VIRTUALI kūrybinė edukacija „Vitražas - raižinys - atspaudas“.

Virtuali kūrybinė edukacija
VITRAŽAS – RAIŽINYS – ATSPAUDAS

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyrius pristato virtualią menininkės juvelyrės Simonos Martinkutės kūrybinę edukaciją „Vitražas – raižinys – atspaudas“, kurią kviečiame stebėti bibliotekos

Youtube kanale

Šios edukacijos metu pasigaminsite vitražo piešinio raižinį ir išmoksite jį atspausti ant popieriaus, medinės dėžutės, drobinio maišelio. Svarbiausia išsirinkti jums patinkantį vitražą – jų tikrai rasite Klaipėdos I. Kanto viešosios bibliotekos sukurtame freskų ir vitražų žemėlapyje – http://www.biblioteka.lt/freskos/
ir nebijoti fantazuoti. Vitražo paveikslus galima puikiai pritaikyti ir kūrybiškai panaudoti interjere, namų tekstilėje, sveikinimo atvirukų, vokų, dovanų maišelių dekoravimui.

Klaipėdos m. savivaldybės Imanuelio Kanto savivaldybės viešosios Meno skyriuje, J. Janonio g. 9
2020 rugsėjo 15 d. 17 val. menininkės juvelyrės Simonos Martinkutės kūrybinė edukacija „Vitražas- raižinys- atspaudas“.

Edukacijos metu trumpai susipažinome su Klaipėdos krašto vitražais, Simona pristatė savo magistrinio darbo – funkcionalus vitražo panaudojimo šiuolaikiniame taikomojo meno kontekste - koncepciją ir surengs vitražo raižinio ir atspaudo gamybos dirbtuves.
Kiekvienas edukacijos dalyvis linoleumo plokštėje galėjo išsiraižyti iš anksto menininkės paruoštą vitražo fragmentą.
Užbaigtą raižinį buvo galima atsispausti popieriuje arba ant drobinio maišelio.

Edukacija buvo organizuojama, įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „Vitražai Klaipėdos visuomeninių pastatų interjeruose: istorija ir dabartis“.