Konkursas „Klaipėdos knyga 2019“


Prasidės 14-asis knygos konkursas „Klaipėdos knyga 2019“. Konkurso atidarymo metu praėjusiais metais išleistas gražiausias ir vertingiausias Klaipėdos leidyklų ir leidėjų knygas pristatys žurnalistė Kristina Sadauskienė, vaikams skirtas knygas – vaikų centro „Gerviukas“ vyriausioji bibliotekininkė Aušrinė Sandaraitė, o autoriai – Nijolė Kliukaitė-Kepenienė, Vytautas Čepas, Juozas Šikšnelis, Arvydas Juozaitis, Mindaugas Milinis ir Romualdas Adomavičius – savo knygas trumpai pristatys patys.

Praėjusiais metais pasikeitė konkurso nuostatai. Siekiant praplėsti konkurso dalyvių gretas, į konkursą pakvietėme vietos kūrėjus, leidybinę veiklą vykdžiusius ne tik Klaipėdos, bet ir kitose šalies bei užsienio leidyklose. Tokie leidiniai galės dalyvauti renkant „Populiariausią Klaipėdos knygą“. Kad visai nenutoltume nuo pirminės Klaipėdos knygos konkurso misijos – supažindinti visuomenę su vertingiausiomis Klaipėdos leidyklų išleistomis knygomis, privilegija siekti „Gražiausios Klaipėdos knygos“ titulo paliekama tik Klaipėdos mieste leidybinę veiklą vykdančioms leidykloms ir spaustuvėms.

Šiais metais populiariausios ir gražiausios Klaipėdos knygos leidėjai bus apdovanoti ypatingais prizais – menininko Sauliaus Bertulio sukurtais meno kūriniais. Neliks neįvertinti ir populiariausios bei gražiausios knygos autoriai, dailininkai, maketuotojai, spaustuvininkai. Išsamiai su naujais konkurso nuostatais galima susipažinti bibliotekos interneto svetainėje:www.biblioteka.lt
Klaipėdos knygos konkursas truks vieną mėnesį. Planuojama, kad jo rezultatai bus skelbiami vasario 18 dieną. Išsamesnė informacija apie konkurse dalyvausiančias knygas, balsavimo galimybes renkant „Populiariausią Klaipėdos knygą“, konkursui savo leidinius pateikusias leidyklas ir kitus autorius bus pristatyta konkurso atidarymo metu bei pateikta bibliotekos interneto svetainėje www.biblioteka.lt, kurioje bus nuolat skelbiama apie bibliotekos padaliniuose vyksiančius konkurse dalyvausiančių knygų pristatymus.

Kuri knyga taps populiariausia, kaip visuomet, spręs balsuojantys skaitytojai, o „Gražiausios Klaipėdos knygos“ titulas atiteks komisijos išrinktam leidiniui. Šiais metais „Gražiausios Klaipėdos knygos“ rinkimų komisijai vadovaus Darius Kisielius – dizaineris, tipografijos entuziastas, daugiadisciplininės kūrybos ir meno direktorius, daugiausia dirbantis su prekės ženklais, pakuotėmis ir skaitmeniniu dizainu. Be profesinės veiklos, D. Kisielius aktyviai dalyvauja Lietuvos grafinio dizaino asociacijos veikloje ir dėsto grafinį dizainą „Baltic Talents“ akademijoje.

Šiais metais konkurse dalyvauja 5 Klaipėdos leidyklos, 3 uostamiesčio leidėjai ir 7 autoriai klaipėdiečiai, knygas išleidę kitose Lietuvos leidyklose. Sąrašas iki konkurso pradžios dar gali keistis.

Su knygomis pretendentėmis bus galima susipažinti ir balsuoti gyvai 5 didžiuosiuose bibliotekos padaliniuose: Meno skyriuje (J. Janonio g. 9), Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyriuje (Turgaus g. 8), Jaunimo skyriuje (Tilžės g. 9), Pempininkų bibliotekoje (Taikos pr. 81A), Kalnupės bibliotekoje (Kalnupės g. 13) bei internetu   www.biblioteka.lt   
Balsavimas vyks iki vasario 17 d.  
Konkurso finansinis rėmėjas – UAB „Mūsų laikas“, informacinis rėmėjas – dienraštis „Klaipėda“.

 

BALSAVIMAS:     https://www.biblioteka.lt/lt/balsavimas