinti informaciją, Jums tikrai tai pavyks!

Norint sutelkti dėmesį, kaip ir darant bet ką kitą, reikia praktikuotis. Svarbu yra išmokti nurimti ir susikoncentruoti į esamą akimirką.

Taip pat šalin iš savo gyvenimo pasiteisinimus, kurie trukdo susikaupti, išbandyti naujus dalykus, tobulėti. Pagalvokite, kas būtumėte ir kur būtumėte be pasiteisinimų. Sugalvoję pasiteisinimą, blaškote savo dėmesį ir eikvojate energiją. Juk energija teka ten, kur nukreipiame dėmesį.

Nepamirškite, kad atminties lavinimui būtinas reguliarus ir atkaklus darbas kaip sportuojant.

Tad pirmyn į antrąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!


Trečioji „Proto sporto klubo“ treniruotė: proto nuraminimas

Kai protas ramus, tuomet tampa lengviau susikaupti ir, žinoma, įsiminti informaciją.

Šioje treniruotėje pateikiama serija pamokėlių, kuriose sužinosite patarimus, kaip nuraminti protą pagal Kevin Horsley.

1-asis patarimas – kontroliuokite savo vidinį balsą.

Pirmyn į trečiąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!


Ketvirtoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: liaukitės dirbti kelis darbus vienu metu

Šioje treniruotėje pristatomas dar viena Kevin Horsley patarimas, padedantis nuraminti protą.

Patarimas – liaukitės dirbti kelis darbus vienu metu.

Mes išblaškome dėmesį, kai vienu metu dirbame kelis darbus. Žmonių smegenys vienu metu gali susitelkti tik į vieną dalyką. Jei imamės kelių darbų vienu metu, iš tiesų mūsų dėmesys šokinėja nuo vieno dalyko prie kito.

Beje, pasak neurologės Merilės Springer, vienu metu dirbant kelis darbus, jie padaromi 50 proc. lėčiau, taip pat 50 proc. padidėja klaidų tikimybė.

K. Horlsley ir M. Springer antrina ir Jim Kwik (atminties gerinimo, smegenų veiklos optimizavimo ir pagreitinto mokymosi ekspertas) savo knygoje „Beribis protas“.

Jis teigia, kad vienu metu bandydami nudirbti daug darbų, dirbame labai neproduktyviai. Ir pataria, kad jei kalbate telefonu, tuo pačiu metu nežiūrėkite, kas naujo socialiniuose tinkluose ir panaš. Vienu metu susitelkdami į vieną dalyką, treniruojate koncentracijos „raumenį“. Jei praktikuosite koncentraciją bent valandą per dieną, netrukus tai taps antrąją Jūsų prigimtimi.

Pirmyn į ketvirtąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!


Penktoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: žinokite, ko norite

„Kai norite kažką pasiekti, atmerkite akis, susitelkite ir įsitikinkite, kad tiksliai žinote, ko norite. Niekas negali pataikyti į savo taikinį užmerktomis akimis.“ Paulo Coelho

Trečiasis K. Horsley patarimas – žinokite, ko norite! Trys pagrindiniai dalykai, padedantys geriau įsisavinti gautą informaciją yra aiškaus tikslo turėjimas, domėjimasis ir smalsumas.

Pirmyn į penktąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!


Šeštoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: atmeskite nerimą

Atmeskite nerimą – ketvirtasis K. Horsley patarimas, kuris padeda nuraminti protą ir susikaupti.

Būsite daug ramesni, nusprendę didžiausią dėmesį skirti savo mintims ir darbams. Nustokite sukti galvą dėl dalykų, kurių negalite pakeisti!

Pirmyn į šeštąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!


Septintoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: kvėpavimo pratimas

Kai reikia nusiraminti, susigrąžinti pusiausvyrą ir sukoncentruoti dėmesį, tai padeda padaryti būtent kvėpavimo pratimai.

Primename, kad kai protas ramus, tuomet tampa lengviau įsiminti informaciją.

Kviečiame išbandyti holistinės sveikatos eksperto med. dr. Endriaus Vailio (Andrew Weil) sukurtą pratimą, jo vadinamą 4-7-8 metodu.

Pirmyn į septintąją  „Proto sporto klubo“ treniruotę!


Aštuntoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: protą pamankštinsiantis pratimas

Šioje treniruotėje Jūsų laukia protą pamankštinsiantis pratimas iš Ch. Koppensteiner knygos „Kaip geriau įsiminti ir išmokti“. Šią knygą galite rasti mūsų bibliotekoje, kviečiame ją užsisakyti / rezervuoti.

Pirmyn į aštuntąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!


Devintoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: galvosūkis apie šuniuką Fidą

Šioje „Proto sporto klubo“ treniruotėje – šaunus galvosūkis apie šuniuką Fidą iš Ivan Moscovich knygos „Mažoji didžiųjų smegenų žaidimų knyga“ (jos ieškokite http://katalogas.biblioteka.lt).

Taip pat trumpai pristatysime atminties lavinimo technikas. 

Pirmyn į Devintąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!


Dešimtoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: vizualizacija ir asociacija

Smegenys kasdien kuria stebuklus, negyvą informaciją paversdamos vaizdais ir idėjomis. Tai suvokus, kiekvienas žodis virs raidėmis nupieštu paveikslu, nes žodžiai tėra trimačių vaizdų simboliai (K. Horsley).

Atminties lavinimas labai susijęs su vaizduotės gebėjimais. Norint įsiminti tarpusavyje nesusijusios informacijos seką, pirmiausia ją reikia paversti vaizdais. Šitaip nesusijusios informacijos dalys susieja (D. O‘Brien).

Plačiau apie vaizduotę, informacijos siejimą ir ne tik skaitykite K. Horsley knygoje „Neribota atmintis“ ir pasaulio rekordininko D. O'Brien knygoje „Atminties galimybės“. Leidinius kviečiame užsisakyti ar rezervuoti http://katalogas.biblioteka.lt

Pirmyn į Dešimtąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!


Vienuoliktoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: kalėdinė treniruotė

Kviečiame į nuotaikingą kalėdinę „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Pirmyn į Vienuoliktąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!


Dvyliktoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: vizualizacija ir asociacija (II)

Tęsiame treniruočių seriją, skirtą vizualizacijai ir asociacijai.

Mintyse kurdami jaudinančius ir patrauklius filmus, galite išmokti lavinti savo vaizduotę. Vaizduotė – visos atminties galios centras (K. Horsley „Neribota atmintis“). Tad kuo gyvesnė taps Jūsų vaizduotė, tuo labiau atgis smegenys, tuo labiau stiprės ir atmintis (D. O‘Brien „Atminties galimybės).
Įsimindami informaciją paverskite ją vaizdais/filmukais. Dažniausiai paveikslas tam, kad įstrigtų atmintyje, turi būti didelis, šviesus, aiškus ir spalvingas (Christa Koppensteiner).
Pasitelkite kuo daugiau pojūčių, kai bandote kažką įsiminti.
Plačiau apie vaizduotę, informacijos siejimą ir ne tik skaitykite K. Horsley knygoje „Neribota atmintis“ ir pasaulio rekordininko D. O'Brien knygoje „Atminties galimybės“.  

Pirmyn į Dvyliktąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Tryliktoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: naujametinė treniruotė

Kviečiame į naujametinę treniruotę!

Pirmyn į Tryliktąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Keturioliktoji „Proto sporto klubo“ treniruotė:užduotis – proto lankstumui

Šaunus pratimas, skirtas dešiniajam smegenų pusrutuliui lavinti. Pastarasis – iš knygos „Intelekto lavinimas“. Užsisakyti / rezervuoti

Pirmyn į Keturioliktąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Penkioliktoji „Proto sporto klubo“ treniruotė:trijų dalių metodas

Tęsiame treniruočių seriją, skirtą vizualizacijai ir asociacijai.
Kaip minėta ankstesnėse „Proto sporto klubo“ treniruotėse, jeigu norite geriau įsiminti informaciją, ją reikia paversti vaizdais. O pastarieji geriausiai įsimenami, kai būna dideli, šviesūs, aiškūs ir spalvingi. Taip pat Pasaulio atminties čempionai, atminties lavinimo specialistai pataria, kad verčiant informaciją į vaizdus/filmukus tai daryti reikia su humoru: kuo neįprastesni, keistesni, juokingesni vaizdai, tuo geriau ją įsimename.
Plačiau apie vaizduotę, informacijos siejimą ir ne tik skaitykite knygose: „Lavinkite mąstymą“ (T. Buzan), „Neribota atmintis“ (K. Horsley), „Atminties galimybės“ (D. O'Brien) ir „Kaip geriau įsiminti ir išmokti“ (Christa Koppensteiner). Leidinius kviečiame užsisakyti ar rezervuoti http://katalogas.biblioteka.lt/ 

Pirmyn į Penkioliktąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Šešioliktoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: vaivorykštė

Reikiamą informaciją galima įsiminti be didelio vargo.
Kaip tai padaryti? Atsakymas – reikia pasitelkti vizualizaciją bei asociaciją ir užkoduoti informaciją istorijoje. Plačiau – treniruotėje!

Pirmyn į Šešioliktąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Septynioliktoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: abstrakčios informacijos vertimas į vaizdus

Mes lengvai įsimename daiktavardžius, būdvardžius, nes jie turi prasmę, tad be didelių pastangų galime sukurti vaizdinį. Kai žodžiai abstraktesni, galime jiems suteikti tam tikrą prasmę: panaudoti mums prasmingesnę idėją, žodį. Raskite žodį ar frazę, kuri skambėtų taip pat arba panašiai kaip abstraktusis, arba galite suskaidyti žodį į du atskirus garso dėmenis.
Bet kokią sudėtingą informaciją galite paversti vaizdais, kad ji taptų prasminga ir įsimintina. Iš pradžių reikės sutelkti dėmesį, o paskui tai virs įpročiu.
Pavyzdžių rasite pažiūrėję filmuką.

Pirmyn į Septynioliktąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Aštuonioliktoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: LOCI metodas

Šioje „Proto sporto klubo“ treniruotėje supažindinsime Jus su LOCI metodu, egzistuojančiu jau 2500 metų.
Metodas puikiai tinka įsiminti sąrašams, pristatymo ar kalbos planui.
Kas tas LOCI? Atsakymas – treniruotėje.

Pirmyn į Aštuonioliktąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Devynioliktoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: automobilio metodas

Šioje „Proto sporto klubo“ treniruotėje pristatysime automobilio metodą. Jį galite rasti K. Horsley knygoje „Neribota atmintis“.

Pirmyn į Devynioliktąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Dvidešimtoji „Proto sporto klubo“ treniruotė:kūno metodas

Šioje „Proto sporto klube“ pristatysime kūno metodą. Jį galite rasti K. Horsley knygoje „Neribota atmintis“.
Žmogaus kūnas – tai dar viena puiki ilgalaikė saugojimo kamera, kuri visada su Jumis. Ši metodas yra labai panašus į automobilio metodą, tik šįkart fiksuodami naują informaciją reikia naudoti kūno dalis.
Taikant šį metodą galima įsiminti pirkinių sąrašą ar egzamino medžiagą ir t.t. Pavyzdžiui, tarptautinio atminties didmeistrio titulą turinčiam Kevin Horsley ant savo kūno dalių pavyksta užfiksuoti 50 informacijos vienetų.

Pirmyn į Dvidešimtąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Dvidešimt pirmoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: „Sudėliok žodžius“

Šioje „Proto sporto klubo“ teniruotėje – pratimas iš knygos „Kaip geriau įsiminti ir išmokti“ (Christa Koppensteiner).

Pirmyn į Dvidešimt pirmąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Dvidešimt antroji „Proto sporto klubo“ treniruotė: kodavimo klaida

Šioje „Proto sporto klubo“ teniruotėje mankštinsime smegenis ieškodami kodavimo klaidų.
Sėkmės klaidų paieškoje!

Pirmyn į Dvidešimt antrąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Dvidešimt trečioji „Proto sporto klubo“ treniruotė: mnemonika, kartojimas

Kad ir ką norite išmokti, kad ir koks būtų jūsų tikslas, perskaitę reikalingą informaciją, atsijoję svarbius punktus ir juos įsiminę, turite viską pakartoti, kad būtumėte tikri, jog nepamiršite (D. O'Brien „Atminties galimybės“).
Plačiau apie kartojimą – filmuke.

Pirmyn į Dvidešimt trečiąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Dvidešimt ketvirtoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: trys klausimai

Šioje „Proto sporto klubo“ treniruotėje Jūsų laukia trys klausimai, kurie padės pamankštinti protą.

Pirmyn į Dvidešimt ketvirtąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Dvidešimt penktoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: užduotis, trys klausimai

Šioje „Proto sporto klubo“ treniruotėje – vėl trys klausimai, kurie padės pamankštinti protą.

Pirmyn į Dvidešimt penktąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Dvidešimt šeštoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: klausimai apie Lietuvą

Šioje „Proto sporto klubo“ treniruotėje laukia trys klausimai, susiję su Lietuva. Pasitikrinkite žinias ir pamankštinkite protą.

Treniruotėje pateikti klausimai yra iš A. Valinsko ir A. Tapino knygos „Auksinis protas. 4000 klausimų“. Užsakyti / rezervuoti leidinį.

Pirmyn į Dvidešimt šeštąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Dvidešimt septintoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: užduotis „Figūros“

Pirmyn į Dvidešimt septintąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Dvidešimt aštuntoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: skaičiaus-formos/pavidalo metodas

Pradėsime seriją pamokėlių, skirtų skaičių įsiminimui.

Daugelis psichologų, Pasaulio atminties čempionų teigia, kad skaičius sunku prisiminti tik tada, kai bandote juos įsiminti abstrakčiai. Kai matote skaičius lape, jie nesiskiria, painiojasi. Jeigu tik pakeisite juos ir leisite valdyti savo vaizduotei, jie taps suderinami su mintimis ir jų veikimu. Kai tik skaičiai įgys prasmę arba pavidalą, sužadinantį vaizdus arba jausmus, juos atsiminti taps žymiai lengviau (Hancock, „Lavinkite atmintį“).

Be to, daugelis žmonių bando skaičius daugybę kartų kartoti, jie laikosi įsikibę to skaičiaus ir tiesiog dažniau kartoja – daro tai, ką visados darydavo norėdami pagerinti atmintį. Taip elgdamasis žmogus ne tik netobulėja, bet vis blogina situaciją, nes senas įprotis įsisenėja. Reikia naujo metodo (Horsley, „Neribota atmintis“).

Vienas iš skaitmenų įsiminimo būdų – skaičių pavertimas į vaizdus/pavidalus. Plačiau – treniruotėje.

Apie skaičių įsiminimą ir ne tik skaitykite knygose: „Lavinkite atmintį“ (T. Buzan), „Neribota atmintis“ (K. Horsley), „Atminties galimybės“ (D. O'Brien) ir „Lavinkite atmintį: būdai ir pratimai įvairiausiai informacijai įsiminti“ (Jonathan Hancock). Leidinius kviečiame užsisakyti ar rezervuoti http://katalogas.biblioteka.lt 

Pirmyn į Dvidešimt aštuntąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Dvidešimt devintoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: skaičių-rimų metodas

Pristatysime skaičių-rimų metodą. Šios sistemos yra, kaip teigia Pasaulio atminties čempionai, paprastos ir praktiškos ypač trumpoms skaičių sekoms įsiminti, jomis galima naudotis bet kurioje kasdienėje situacijoje.
Šįsyk įsivaizduojamas vaizdas turi rimuotis su skaičiaus garsu, pavyzdžiui, vienas – pienas, du – skrendu...
Plačiau apie skaičių-rimų metodą – filmuke!

Pirmyn į Dvidešimt devintąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Trisdešimtoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: skaičių-raidžių-žodžių metodas

Šį kartą pristatysime skaičių-raidžių-žodžių metodą.
Plačiau – treniruotėje.

Pirmyn į Trisdešimtąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Trisdešimt pirmoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: skaičių porų ieškojimas

Šioje „Proto sporto klubo“ treniruotėje – užduotis, kurią atliekant reikės ieškoti skaičių grupių porų.

Pirmyn į Trisdešimt pirmąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Trisdešimt antroji „Proto sporto klubo“ treniruotė: fizinis aktyvumas

Visapusiškai gerai savijautai reikia: fizinio aktyvumo, sveikos mitybos ir proto mankštos.
Šį kartą pamokėlėje Jums pateikiame faktų apie judėjimo naudą ir puikių patarimų iš Anders Hansen knygos „Treniruokite smegenis“. Patarimai padės pagerinti savijautą ir smegenų veiklą.

Pirmyn į Trisdešimt antrąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Trisdešimt trečioji „Proto sporto klubo“ treniruotė: sveika mityba ir proto mankšta

Šį kartą pamokėlėje aptarsime sveikos mitybos ir proto mankštos svarbą atminčiai.
Sveika mityba labai svarbi gerai atminčiai. Valgykite daug šviežių daržovių, vaisių. Labai sveika mėlynės, juodieji serbentai, greipfrutai. Svarbu gerai savijautai ir Omega3, riebiosios rūgštys, magnis, cinkas. Be to, smegenų veiklai svarbiausi B grupės vitaminai. Jie būtini nervinių impulsų veiklai. B grupės vitaminų yra grūdų daiguose, mielėse, kiaušinio trynyje, kepenyse, lapinėse daržovėse, jogurte, riešutuose. Gerkite pakankamai vandens.
Duokite savo smegenims darbo! Atminties lavinimui kasdien skirkite bent 20 min.

Pirmyn į Trisdešimt trečiąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Trisdešimt ketvirtoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: kaip susodinti vaikus prie stalo?

Šioje „Proto sporto klubo“ treniruotėje – užduotis „Kaip susodinti vaikus prie stalo?“ iš Ch. Koppensteiner knygos „Kaip geriau įsiminti ir išmokti“.

Pirmyn į Trisdešimt ketvirtąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Trisdešimt penktoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: veidų ir vardų/pavardžių įsiminnimas (I)

Pradėsime treniruočių seriją, skirtą veidų, vardų geresniam įsiminimui.
Treniruotėje Jūsų laukia testas, kurį atlikę galėsite pasitikrinti, kaip Jums sekasi įsiminti veidus ir vardus. Taip pat rasite informacijos, kuri gali pagelbėti įsimenant naujus veidus, vardus, pavardes.
Pirmyn į treniruotę!
Apie veidų, vardų įsiminimą ir ne tik skaitykite knygose: „Lavinkite atmintį“ (T. Buzan), „Neribota atmintis“ (K. Horsley), „Atminties galimybės“ (D. O'Brien) ir „Lavinkite atmintį: būdai ir pratimai įvairiausiai informacijai įsiminti“ (Jonathan Hancock), „Kaip geriau įsiminti ir išmokti“ (Ch. Koppensteiner).

Tęsiama pamokėlių ciklą, skirtą įsiminti veidams ir vardams/pavardėms.

Pirmyn į Trisdešimt penktąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Trisdešimt šeštoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: veidų ir vardų/pavardžių įsiminnimas (II)

Pradėsime treniruočių seriją, skirtą veidų, vardų geresniam įsiminimui.

Pirmyn į Trisdešimt šeštąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Trisdešimt septintoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: veidų ir vardų/pavardžių įsiminimas (III)

Tęsiame pamokėlių ciklą, skirtą įsiminti veidams ir vardams/pavardėms.

Pirmyn į Trisdešimt septintąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Trisdešimt septintoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: veidų ir vardų/pavardžių įsiminimas (IV)

Tęsiame pamokėlių ciklą, skirtą įsiminti veidams ir vardams/pavardėms.

Pirmyn į Trisdešimt aštuntąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Trisdešimt devintoji „Proto sporto klubo“ treniruotė:veidų ir vardų/pavardžių įsiminimas (V)

Šioje „Proto sporto klubo“ treniruotėje – paskutiniai patarimai, padedantys įsiminti veidus ir vardus/pavardes.

Pirmyn į Trisdešimt devintąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Keturiasdešimtoji „Proto sporto klubo“ treniruotė: užduotis – įsimink vardą ir veidą

„Proto sporto klube“ – užduotis, kurios metu reikės įsiminti veidus ir vardus, o po to pasitikrinti, ar gerai pavyko tai padaryti.
Ši pamokėlė – paskutinė „Proto sporto klubo“ treniruotė. Tikimės, kad pastorosios paskatino Jus lavinti atmintį. Be to, įsidėmėkite, jog gera atmintis yra ne magija, o nuolatinis darbas! Viskas – Jūsų rankose!

Pirmyn į Keturiasdešimtąją „Proto sporto klubo“ treniruotę!

Kinų kalba ir kultūra

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka karantino laikotarpiu sukūrė nuotolinių paskaitų ciklą „Kinų kalba ir kultūra“.

Nori sužinoti daugiau apie šios šalies kultūra ir kalbą? Sugriauti sklandančius stereotipus apie neįkandamą kalbos sunkumą? Jau senokai svajojai išmokti kažką naujo, tačiau neatradai tam laiko... Kviečiame į virtualias kinų kalbos ir kultūros pamokas.

Paskaitas veda jauna bibliotekos specialiste, baigusi VDU Rytų Azijos šalių kultūras ir kalbas. Žinias gilino Kinijoje ir Taivane.

 

Pirmoji pamoka. Tonai. Pagrindiniai brūkšniai

 

Antroji pamokaPagrindiniai brūkšniai. Valgymo etiketas.

 

Trečioji pamoka6 kombinuoti brūkšniai. Brūkšniu eiliškumas. Dovanojimo etiketas.

 

Ketvirtoji pamokaBrūkšnių eiliškumas. Svarbiausias egzaminas Kinijoje–Gaokao. 

 

Penktoji pamokaJungtinių ženklų populiariausios pozicijos. Bibliotekos Kinijoje.

 

Šeštoji pamokaRašto tipai. Uždraustasis miestas.

 

Septintoji pamoka. Skaičiai nuo 1 iki 10 (kaip tarti ir kaip parodyti). Pavasario šventė (Kinų Naujieji metai).

 

Aštuntoji pamoka. 10 kasdienių frazių. Tarptautinė darbo diena.

 

Devintoji pamoka. Įvardžiai ir sakinio struktūra. Spalvų simbolika Kinijoje.

 

Dešimtoji pamoka. 10 reikalingiausių frazių turistui. Drakono reikšmė Kinijoje.

 

Vienuoliktoji pamoka. Dialogas. Kinų astrologija.

 

Dvyliktoji pamoka. Savaitės dienos. Arbatos kultūra.

 

 

Tryliktoji pamoka. 15 veiksmažodžių. Rudens vidurio šventė.

 

Keturioliktoji pamoka. Naudingos frazės keliaujant. Taivanas.

 

Penkioliktoji pamoka. Sakinio struktūra. Kinų virtuvė.

 


Diskusijos, namų darbai ir įvairiausi klausimai bus atsakyti uždaroje Facebook grupeje „Kinų kalba ir kultūra“. Prisijunk!

Vaizdo montavimo kursai pradedantiesiems

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Jaunimo padalinio specialistės paruoštame šešių nuotolinių pamokų kurse supažindinama su vaizdo įrašo montavimo pasauliu: parodomi svarbiausiu klipo elementų kūrimo etapai, išbandomi įvairiausi montavimo būdai ir mokoma juos atpažinti filmuose. Vaizdo įrašų kūrimui naudojamos nemokamos vaizdo įrašo, garso takelio, paveikslėlių kūrimo ir redagavimo programos. 

 

1 pamoka. Pažintis su programa. Nemokami medžiagos šaltiniai.


2 pamoka. Filtrai ir rėmai.


3 pamoka. Audacity: garso takelių redagavimas.


4 pamoka. Inkscape: logotipas, paveikslėliai ir kt. priedai.


5 pamoka. Vaizdo įrašo įžanga.


6 pamoka. Montavimo būdai.

 


Diskusijos ir įvairiausi klausimai bus atsakyti uždaroje Facebook grupėje „Video montavimas pradedantiesiems“. Kviečiame prisijungti!

Photoshop kursai pradedantiesiems

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Jaunimo padalinio specialistės paruoštame 10 nuotolinių pamokų kurse supažindinama su nuotraukų ir dizaino rengimo programos „Photoshop“ galimybėmis. 

 

1 pamoka. Darbalaukis


2 pamoka. Dydžiai, spalvų rėžimai


3 pamoka. Korekcija


4 pamoka. Nedestruktyvi korekcija


5 pamoka. Transformacija


6 pamoka. Tipografika


7 pamoka. Spalvų teorija


8 pamoka. Filtrų rinkiniai


9 pamoka. Šviesos


10 pamoka. Foto manipuliacija

Diskusijos ir įvairiausi klausimai atsakomi uždaroje Facebook grupėje „Photoshop pradedantiesiems“. Kviečiame prisijungti!


EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI VAIKAMS

Edukacinė programa „Lego legendos“

Kūrybinėse dirbtuvėse vaikai pasiners į paslaptingų būtybių pasaulį, taps bauginančių praeities istorijų pasakotojais ar linksmų komiksų kūrėjais, nesunaikinamų tvirtovių ir labirintų statytojais. Biblioteka kviečia susikurti savo LEGOlendą Klaipėdoje ir tapk jos istorijos sergėtoju!

KAM SKIRTA? 7-12 m.
KUR? Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Vaikų padalinyje (Danės g.7)
KAIP? Daugiau informacijos teirautis tel. (8 46) 314719 arba el. paštu vaikai@biblioteka.lt 

Kūrybiniai užsiėmimai su robotais ir Micro:bit

Vaikų laukia linksma pažintis su LEGO Mindstorms Ev3 robotais, jų konstravimas ir programavimas, bei sparčiai populiarėjantys Micro:bit kompiuteriukai, kurie neįtikėtinai lengvai ir smagiai valdomi bei leidžia kurti viską – nuo žaidimų ir animacijų iki slenkančių istorijų.

KUR? Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Vaikų padalinyje (Danės g. 7)
KAM SKIRTA? Vaikams 8–13 m.
KADA? Grupinio užsiėmimo trukmė 12 val. (6 užsiėmimai).
KAIP? Daugiau informacijos teirautis tel. (8 46) 314719 arba el. paštu vaikai@biblioteka.lt 

Atviros inovacijų kūrybinės dirbtuvės: LEGO ir 3D realybė

Atvirose kūrybinėse inovacijų dirbtuvėse siūloma išbandyti:
   - LEGO robotus (konstruoti, programuoti pačiu smagiausiu būdu ir dalyvauti varžytuvėse);
   - 3D technologijas (susimodeliuoti ir trimačiu spausdintuvu pasigaminti įvairias figūrėles, praktines detales, žaislus).

KUR? Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Vaikų centre „Gerviukas“ (Taikos pr. 81A)
KAM SKIRTA? Užsiėmimai skirti mokyklinio amžiaus vaikams (6-12). Mažesni vaikučiai laukiami su tėveliais.
KAIP? Daugiau informacijos teirautis tel. (8 46) 344604 arba el. paštu pempininkuvaikai@biblioteka.lt 

Kultūros paso edukacijos

NET 11 programų moksleiviams Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos skyriuose ir padaliniuose. Daugiau informacijos ir registracijos nuorodos:  Moksleivio Kultūros paso edukacijos

Kitos edukacijos

Užsiėmimai moksleivių grupėms

Kitos edukacijos:

Neformaliojo vaikų švietimo programos

Gimtadienis bibliotekoje

Skaitymo skaitinimo programa

Vaikų vasaros užimtumo programa