Tadas Šorys

Gimė 1979 m. rugpjūčio 14 d. Klaipėdoje.
Medžio drožėjas, juvelyras.

Tadas Šorys yra garsių Kretingos medžio drožėjų giminės, kurioje medžio drožyba keliauja iš kartos į kartą, atstovas: Juozas Lukauskas – jo prosenelis, Feliksas Lukauskas – senelis, o tėvas Stanislovas Šorys – gintaro apdirbimo meistras.
1997 m. baigė Kretingos katalikiškąją vidurinę mokyklą.
1997–2000 m. radioelektronikos studijos Vilniaus Gedimino technikos universiteto Aviacijos institute . Vėliau Klaipėdos universitete studijavo laivų inžineriją.

Vėliau ėmėsi individualios veiklos. Drožyba tapo darbu ir laisvalaikiu. 
Savo mokytoju menininkas laiko tautodailininką Raimundą Puškorių, kuris pradėjo vežtis jį į drožėjų stovyklas.
Nuo 2007 m. Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys.
2012 m. Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacijos ir Lietuvos tautodailininkų sąjungos apdovanotas už jaunojo kūrėjo pasiekimus ir nuopelnus puoselėjant lietuvių tautodailę ir pripažintas Metų tautodailininku.
2014 m. suteiktas Lietuvos Respublikos Meno kūrėjo statusas, įteikta Kretingos r. Kultūros ir meno premija, respublikinės liaudies meno parodos-konkurso „Aukso vainikas“ Klaipėdos ture nominacijoje „Kryždirbystė“ laimėta I vieta.
Meno kūrėjas dalyvauja kūrybinėse stovyklose: 2001, 2002 m. drauge su kitais tautodailininkais medžio drožėjų stovykloje Kretingoje drožė Astronominio kalendoriaus su Saulės laikrodžiu skulptūras. 2004, 2005 m. Kretingos medžio drožėjų kūrybinėje stovykloje išdrožtos skulptūros puošia  Kretingos miesto parką.
Priklauso meno kūrėjų grupei „Meistrai ir kūrėjai“, kuri siekia labiau įtvirtinti tautodailininkų statusą.
Daug T. Šorio darbų – privačių užsakovų valdose ar tautodailės kolekcijose.

Tel. +370 616 51501
Spellsofwood@gmail.com

Lietuvos tautodailininkų sąjungos ir Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacijos konkurso „Metų tautodailininkas“ 2012 m laureatas Tadas Šorys.

http://www.pajurionaujienos.com/?act=exp&sid=397