Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka 2006 m. birželio 5-30 d. bei rugpjūčio 16-31 d. Vaikų skyriuje (Danės g.7) organizavo 2 dalių Vaikų vasaros skaitymo stovyklą 1-6 klasių mokiniams. Iš viso stovykloje pabuvojo 49 vaikai. Šiame centre vaikai buvo užimti dalį dienos - nuo 10 iki 13 val.

I dalis.
Vasaros stovyklos programa buvo sudaryta atsižvelgiant į įstaigos darbo pobūdį: vaikai supažindinami su bibliotekos struktūra, teikiamomis paslaugomis; organizuotos teminės informacinių gebėjimų ugdymo valandėlės. Tokiu principu buvo organizuoti užsiėmimai "Vaikų biblioteka - vaikų informacijos, savišvietos ir kultūros centras", "Pepė bibliografijos šalyje", "Kelionė su knyga - raktas į pasaulį".

Vaikai vasaros stovykloje ne tik skaitė, bet ir patys kūrė įvairius darbelius bei bibliotekos žaislotekoje improvizavo įvairius kūrinėlius: tai ir piešimo valandėlė "Mano svajonių biblioteka", autoportreto piešimo konkursas, žaislotekos lėlių pristatymas "Iš kokių mes pasakų?", vaidybiniai užsiėmimai "Kuriu pasaką", "Vaikų Eurovizija"; kūrybiniame užsiėmime "Garsai ir spalvos" vaikai piešdami improvizavo pagal žymių kompozitorių A.Vivaldžio, J.Haidno kūrinius; iš surinktos gamtinės medžiagos: lapų, žolynų, gėlių žiedų, kriauklelių vaikai kūrė ivairias kompozicijas, pynė Joninių vainikus.

Visiems vaikams patiko užsiėmimai, lavinantys rišlią ir raiškią kalbą bei minčių pateikimą: rytmetis "Mane knygelė ligi saulės kelia" su poetu Sigitu Poškumi; jaunojo reporterio diena, kurios užsiėmimuose buvo mokomasi kalbinti savo draugus, imti trumpus interviu, kalbamasi apie tai, kuo gali sužavėti patraukti žurnalų ir laikraščių straipsniai, atsiliepimai į įvairias gyvenimo aktualijas.

Stovyklos metu vaikams buvo organizuoti užsiėmimai, skatinantys dvasingumo, savęs kaip asmens suvokimo, atjautos šalia esančiam bei aplinkos saugojimo įgūdžius. Pokalbyje "Bendravimo menas" su vaikais kalbėtasi apie tai, kas džiugina ir kas skaudina bendraujant, žaislotekoje lėlių pagalba kurtas spektaklis "Ar sunku būti geram?". Susitikime su knygos "Išgelbėk mane" autore Nijole Kepeniene su vaikais kalbėta apie bendravimą, draugystę ir savitarpio pagalbą. Kalbėta apie Lietuvos gamtą, aplinkos saugojimo problemas: buvo organizuota video filmų apie Lietuvos nacionalinius parkus, draustinius, kurortus, kitas įžymias vietas. Labai didelį įspūdį stovyklautojams paliko išvyka į Lietuvos jūrų muziejų, kuriame buvo aplankytas akvariumas, delfinariumas, susipažinta su jų gyventojais bei stebėtos nuotaikingos gyvūnų pasirodymo programos.

II dalis.
"Atminsi kaip buvo - žinosi kaip bus" - pažintinė programa aktyviausiems bibliotekos vasaros skaitymų programos dalyviams. Edukacinių užsiėmimų, ekskursijų po Klaipėdos muziejus metu mažieji skaitytojai buvo supažindinti su atskirų informacijos rūšių specifika, informacinių šaltinių gausa, krašto istorija.

Visi stovyklos metu vaikų sukurti darbeliai, nuotraukos, kuriose įamžintos stovyklos užsiėmimų akimirkos, atsiliepimai apie Vasaros skaitymo stovyklos įspūdžius, susegti į vieną segtuvą - stovyklos dienoraštį.