2008 m. birželio 1d. - rugpjūčio 31d. vykusioje Vaikų vasaros skaitymo programoje-žaidime "PAŽINIMO OBUOLIAI" dalyvavo 465 1-6 klasių moksleiviai ir kartu skaitant knygas "augino pažinimo medį". Užsiregistravus programos dalyviu kiekvienas gavo obels kontūrą, kurį pats turėjo papuošti. Perskaitę knygutę pasirinktoje bibliotekoje, vaikai gavo lipduką su obuolio paveikslėliu. Obuoliai sužymėti raidelėmis. Kuo daugiau vaikai skaitė, tuo greičiau ant obelėlės „prinoko“ žodis SKAITAU.  Atnešus savo piešinius, darbelius apie perskaitytus herojus, jų gerus darbus ar poelgius - obelėlė pražydo nuostabiais žiedais.

2008A obuoliukai

Programos metu vaikai:

perskaitė 3790 knygų, pristatė 176 darbelius, atvedė 146 draugus.
Rezultatai pagal skyrius ir filialus

Rugsėjo 18d. visi dalyviai buvo pakviesti į baigiamąją šventę Girulių bibliotekoje - bendruomenės namuose. Šventės metu mažieji skaitytojai ir svečiai džiaugėsi Sigučio Jačėno koncertu - žaidimu "Pasakos su karūnomis" ir visi kartu prie bibliotekos pasodino obelėlę, kad augtų, kaip išmintis auga, skaitant knygas !

Geriausieji programos dalyviai apdovanoti kompaktiniais diskais: "Pirmoji mano vaikystės knyga" pagal Džonį Griuelą "Skudurinės Onutės pasakėlės. Kolekcija "Lietuvių aktorių balsai". Skaito Rūta Staliliūnaitė. Dainuoja Ilona Papečkytė.

Tikime, kad knygos šiems vaikams taps nuolatiniais gyvenimo palydovais.

Projektą finansavo LR Kultūros ministerija ir Klaipėdos apskrities viršininko administracija.