Henriko Šurkaus tapybos paroda „Maris fabula“.

2021 m.  rugsėjo 10 d. – spalio 05 d. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J.  Janonio g. 9) eksponuojama Henriko Šurkaus tapybos paroda „Maris fabula“.
Ekspozicijos pristatymas  vyks rugsėjo 16 d. 17 val.

Maris fabula/Jūros mitas

Nuo Šiaulių kilęs menininkas Henrikas Šurkus (1950) nuo mažens jautė nenumaldomą aistrą vandenims. Paauglystėje su bendraminčiais statė baidares ir katamaranus. Šiauliuose studijuodamas dailės pedagogiką Henrikas pasirinko neįprastą kursinio darbo temą - sukonstravo katamaraną.
Meninius gebėjimus ir polinkį meistrystei Henrikas paveldėjo iš tėvų. Tėvas mokykloje dirbo darbų mokytoju, mama modeliavo drabužius, pati kūrė brėžinius iškarpoms, siuvo. Kūrybinė šeimos aplinka ir savitas dailės suvokimas paskatino Henriką eiti kūrybos keliu.

„Tapyti pradėjau institute. Mane žavėjo meno pasaulis, troškau meninių žinių. Pirmoji kūrybinė praktika 1971 metais vyko Klaipėdoje, tuomet, pamenu, tapiau senąjį Vitės kvartalą, uostą, senamiestį“, - sako Henrikas.
Jaunąjį menininką sužavėjo išskirtinė Klaipėdos architektūra, neaprėpiamos erdvės pojūtis ir jūra. Negalėdamas atsispirti jūros traukai, baigęs studijas Šiaulių pedagogikos institute, Henrikas Šurkus su žmona Zena 1975 metais atvyko į uostamiestį. Įvairiose Klaipėdos mokyklose jis dirbo braižybos ir technologijų mokytoju. „Varpo“ gimnazijoje, kur buvo taikomas sustiprintas dailės mokymas, jis išdirbo net 27 metus. Henrikas džiaugėsi, kad nemažai buvusių mokinių pasirinko menininko kelią.
Šiuo metu Lietuvos dailininkų sąjungos narys Henrikas Šurkus su šeima gyvena Agluonėnuose. Moko piešti, braižyti, konstruoti Klaipėdos Jūrų kadetų mokyklos kursantus, bet nepamiršta ir kūrybos.
„Domiuosi skulptūra, architektūra, fotografija, dizainu, medicina. Niekur nedingo paauglystės pomėgis konstruoti – tai darau iki šiol. Labai svarbi mano gyvenime yra tapyba, viena iš sudėtingiausių ir patraukliausių meno raiškos rūšių, reikalaujanti minties, formos, spalvos, piešinio suvaldymo. Tapyba man yra emocionalus kūrybos veiksmas ir relaksacija.“

Informacija apie menininką