Vaidotas Navardauskas

Gimė 1938 03 25  Renavo miestelyje. Mirė 2022 01 07 Klaipėdoje.
1949 m. kartu su mama ir jaunesniu broliu iš gimtojo Renavo buvo ištremti į Sibirą. 1949-1958 m. Irkutske mokėsi dailės technikume, kur spėjo užbaigti du kursus. Čia jaunąjį menininką globojo vyresnieji kurso draugai Vytautas Ciplijauskas (tapytojas) ir Kęstutis Gvalda (grafikas).
Grįžęs į Lietuvą, dailės studijas Vaidotas ketino tęsti, tačiau įrašas apie tremtį biografijoje balų nepridėjo. Puikiai išlaikęs stojamuosius egzaminus į išsvajotą meno mokyklą – tuometinį Vilniaus dailės institutą nepateko. Jam siūlė rinktis vitražą, tačiau Vaidotas norėjo mokytis tik tapybos.
Supratęs, kad „dėmė“ biografijoje neleis siekti savo tikslo, 1958 metais įstoja į Šiaulių pedagoginį institutą ir 1963 sėkmingai jį baigia. Tačiau svajonė apie studijas Vilniuje jo neapleido. Jo svajonė išsipildė 1972- aisiais.
1977 m. Vilniaus dailės institutą (dabar akademiją) Vaidotas Navardauskas baigė. Apgynė diplominį darbą „Keramikos būreliai“ ir trisdešimt metų pašventė keramikai. Sukūrė ne vieną sieninį pano literatūrinių siužetų motyvais įvairiose Lietuvos mokyklose, kūrė proginius medalius, tapybiškas vazas. Tuo pat metu dirbo pedagoginį darbą įvairiose specialiojo lavinimo ir aukštosiose mokyklose. Į tapybą vėl sugrįžo atsisveikinęs su keramika. Vaidoto Navardausko akvarelėse vyrauja peizažai, o aliejinėje tapyboje menininkas ieško Lietuvos istorijos refleksijų.
Šiuo metu gyvena ir kuria Klaipėdoje.
1984 m. jungtinė keramikos paroda. Vilnius.
2006 m. kovas. Personalinė tapybos paroda Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Meno skyriuje.
2008 m. birželis. Personalinė keramikos paroda „Atsisveikinimas“ Žemaitijos dailininkų sąjungos galerijoje Klaipėdoje.
2018 m. personalinė tapybos paroda „Po mano dangum“ Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Meno skyriuje.
2019 m. liepa grupinė paroda „Jūra“ Klaipėdos m. savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Girulių galerijoje.

https://maga.lt/29927/amp
https://bit.ly/3DEK0LM