Meno filosofijos tinklalaidžių ciklas.
Meno filosofijos tinklalaidžių ciklas.
4 meno filosofijos pokalbių - paskaitų seminarų ciklas apie menininko individualybės ir kūrybinės aplinkos santykį, apie eksperimentavimo principą menininko kūryboje ir gyvenime, kūrinio ir savęs kaip kūrėjo suvokimą, gebėjimą verbalizuoti ir išsakyti savo kūrybinę idėją, savęs pozicionavimo galimybės ir kūrėjo vertės suvokimo problemas.
Lektorius filosofas, rašytojas, VDU doc. dr. Liutauras Degėsys.
Pokalbį moderuoja Klaipėdos m. savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriaus vedėja Birutė Skaisgirienė.
1 tinklalaidė
„Ką tau kalba ir ką tau meluoja menai: meno kūrinio klastotės, artefakto, kičo ir autentiškumo problemos“.
2 tinklalaidė
„Kaip menininkui gali sektis arba nesisekti išreikšti ir perduoti estetines idėjas ir teorijas (komunikuoti). Specifinė meno kalba“.
3 tinklalaidė
„Supranti, kad supratęs galėtum suprasti kitaip: estetinė distancija – kaip meno kūrybos ir meno suvokimo principas“.
Menininkas kūrybiniame procese atlieka būtino socialinio žinojimo perdavimo funkciją, savo kūryboje transportuodamas naujus, bendrus tai visuomenei socialinių estetinių santykių standartus, formuluodamas naujus grožio, vertingumo, estetinio jausmo principus ir idėjas – atlikdamas socializacijos funkcijas. Jis sugeba pagauti tos kintančios tikrovės ženklus – pranešimus – ir perduoti juos kitiems visuomenės nariams. Paskelbti apie permainas, apie tai, kad kinta visuomenės vertybės, santykiai, idėjos, konceptai, standartai. Pratinti vartotoją prie idėjos, kad kitimas – neišvengiamas.
Meno vartotojas turi būti pasiruošęs suvokti, priimti meno idėjas, mokytis specifinės kalbos, kuria kalba menai. Bandymas suprasti menų kalbas yra skonio lavinimo kampanija, nestandartinių žinių, įgūdžių, gebėjimų ir nuostatų ugdymas savyje.
4 tinklalaidė
„Suvokėjo (žiūrovo, skaitytojo, klausytojo) ir kūrinio išraiškos suvokimo problema. Meno kūrinys – kaip kūrėjo ir suvokėjo santykis“.
Pokalbis apie meninės-socialinės komunikacijos problemas tarp menininko ir vartotojo.