„Atvira Lietuvos kino istorija“ Klaipėdoje

2023 m. lapkričio 13–17 d. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9) vyks kasmetinis Europos šalių kino forumas SCANORAMA, kurio viena iš programos dalių – „Atvira Lietuvos kino istorija“, kiekvienais metais aktualizuojanti lietuvių kino istoriją ir jos dialogą su mūsų kino dabartimi, kvies prisiminti įsimintinas serialų istorijas ir apmąstyti, kodėl stipriausi lietuvių režisieriai sovietmečiu sukūrė geriausius serialus pagal pasaulinės literatūros kūrinius.

„Turtuolis, vargšas“ | Režisieriaus Arūno Žebriūno serialas „Turtuolis, vargšas“ (1982) pagal to paties pavadinimo amerikiečių rašytojo, dramaturgo ir scenaristo Irwino Shaw romaną ne tik praveria langą į Vakarų pasaulį, bet ir žavi Nelės Savičenko aktoriniu debiutu bei Jūratės Onaitytės, Liubomiro Laucevičiaus ir Valentino Masalskio sukurtais veikėjais. Serialas pristatė talentingų aktorių ir operatorių darbą plačiajai visuomenei bei paklojo pamatus profesionaliajai serialo žanro tradicijai lietuvių kine.

In memoriam – „Ave, Vita“ | Režisieriaus Almanto Grikevičiaus filmas „Ave, vita“ (1969) pagal Grigorijaus Kanovičiaus ir Vytauto Žalakevičiaus sukurtą scenarijų kvies pagerbti šių metų pradžioje iškeliavusį žydų kilmės lietuvių rašytoją, scenaristą ir vertėją. Nacionaline kultūros ir meno premija įvertinto G. Kanovičiaus literatūra atskleidė Lietuvos bei Rytų Europos žydiškojo pasaulio turtingumą, o filmai pagal jo kurtus scenarijus papildė lietuvių kino aukso fondą.

Seansai:

Lapkričio 13 d. 17.30 val.
„Turtuolis, vargšas“, I serija. Prieš seansą vyks susitikimas su aktoriumi Valentinu Masalskiu.

Lapkričio 14 d. 17.30 val.
, II serija

Lapkričio 15 d. 17.30 val.
, III serija

Lapkričio 16 d. 17.30 val.
, IV serija

Lapkričio 17 d. 17.30 val.
„Ave, Vita“

Programa rodoma Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje, J. Janonio g. 9.

Renginiai nemokami ir atviri visiems! Renginių metu gali būti fotografuojama, filmuojama, o medžiaga – viešinama.

Dalintis: https://www.fb.com/events/3183375585301432