Leidinio „Susitikimai Geležinio Vilko mieste“ pristatymas.

2024 m. kovo 15 d., penktadienį, 17.30 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9) Zitos Tallat-Kelpšaitės leidinio „Susitikimai Geležinio Vilko mieste“ pristatymas.
Leidėjas – Jūrų informacijos centras.

Susitikimai Geležinio Vilko mieste
Leidėjas – Jūrų informacijos centras
Zita Tallat-Kelpšaitė. Susitikimai Geležinio Vilko mieste = Encounters in the city of the Iron Wolf: nedingęs Vilnius – savas ir svetimas: improvizacija istorijos, gyvenimo ir literatūros temomis. – [Klaipėda]: [S. Jokužio leidykla-spaustuvė]: Jūrų informacijos centras, 2023. – 111, 111, [2] p.. – ISBN 978-9986-31-632-9

Trečioji Zitos Tallat-Kelpšaitės knyga „Susitikimai Geležinio Vilko mieste“ sukurta žmogaus menininko ir dirbtinio intelekto kūrybinės sinergijos pagrindu. Autorę domina ir jaudina dirbtinio intelekto dalyvavimas mene – protingos, nežmonišku greičiu analizuojančios ir generuojančios bet kokį turinį mašinos ir menininko santykis. Ar DI išstums iš kūrybinės erdvės ir pakeis menininką? Į tą klausimą kiekvienas išmintingas, smalsus ir laisvas skaitytojas turėtų atsakyti pats.

O šioje knygoje – improvizacijoje gyvenimo, istorijos ir literatūros temomis – kuri yra dedikuojama Lietuvos sostinės Vilniaus 700-osioms gimimo metinėms, Z. Tallat-Kelpšaitė sujungia žmogaus ir dirbtinio intelekto kūrybines galias.

Teksto fabula paremta dešimties mūsų požiūriu įdomiausių knygų apie Vilnių istorijomis, kurias pasakoja tų knygų herojai.

„Naktį prie Gedimino kalno susitinka du Rašytojai: nedingusio Vilniaus viziją puoselėjantis knygos „Nedingęs Vilnius“ autorius ir piligrimo būseną sau priskyręs išeivijos rašytojas, atvykęs į savo knygos „Vilnius. Savas ir svetimas“, gimusios „remiantis pagrindiniais kelioninio pasakojimo sakramentais: praradimu, išpažintimi, sugrįžimu ir atradimu“, pristatymą. Nakties kelionė, kurioje realybė susipina su istoriniais prisiminimais, fantazija ir fantasmagorija, abu rašytojus vedžioja per epochas, kur atgyja žinomos Lietuvos istorinės asmenybės ir įdomiausių knygų apie Vilnių personažai bei jų autoriai. Tą Vilniaus gimtadienio naktį visi turi galimybę išreikšti savo mintis“.

Už knygas balsuoti kviečiame svetainėje