Ester Adijene/Jūrmala/

Apie Parodą

Ester Adijene/Jūrmala/Pirmoji personalinė paroda Lietuvoje/2020 07 21

2018 m. birželio mėnesį Klaipėdos miesto savivaldybės I.Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriaus galerijoje buvo surengta įspūdinga dviejų menininkių iš Jūrmalos - Kristinės Beltės ir jos dukros Ester Adijenės jungtinė grafikos paroda. Daugiasluoksniai spalvotos grafikos raižiniai ir profesionalūs Kristės piešti portretai nustebino ne vieną parodos lankytoją, bet ne mažiau dėmesio susilaukė ir tuo metu dešimtmetės Ester nevaikiškai brandūs darbai.
Meno skyriaus galerijoje retai rengiame vaikų dailės parodas – dažniausiai vos kartą per metus, bet sunku buvo atsispirti jaunosios latvių menininkės Ester talentui, todėl pakvietėme ją surengti personalinę parodą 2020 –ųjų vasarą. Ester rimtai ruošėsi, kaupė darbų kolekciją, planavo gražią parodos atidarymo šventę, tačiau šią vasarą planus turėjome keisti. Dažnai keiksnodama technologijas, atimančias iš mūsų gyvo bendravimo malonumą, šį kartą jomis pasidžiaugiau – realiai neįvykusią parodą Meno skyriaus galerijoje galima aplankyti virtualioje erdvėje.

Apie jaunąją menininkę:

Ester Adijene gimė 2008 m. rugpjūčio 8 d. Gyvena gražiame Latvijos kampelyje – Jūrmaloje. Moksi Jūrmalos gimnazijoje ir Jūrmalos dailės mokykloje, kur dirba mergaitės mama ir mokytoja - grafikė Kristine Belte.
Nuo mažų dienų Ester mėgsta piešti ir lipdyti iš molio.
Labiausiai jai patinka piešti arklius, bet ji mielai imasi ir kitų temų: yra sukūrusi ne vieną įspūdingą peizažą, nutapiusi draugų ar artimųjų portretų. Būdama devynerių, Ester išmėgino lino raižinio techniką. Pirmasis grafikos darbelis, kuriame puikuojasi katinas Marcipanas, buvo puikiai įvertintas Latvijos vaikų piešinių konkurse “Lidice 2019”. Tai ne vienintelis jaunos menininkės įvertinimas – Ester ne kartą dalyvavo ir sulaukė pripažinimo Latvijos vaikų dailės konkursuose ir tarptautiniuose piešinių konkursuose Turkijoje, Čekijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Kinijoje.
Šią vasarą, liepos pradžioje, Ester Adienė kartu su mama Kristine Belte dalyvavo tarptautiniame plenere Lietuvoje - “Kūrybinės dirbtuvės Veiviržėnuose”. Trylika dailės mokytojų iš Veiviržėnų, Kretingos, Šiaulių, Klaipėdos senose namų duryse kūrė įvairiausius paveikslus, kurie kvietė pažvelgti į istorinę Veiviržėnų – 2020-ųjų Mažosios kultūros sostinės – praeitį. Ester su mama pasirinko gamtos temą: mergaitė nutapė smagią Veiviržėnų žiemą, o mama – vasarą. Bendras rezultatas – įspūdingas. Fantazijos ir kruopštumo jaunajai menininkei niekada netrūksta.