Vladimiro Bogatyriovo virtuali peizažo paroda „Sustabdytos romantiškos akimirkos“.
Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyrius pristato virtualią Vladimiro Bogatyriovo peizažo parodą „Sustabdytos romantiškos akimirkos“.
Tapytojas Vladimiras Bogatyriovas gimė 1945 metais Tolimuosiuose Rytuose, jūreivio šeimoje.
Dar paauglystėje Vladimiras suprato, kad nori būti dailininkas. Nuo mažens mėgęs konstruoti ir piešti, jis lankė modeliavimo būrelį moksleivių rūmuose. Kartą mokytojas pasiuntė jį į dailės studiją parnešti raudonų dažų lėktuvėliams dažyti. Dailininkas iki šiol prisimena, kokį įspūdį jam padarė prie molbertų palinkę vaikai, o labiausiai įsiminė kvapas – nė su kuo nesulyginamas, ypatingas, kerintis. "Lyg kas būtų smogęs per galvą – supratau, kad nenoriu nieko kito, tik piešti. Pasiprašiau į dailės studiją ir po pusmečio žinojau, kad tapsiu dailininku", - sako V. Bogatyriovas. Vaiko troškimas išsipildė.
V. Bogatyriovas studijavo grafiką Sankt Peterburgo dailės akademijoje – seniausioje ir didžiausioje Rusijos aukštojoje dailės mokykloje. Aukščiausio lygio dailės mokslus Sankt Peterburge baigęs menininkas galėjo čia likti - gabiam studentui žadėjo puikią karjerą, ragino stoti į aspirantūrą. Tačiau jaunas menininkas tuomet turėjo kitų planų. „Piteryje buvo labai gera studijuoti, bet gyvenimui šis miestas absoliučiai netiko. Peterburgas - tai miestas fantomas, tokio gal net neturėjo būti“, - svarsto menininkas. Ieškodamas tobulos vietos gyvenimui V. Bogatyriovas atvyko į Klaipėdą ir čia jis praleido beveik pusę savo gyvenimo. Nuo 1975 metų jis dalyvauja parodose, yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Autorius yra surengęs daugybę parodų Lietuvoje ir užsienyje, jo darbai puikuojasi privačiose kolekcijose Lietuvoje, Lenkijoje, Rusijoje, Vokietijoje ir JAV. Dailininkas atstovauja klasikinio realizmo mokyklą, jo žanrų ir temų diapazonas yra labai platus: peizažai, natiurmortai, portretai, figūrinės kompozicijos. Pastaruoju metu tapytojas pamėgo iliustracijos žanrą – pats kuria literatūrinius siužetus ir juos iliustruoja savo paties sugalvotais šmaikščiais homo gnomus pasaulio personažais.
Tapytojas V. Bogatyriovas turi dar vieną aistrą – begalinę meilę šunims ir katėms. Jo manymu, šie ypatingi gyvūnai mėgaujasi įdomiu ir paslaptingu gyvenimu, visai kaip žmonės jie turi savo išmintį, savo pomėgius ir savitas bendravimo manieras. V. Bogatyriovas yra sukūręs gausybę piešinių kačiukų iš šuniukų tema. Dalis jų iliustruoja Izraelyje gyvenančios rašytojos Svetlanos Moiber eilėraščių knygelę vaikams „Kačiukų ir šuniukų planeta“. Knygelė 2020 metais išėjo Jeruzalėje.
Mėgstamiausias tapytojo žanras yra peizažas. „Peizažas man yra geriausias poilsis. Jame ne tiek svarbus siužetas, kiek vyraujanti nuotaika. Pastaruoju metu mano peizažuose mažiau spalvų, bet daugiau nuotaikos ir harmonijos. Matyt, aš pats pasidariau kažkoks harmoningesnis, ramesnis“, - sako autorius.
V. Bogatyriovas yra puikiai įvaldęs aliejinę tapybą, šia technika yra sukūręs ne vieną dešimtį įspūdingų istorinių, marinistinių paveikslų, nutapęs daugybę gamtos peizažų. Tačiau akvarelė jam irgi labai artima. Dailininko teigimu, akvarelė suteikia daugiau galimybių – vandeniniais dažais galima nulieti perregimą rūką, pagauti virpantį, tyrą gamtos grožį, sukurti ypatingą nuotaiką ir atmosferą. Jo peizažai - sustabdytos romantiškos akimirkos. Skaidriose akvarelėse atsiveria rūko nuometu užklotas ežeras, romantiški saulėlydžiai ir saulėtekiai, rudenėjanti gamta ir kiti tą akimirką tapytojo užfiksuoti momentai. Šiuos nepakartojamus vaizdus autorius stengiasi nupiešti akimirksniu, ilgiausiai per pusvalandį. Akvarelė kaip eilėraštis - atsitinka netikėtai, staiga. Joje neįmanomi pataisymai. Įkvėpimo peizažams jam nereikia ieškoti toli – užtenka pasivaikščioti savo Pauošnių kaimo sodybos pievomis, paežere – ir štai nauji paveikslai, naujos akvarelės.
Birutė Skaisgirienė
https://www.biblioteka.lt/lt/personaliju-paieska/vladimiras-bogatyriovas