Marijonos Šulskienės kūrybos vakaras ir knygos – atvirukų rinkinio „Sankirta“ pristatymas.

2022 balandžio 22 d., penktadienį, 17.30 val. Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9)
Atvirukuose Marytės Kuzmaitės – Šulskienės eilėraščiai ir menininko Romo Klimavičiaus grafikos kūriniai.
Renginyje dalyvauja daktarė M. Šulskienė ir menininkas R. Klimavičius.

Kai poetiška siela sutinka menišką sielą atsiranda „Sankirta“. Taip atsitiko ir šį kartą – daktarė Marijona Šulskienė, tuomet dar Marytė Kuzmaitė, savo archyvuose surado jaunystės eilėraščius. Kas jaunystėje nerašė eilėraščių? Visos jaunystės godos būdavo patikimos arba dienoraščiui arba suguldavo į eilėraščių posmus. Vieni juos išsaugojome, kiti negrįžtamai sunaikinome. Po daugelio metų Marijonos Šulskienės jaunystės eilėraščiai netikėtai atgimė grakščiame leidinyje „Sankirta“, kurį sukūrė ir iliustravo grafikas Romas Klimavičius. Kodėl „Sankirta“? Nes čia susipynė draugystė, jaunystės eilės ir brandaus menininko požiūris.

Idėja, kad knyga gali būti kaip atvirukų kolekcija, puikiai atspindi mūsų gyvenimą, kai dienos gula lyg atvirukai... Kiekviena diena – vis kitas atvirukas. Kiek tų atvirukų mūsų gyvenime? Kokie jie?
Nuoširdžiai raginame balsuoti už populiariausią „Klaipėdos knygą 2021“ svetainėje www.biblioteka.lt