Virginijus Viningas

Portreto autorius Petras Šmitas.

Gimė 1960 05 30 Pasvalyje.
Nuo 1984 m. mokėsi Vilniaus dailės akademijoje, 1990 m. baigė studijas Tapybos katedroje.
Parodose dalyvauti pradėjo nuo 1993 m. 
Nuo 1997 m. Klaipėdos apskrities dailininkų sąjungos narys.
Nuo 2006 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Šiuo metu tapytojas gyvena ir kuria Klaipėdoje.
Tel. +370 678 14716

Visą Virginijaus Viningo kūrybinį laikotarpį būtų galima suskirstyti į tris etapus.
Tapytojas Virginijus Viningas, 1990 metais baigęs Vilniaus dailės akademiją, beveik dešimtmetį siekė išeiti iš „pilkosios zonos“ spalvų, išsivaduoti iš akademijoje suformuoto „pilkosios tapybos“ įspaudo. 
Spalvos jo paveiksluose atsirado apie 2000 metus, po tarptautinio plenero Drezdene. Prasidėjo antrasis jo kūrybos etapas, pasireiškęs spalvų proveržiu ir keistais objektais drobėse - maištaujančiomis pakabomis, grėsmingomis sūpuoklėmis, su trenksmu virstančiomis kėdėmis. 
Šį laikotarpį V. Viningas užbaigė 2003 m. simboliniu tapybos darbų ciklu „ Atsisveikinimas su kėdėmis“ ir ryžtingai nėrė į figūratyvinę tapybą. Prasidėjo trečiasis tapybos etapas, prisodrintas figūrinėmis kompozicijomis, bokso, baleto, moters akto, džiazo temomis, pelnęs menininkui įvertinimą ir pripažinimą.
2009 metais Klaipėdos parodų rūmuose buvo pristatyta personalinė Virginijaus Viningo tapybos paroda „Improviza“, kurioje dominavo portretinės džiazo improvizacijos. Šešiolikoje drobių buvo įamžinti pasaulinio garso džiazo muzikantai : jų būsenos, kūno kalba. Didelių formatų darbai - džiazo korifėjų muzikos refleksijos - buvo nutapytos per pusantro mėnesio – „vienu įkvėpimu“.
„Improvizoje” impulsyvi potėpio ir spalvų ekspresija tiesiog veržėsi per kraštus, žavėdama autoriaus profesionalumu, drąsa ir užmoju. Netikėtai stipri dekoratyvumo dozė siuntė užuominas, kad komercija tokiai tapybai nesvetima, kad tokiais paveikslais galima dekoruoti įvairiausias privačias ir viešąsias erdves – butus, restoranus ir klubus. 
Tais pačiais metais kai kurie šios parodos darbai buvo palankiai įvertinti Lietuvos šiuolaikinės dailės kvadrienalėje Vilniuje. Vėliau sekė komerciškai sėkmingi dalyvavimai meno mugėse ArtVilnius, kuriose tapytojo darbų įsigijo Šiuolaikinio meno muziejus MO, Lewben Art Foundation, nemažas būrys kolekcininkų.
2020 m. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre buvo pristatyta Virginijaus Viningo retrospektyvinė paroda „Trys dešimtmečiai“, vainikuojanti visą tapytojo kūrybą.

 

https://www.kulturpolis.lt/interviu/trys-virginijaus-viningo-desimtmeciai-sokis-tapybos-ringe/
https://www.15min.lt/kultura/naujiena/vizualieji-menai/meno-erdve-virginijaus-viningo-solines-dziazo-variacijos-929-1066680#_
http://www.mmcentras.lt/autoriai/virginijus-viningas/522
https://www.7md.lt/daile/2020-02-28/KKKC-Parodu-rumuose--Virginijaus-Viningo-Trys-desimtmeciai#&gid=1&pid=1
http://www.kkkc.lt/lt/events/parodu-rumu-organizuojami-renginiai/2020/virginijaus-viningo-trys-desimtmeciai-/\