Edukacija. Šilkinės tautinių raštų interpretacijos


Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka tęsia meninių edukacijų ciklą, kuris yra projekto „Istorijos galiūnas“, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, dalis. Visi kūrybiniai užsiėmimai vyks Meno skyriuje(J. Janonio g. 9). Priemonėmis ir medžiagomis pasirūpins organizatoriai. Dalyvių skaičius ribotas, todėl prašome registruotis iš anksto tel. (8 46) 314730.

Gegužės 11 d. 16.00 val. kviečiame į pirmąjį šilko tapybos užsiėmimą „Šilkinės tautinių raštų interpretacijos“. Teorinės edukacijos metu tapytoja Eglė Lipinskaitė supažindins su skirtingomis tapymo ant šilko technikomis. Menininkė gyvai demonstruos, kaip įvairiomis technikomis kuriami šilko paveikslai. Susitikimo trukmė – iki 3 val.

Į antrąjį kūrybinį užsiėmimą „Šilkinės tautinių raštų interpretacijos“, kurio metu pirmajame susitikime įgytas žinias bus galima pritaikyti praktiškai ir sukurti savo šilko darbą, pakviesime birželio 28 d. 16.00 val. Užsiėmimo trukmė – iki 3 val.

Fotografijos edukacija „Lietuvos istorinis karinis kostiumas“ vyks gegužės 24 d. 16.00 val. Jos metu fotomenininkas Artūras Šeštokas supažindins su XIX amžiaus išradimu – šlapio kolodijaus technika. Kartu su edukacijos dalyviais bus rekonstruojamos istorinės scenos, personažai ir archajišku būdu kuriama istorinė fotografija. Rekvizitą fotosesijoms skolina Karo istorijos rekonstrukcijos klubas (vad. Egidijus Kazlauskis). Trukmė – 3 val.

Į kūrybines dirbtuves „Mane globojantis angelas“ vaikus ir suaugusius pakviesime gegužės 25 d. 16.00 val. Jų metu, kartu su tapytoju Arūnu Užniežiumi diskutuosime apie lietuvių sakralinių tradicijų apraiškas liaudies mene. Iš natūralių, gamtinių medžiagų kursime savo angelą sargą.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.