Gintautas Jonkus

Gimė 1956 09 05 Kaune, tarnautojų šeimoje. 
Jį jau nuo mažumės traukė paslaptinga ir didinga jūra, romantiška Klaipėda. Šio miesto ir jūros vizijos jį lankydavo sapnuose...
1967-1974 m. jis mokėsi Kauno J. Naujalio vidurinėje meno mokykloje. 1974 m., baigęs mokyklą, jis sėkmingai įstojo į Lietuvos valstybinio dailės instituto (dabar Vilniaus dailės akademija) Skulptūros katedrą.
1980 m. jis baigė dailės institutą ir su skulptoriaus diplomu atvyko į išsvajotą miestą - Klaipėdą. Iki 1987 m. dirbo Klaipėdos vaikų dailės mokykloje, dėstė skulptūros pagrindus. Dailininkas, tik atvykęs į uostamiestį, aktyviai įsijungė į miesto kultūrinę ir kūrybinę veiklą.
Nuo 1987-ųjų G.  Jonkus keletą metų užsiėmė vien kūrybine veikla. Vėliau, 1990 m. jis pradėjo skulptūros pagrindus dėstyti Eduardo Balsio menų gimnazijos Dailės skyriaus mokiniams. Nuo 2006 m. jis skulptūrą ir piešimą dėsto Klaipėdos universiteto Menų akademijos architektūros, dailės ir dizaino studentams.
Skulptorius yra pilnas kūrybinių jėgų ir naujų sumanymų. Jis puikiai derina ištvermės, pakantumo bei tolerancijos jaunai asmenybei reikalaujantį pedagoginį darbą su kūrybinės vaizduotės skrydžių reikalaujančiomis ir jo rankose gimstančiomis realiomis meninėmis skulptūromis, su naujais būsimų skulptūrų kūrybiniais sumanymais...

                                                                                                                                                                                                                                                       menotyrininkas Petras Šmitas


Tel. +3706 994 7184