Apie galeriją


Apie virtualią Klaipėdos krašto dailės galeriją.

Mūsų galerija buvo sukurta 2000 metais, Atviros Lietuvos fondui remiant projektą "Virtuali Klaipėdos krašto dailės galerija". Joje reprezentuojame Klaipėdoje ir Klaipėdos krašte gyvenančių dailininkų kūrybą.
2005 metais galerija buvo papildyta skulptūros skyriumi.
Atsirado galimybė susipažinti su geriausiais Klaipėdos skulptorių kūriniais.
2007 metais Lietuvos Respublikos kultūros ir sporto rėmimo fondui finansuojant projektą "Klaipėdos krašto tautodailė ir dailieji dirbiniai" buvo sukurtas tautodailės skyrius. Jame išsaugotas ir įamžintas Klaipėdos krašto liaudies menas.
2011 metais Kultūros rėmimo fondo finansavus projektą „Klaipėdos meno bendruomenė. 1965 -...", pradėta pildyti Personalijų skiltis. Išsamiai pristatyti šie Klaipėdos menininkai: Arūnas Sakalauskas, Angelina Banytė, Juozas Vosylius, Algirdas Bosas, Algirdas Taurinskas, Romas Klimavičius. Šis darbas yra tęsiamas – siekiame suskaitmeninti ir virtualioje galerijoje išsamiau pristatyti kitų geriausių menininkų kūrybą, surinkti bibliografiją, pateikti nuorodas į jų asmenines virtualias dailės galerijas.
Virtuali Klaipėdos krašto dailės galerija yra interaktyvi, duomenys nuolat atnaujinami ir papildomi.
2019 metais buvo nuspręsta esmingai modernizuoti ir atnaujinti virtualią galeriją: pasikeitė dizainas, navigacija, tikslinama ir pildoma informacija.
2019 metų rudenį Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka sėkmingai užbaigė projektą „Monumentalioji tapyba architektūros labirintuose: praeitis, dabartis“. Projekto rezultatas – sukurtas dokumentinis filmas ir interaktyvus Klaipėdos freskų ir gatvės meno bei šiuolaikinės sieninės tapybos kūrinių žemėlapis yra prieinamas kiekvienam klaipėdiečiui ir miesto svečiui bibliotekos svetainės puslapyje www.biblioteka.lt/freskos

 
Laukiame Jūsų pastebėjimų ir pasiūlymų adresu:
menas@biblioteka.lt