V. Valevičiaus knygos „Manipuliacija, arba kaip paveikiami žmonės“ pristatymas


V.  Valevičiaus knygos  „Manipuliacija,  arba kaip paveikiami žmonės“  pristatymas
2023 balandžio 12 d. 17.00 / KMSVB Meno skyrius

Balandžio 12 d., trečiadienį, 17.00 val. kviečiame į Vytauto Valevičiaus knygos „Manipuliacija, arba kaip paveikiami žmonės“ pristatymą Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9). Pokalbį su autoriumi moderuoja žurnalistas Gediminas Pilaitis ir visuomenės veikėjas Vytautas Čepas.

Apgavystės domina daugelį, tačiau jos dažniausiai būna arba trumpos arba vienkartinės. Tačiau yra būdai, kuriais veikiamo žmonės, kurie buvo, yra ir bus naudojami ateityje. Tai manipuliacijos. Pastaroji skiriasi nuo apgavystės jau vien tuo, jog siekia nepažeisti esamų teisės normų, kitaip jie greičiausia bus baudžiami. Tačiau vaikai moka „šokdinti“ tėvus, prekeiviai manipuliuoja kainomis, specializuotos grupės įperša nereikalingą daiktą at paslaugą. Profesionaliai galima taip surikiuoti „faktus“, kad skaitytojas ar žiūrovas pats apsigauna, tam visai nereikia pažeisti įstatymų. Tokių atvejų matome žiniasklaidoje, politikoje ar net moksle.

Manipuliacijos naudojamos ir nesąmoningai, kitiems ar net sau. Jų yra gana daug. Kai kurias iš jų galima rasti šioje V. Valevičiaus knygoje.

Šis leidinys pretenduoja tapti populiariausia „Klaipėdos knyga 2022“. Maloniai kviečiame dalyvauti renginyje ir balsuoti svetainėje:

www.biblioteka.lt/balsavimas
arba Klaipėdos bibliotekose.

Renginys nemokamas. Renginio metu gali būti fotografuojama ir/ar filmuojama, o medžiaga viešinama.

https://bit.ly/40bgpnn