Poezijos vakaras su Elena Karnauskaite


Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9)
2020 vasario 12 d. 17.30 val. vyks jaukus poezijos vakaras su Elena Karnauskaite „Pakalbėkim apie tai, ką tylim“, skirtas Klaipėdos knygos nominantės „Miegančios chimeros“ pristatymui. Kalbėsimės, klausysimės poezijos ir muzikos, kartu tylėsim, verksim ir juokausim. Klausytojų maloniai prašome atsinešti po vieną pamėgtą meilės eilėraštį.
Dalyvauja bardas Jonas Baltokas ir JieDu (Vilija Gruodytė Šeputienė ir Ramūnas Šeputis).
Aprangos kodas – rožė, nebūtinai raudona.

Miegančios chimeros: [eilėraščiai] / Elena Karnauskaitė. - [Vilnius]: Odilė, [2019] (Vilnius: BALTO print). - 143, [1] p.: portr.. - ISBN 978-609-8222-12-8.

Įstabiuose Elenos Karnauskaitės poetiniuose monologuose kasdienybės pilkuma nepastebimai įgyja gausybę autentiško grožio atspalvių. „Momentiniame“ Elenos eilėraštyje pajūrio gamtos vaizdai sugyvena su atminties balsu, o kultūrinė refleksija – su asmeninės biografijos stigmomis.
                                                                                                                                                                                                                                         Rolandas Rastauskas

Elenos Karnauskaitės poezija yra neapčiuopiama žodžiais, bet pajuntama kaip požeminiai virpesiai. Kažkur tolumoje išsiveržė ugnikalnis, o čia iš magmos ji lieja lavos skulptūras, kuriose atsispaudžia bažnyčių chimeros ir senelio paliktas languotas sąsiuvinis. Su niekuo nesupainiojamas balso tembras sukuria intymaus pokalbio atmosferą – pokalbio su savimi ir kitu kaip savimi. Labiausiai stebina, kaip poetei pavyksta suderinti tokį asmenišką kalbėjimą su įdėmiu pasaulio stebėjimu – tiksliais emigrantų piešiniais, traukinių tvarkaraščiais ir geografinėmis koordinatėmis. Toji navigacija nepadės karmos turistams, bet toms ir tiems, kuriems reikia poezijos, kad atgytų.
                                                                                                                                                                                                                                                                               Laima Kreivytė

Elena Karnauskaitė – poetė, eseistė. Studijavo lietuvių bei prancūzų kalbas Vilniaus universitete. Yra išleidusi eilėraščių knygas „Briedė jūroje“ (1990), „Tiltas iš pelenų“ (2000), „Iš smilčių“ (2004), „Pasaulio krašte“ (2008), „Ahrenshoopo sąsiuvinis“ (2009), „Užpustomi“ (2013) ir esė knygą „Ievos laiškai iš Galudienių miesto“ (2012).

Knygos yra konkurso „Klaipėdos knyga 2019“ nominantės. Kviečiame balsuoti ir rinkti Populiariausią metų knygą!

BALSAVIMAS: https://www.biblioteka.lt/lt/balsavimas