Bronius Gražys

Portreto autorius Robertas Gabrys.

Bronius Gražys gimė 1934 m. sausio 5 d. Nečionyse, Rokiškio apsk. Mirė 2013 08 17 Klaipėdoje (palaidotas Duokiškyje).
1956 m. baigė Lietuvos valstybinę konservatoriją.
1968 m. – Aukštuosius režisūros kursus Mažajame teatre Maskvoje.
1956-1962 m. vaidino Marijampolės dramos teatre.
Nuo 1963 m. – Klaipėdos dramos teatro aktorius.
Nuo 1968 m. Klaipėdos dramos teatro režisierius.
1973-1991 m. dėstė Lietuvos konservatorijos Klaipėdos fakultetuose.
1984 m. buvo suteiktas Lietuvos nusipelniusio artisto garbės vardas.
Nuo 1992 m. dėstė Klaipėdos universitete.
Nuo 1997 m. dėstė ir Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje.
Nuo 2001 m. Bronius Gražys – Klaipėdos universiteto docentas. Daugiau nei tris dešimtmečius dėstė vaidybos, režisūros ir grimo pagrindus choreografijos specialybės studentams, paruošė ir išleido „Grimo pagrindus” – metodinę knygą aukštųjų mokyklų ir meno fakulteto studentams bei pedagogams.
Bronius Gražys yra ir kelių poezijos rinkinių autorius, išleido rinkinius „Žvyrkeliai”, „Išskridę paukščiai”, „Rieda saulė vakarop”, „Spalvoti stikliukai”, „Delnai”, „Sonetai, portretai ir haiku”.
2007 m. apdovanotas ordino “Už nuopelnus Lietuvai” medaliu. Tais pačiais metais už išskirtinius nuopelnus uostamiesčio kultūrai suteiktas Klaipėdos kultūros magistro vardas.
Daugiau nei 30 metų B.Gražys yra buvęs Klaipėdos dramos teatro meno tarybos narys, Lietuvos teatro sąjungos prezidiumo narys, Klaipėdos miesto dramos sekcijos pirmininkas. Aktorius buvo pirmojo Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio suvažiavimo delegatas.

Bronius Gražys žinomas ir kaip tapytojas, dailės kolekcionierius. Jis kuravo Klaipėdos ir Respublikos dailininkų darbų parodas, pats tapė, yra surengęs 45 tapybos, asambliažų bei koliažų autorines ir kolektyvines parodas Lietuvoje bei užsienyje.