Zoja Ramanauskienė

Gimė 1960 06 13.
1979  m. baigė Telšių aukštesniąją taikomosios dailės mokyklą (Telšių taikomosios dailės technikumą).
1985 m.  baigė VDA, Klaipėdos fakultetą.

Juvelyrikoje Zoja darbuojasi daugiau kaip trisdešimt metų. „Juvelyrika yra pagrindinis mano amatas, autorinis darbas nuo kūrinio idėjos iki pardavimo. Aš iš tikrųjų viską darau pati: kalu, lituoju, pinu, poliruoju. Kai kuriuos papuošalus iš žalvarinės vielos mezgu vąšeliu. Mano sukurti papuošalai panašūs į pagoniškus, juose susipina įvairūs baltiški simboliai, ornamentai. Iš kur visa tai - negaliu pasakyti. Darau tą, ką jaučiu“.
Zojos variniuose dirbiniuose puikiai dera augaliniai ir zoomorfiniai motyvai: lelijos, varpeliai, tulpės, paukščiai, keltiški mazgai ir nežinia iš kur į kūrinius ateinanti ornamentika. Kurdama juvelyrė negalvoja apie simbolių prasmes, nesureikšmina jų magiškų galių – tegul gerbėjai patys jų suranda. Zoja neabejoja juvelyrikoje atradusi savo raiškos kalbą. Ilgą laiką metalo plastikoje jautusi spalvų alkį, dabar jį malšina puošdama savo kūrinius juvelyriniu emaliu.
Zojos Zakrevskaja Ramanauskienė kurti papuošalai yra plačiai pasklidę po visą pasaulį.
Juvelyrė dalyvavo jungtinėje auksakalių cecho parodoje Klaipėdoje, yra surengusi parodą Ystad mieste Švedijoje.
Penketą metų dalyvauja Kintų Vydūno kultūros centro organizuojamuose emalio meno simpoziumuose -ten nuolat veikiančioje parodoje eksponuojama nemažai Zojos Zakrevskajos darbų.

Tel. +370 656 64640
El. p. zoja.zakrevskaja@gmail.com