Knygos „Menologas, arba Etiškai apie estetiką (MENĄ)“ sutiktuvės.


Galerija „Si:said“, vystanti parodinę ir edukacines veiklas, gruodžio 29 d., trečiadienį, 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9) pristato naujausią leidybinį projektą – menotyrininko ir parodų kuratoriaus Vido Poškaus „MENOLOGAS, arba Etiškai apie estetiką (MENĄ)“ (2021 m.).

Vido Poškaus dekalogo forma rašytas leidinys „MENOLOGAS, arba Etiškai apie estetiką (MENĄ)“ pirmiausia skirtas vyresniųjų klasių mokiniams, bet puikiausiai tinka ir vyresniajai auditorijai, susipažinti su kartais nepažintais, mažai žinomais meno pasaulio užkulisiais. Tai šmaikštūs, trumpi, iliustratyvūs pasakojimai apie meno istorijos asmenybes ir jų kūrinius, kurie išryškina, kas yra svarbiausia Meno morfologijai jo vidiniams ir išoriniams procesams.

Pasak autoriaus, „Palyginti meną ir Dešimt Dievo įsakymų inspiravo konkretus dailės kūrinys ir jo situacija. Vilniaus katedros vakariniame fasade šalia kitų italų skulptoriaus, Šv. Luko akademijos nario Romoje Tomazo Rigio (Thommaso Righi, 1727–1802) skulptūrų, nišoje, yra įkomponuota biblinio pranašo Mozės figūra. Tai jam Jahvė Sinajaus kalno viršūnėje padiktavo dešimtį savo priesakų. Įdomu, kad po 1785 m. stiuko technika sukurtame darbe rodomasis Mozės pirštas, nukreiptas į Dekalogo plokštes, yra aptrupėjęs. Nebelikus gipso, kalkių ir smėlio „mėsos“, siurrealistiškai styro armatūros funkciją atliekanti stora geležinė viela.“

Renginyje dalyvauja leidinio iniciatoriai – galerija „Si:said“. Projekto rėmėjas Klaipėdos miesto savivaldybė.

Kviečiame dalyvauti! Atvykusiems būtina turėti galimybių pasą.

Dalintis: https://www.facebook.com/events/441879327432683