Tomas-Viktoras Kiauka


Gimė 1968 m. Šilutėje, užaugo Vilniuje.
Baigė dailės mokyklą, vėliau tapybos mokėsi privačiai.
Vokietijoje studijavo teologiją ir filosofiją, Heidelbergo universitete apgynė daktaro disertaciją.
Vilniaus Dailės akademijoje dėsto filosofiją ir meno teoriją, rašo straipsnius ir esė teologijos, filosofijos ir meno temomis.
Lietuvių PEN klubo natys.
Kartu su pianistu ir tapytoju Viktoru Paukšteliu surengė tapybos darbų parodą Klaipėdoje (2011 m.), Vilniuje (2012 m.) Kėdainiuose (2014 m.), personalinė paroda Baroti galerijoje (2018 m.) Klaipėdoje ir Kretingoje (2019 m.), M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje.
Dalyvauja kūrybiniuose Paliesiaus dvaro pleneruose.
Nuo 2018 m. Klaipėdos apskrities dailininkų sąjungos narys ir asociacijos „Klaipėdos kultūros bendruomenė“ pirmininkas.

Tel. +37068672415
El.P. kiaukatomas@gmail.com

Apie kūrybą:

Civilizacijos triukšmas ir kasdienybės erzelis užgožia ir paslepia būties misteriją, atskirdamas žmogų nuo jo ryšio su kosmosu. Siela – šeštasis mūsų pojūtis, siejantis mus su visatos energija ir gyvybe. Tapymas – tai kelionė į šias paslėptas sielos erdves, kurios kaip veidrodis atspindi mistiškus būties pavidalus. Būties misteriją atrandu kaip virpančią šviesos ir spalvos šventę, baisų kosminį chaosą ar begalybės ilgesio trauką. Nesiekiu sukurti gražaus paveikslo, skirto puošti interjerui. Tapydamas nesirūpinu, ar kam nors tai patiks, ar mano darbai originalūs ir tt. Kurdamas paklūstu vidinei sąmonės būtinybei, pasitikiu jos vedimu – tai lyg paslėpto ir užmiršto lobio ieškojimas, sielos archeologija, atkurianti prarastą ryšį su būtimi ir visata. Į šias teritorijas negali įžengti nei racionalus loginis mąstymas, nei amato įvaldymas, jas atrandu pasikliaudamas tik savo nuojauta ir jausmu.

                                                                                                                                                                                                                                                                  Tomas Kiauka

https://bit.ly/2GqthmI|
https://bit.ly/34VWYFR
https://bit.ly/34T6HN8