Karinos Kazlauskaitės Papuošalų kolekcija „Rožytės“.

Apie Parodą

Karina Kazlauskaitė
Papuošalų kolekcija „Rožytės“

Papuošalų kolekciją „Rožytės“ menininkė Karina Kazlauskaitė sukūrė 2020 metais, gavusi Lietuvos Kultūros tarybos individualią stipendiją.
Kolekcijos idėja ir forma labai paprasta – ji kilo iš populiariosios kultūros ir iš menininkės asmeninės patirties: savo naujojoje kolekcijoje Karina transformavo ir išplėtojo vaikystės kiemo juvelyrikos idėją.
Vienas bičiulis menininkei atidavė interneto kabelį. Atlupusi jo apsauginį sluoksnį, Karina apsidžiaugė: atsivėrė spalvotų laidų margumynas. Lankstūs spalvoti laideliai prikėlė jos vaikystės prisiminimus apie mergaičių savadarbius spalvotus žiedelius iš elektros laidų. Vedama šios idėjos Karina Kazlauskaitė sukūrė kelias juvelyrikos dirbinių variacijas: iš geležies ir iš interneto kabelio UTP 25P laidų, iš geležies, stručio odos ir kiaulės žarnos.

 

APIE AUTORĘ: 

Paradoksalios juvelyrikos kūrėja Karina Kazlauskaitė yra savito braižo ir išskirtinės raiškos menininkė. Savo kūryboje ji naudoja miksuotas autentiškas technikas ir renkasi neįprastas medžiagas. Karina drąsiai eksperimentuoja kurdama neįprastus juvelyrikos kūrinius bei netradicinius objektus iš įvairiausių organinių, augalinių, visceralinių medžiagų ar ready mad‘o. Karinos Kazlauskaitės kūryba apima platų meninės raiškos spektrą, tai: objektai, instaliacijos, juvelyrika, fotografija, fotobjektai.
Karina Kazlauskaitė studijavo metalo meną Vilniaus dailės akademijoje, baigė magistro studijas ir 2016 m. įstojo į Lietuvos dailininkų sąjungą. Nuo 2008 metų iki 2015-ųjų gyveno ir kūrė Norvegijoje, priklausė Norvegijos profesionaliųjų menų ir amatų sąjungai, surengė keletą personalinių parodų. K. Kazlauskaitės darbai buvo rodomi ne tik Lietuvoje bet ir Norvegijoje, Latvijoje, Ispanijoje, Brazilijoje, Amerikoje.


https://www.biblioteka.lt/lt/personaliju-paieska/karina-kazlauskaite