Eglė Lipinskaitė

 
El. p.silkojuosta@gmail.com

Gimė 1972 m. Marijampolėje.
1995 m. Šiaulių pedagoginis institutas.
2021 m. VDA Klaipėdos fakultetas, menų magistro laipsnis.
Nuo 2010 m. dalyvauju tarptautiniuose pleneruose.
Nuo 2015 m. dalyvauju tarptautiniuose akvarelininkų festivaliuose.
Nuo 2005 m. dalyvauju bendrose parodose ir rengiu personalines parodas.
2021 m.  Knyga apie mėlyną spalvą, jos reikšmes, emocijas…
 

Spalva - dėmė - šviesa - kontrastas - kompozicija… Maždaug tokiu eiliškumu gimsta mano paveikslas. Kūrybos temos ir siužetai klostosi savaime, tapau viską, kas mane supa ar gyvena manyje. Tai gamta, žmonės, išgyvenimai, emocijos, skriejančios mintys, idėjos. Paveiksluose vaizduoju tai, kas man svarbu, kas jaudina ir rūpi, dėl ko skauda, kas sukelia nerimą. Jausmai atsiskleidžia tarsi per rūko šydą, vos vos lengvai užčiuopiami, įtraukia, kviečia žiūrovą viską patirti ir išgyventi kartu. Iš detalių, nuotrupų randasi unikali istorija. „Išplaukiantys prisiminimai“ gimsta iš reminiscencijų, citatų, nuotrupų. Iš fragmentų bandau atkurti pasakojimus apie ypatingus žmones arba išgyvenu senas istorijas savaip. Kartais vėl pasineriu į peizažą, pripildydama jį emocijos, romantikos, jausmo, džiugesio ir trapių akimirkų, kurios išplaukia tarsi laivai. Švysteli balta burė saulės šviesoje ir vėl išnyksta. Mano kuriamas peizažas truputį sužmogintas. Tapydama bandau pajausti ką man kužda netikėtai blykstelėjusi šviesa iš dangaus, išgirsti kaip kažkas nusikvatoja, išvydęs savo atvaizdą baloje... O gal taip paukščiais nuplasnoja mūsų sielos... Tada ir vėl emocija nuslopsta ir nuo romantinio peizažo pereinu prie konceptualesnių temų. Ar ištiks mus ateitis, jei prarasime praeitį?... Gyvenimas ir tapyba – nesibaigiantis klausimų ir atsakymų ratas.

                                                                                                                                                                         ***


Akvarelės kelias prasidėjo 2015 metais. Iki tol tebuvo vienas kitas pabandymas ir be galo didelis noras tapyti. Taip visa galva panirau į vandens stiklinę su dailiu teptuku. Dalyvavau festivaliuose, pleneruose, bendravau su kitais akvarelininkais, kuriančiais vienokia ar kitokia akvarelės technika, praėjusiais vienokią ar kitokią akvarelės mokyklą. Sėmiausi patirties, dalinausi savais atradimais. Man patinka stebėti kaip skleidžiasi ir pražysta akvarelės spalvos tapant šlapia technika, kaip jos liejasi tarsi grumdamosi ar konkuruodamos viena su kita, palikdamos pačias netikėčiausias formas ir sukurdamos neįtikėtinas kompozicijas. Mėgaujuosi neišsenkančiomis akvarelės technikos galimybėmis. Dažniausiai tapau sluoksnį ant sluoksnio, kol spalva tampa sodri, turtinga ir pilna.
Manau, menininkas turi keistis, ieškoti, gilintis, domėtis, būti atviras netikėtiems eksperimentams ir naujų formų paieškoms. Taip visi mano bandymai ir mėginimai susidėjo į savitą akvarelės techniką, kuomet atsitiktinė dėmė pavirsta forma, o pulsuojanti linija tarsi užbaigia paveikslo kompoziciją.
Tapyba – man būtinybė, kaip oras, kaip vanduo. Tai mano erdvė pasireikšti ir vystytis kūrybiškumui bei vaizduotei. Tai nepaaiškinama žodžiais, tai tiesiog juntama.Nuo 2001 m. dalyvauju menininkų pleneruose, visuomeniniuose projektuose:
2014 m. Tapyba ant sienų Klaipėdos kūdikių namuose.
2015 m. Tapyba ant sienų Palangos vaikų bibliotekoje.
2015 m. Senjorų mokymai. Tapyba ant šilko.
2016 m. Senjorų mokymai. Tapyba ant šilko. Tęstinė programa.
2015 m 1st INTERNATIONAL WATERCOLOR SOCIETY INDIA BIENNALE 2015.
2016 m. Fabriano in Watercolor 2016.
2016 m. Peaceand Love through Art: The 1th International Watercolor exhibition in Switzerland.
2016 m. Pasaulinė žemaičių paroda.
2017 m. Tapybos ant šilko festivalis Montfaucon en Velay. Septintoji vieta.
2017 m. Fabriano in Watercolor 2017.
2017 m. Tarptautinis pleneras Latvijoje, Tervetėje.
2018 m. Tarptautinė akvarelės paroda Latvijoje.
2018 m. Fabriano in Watercolor 2018.
2018 m. Lietuvos 100-mečiui skirta paroda Palangos viešojoje bibliotekoje. Kūrybinė grupė MOSTAS.
2019 m. Personalinė paroda “Akimojis” Palangos viešojoje bibliotekoje.
2019 m. Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos V. K. Jonyno dailės skyriuje organizuotas edukacinis renginys „Diena su dailininku“.
2020 m. Paroda Druskininkų Amatų kalvėje. Tapyba ant šilko.