Vytauto Čepo dokumentinio romano „Siena“ pristatymas.


Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9)

2020 sausio 31 d. 17.30 val. Lietuvos rašytojų sąjungos nario Vytauto Čepo dokumentinio romano „Siena“ pristatymas. Dalyvauja teisininkė Nijolė Požarskienė.

Vytauto Čepo knyga „Siena“ – tai dokumentinis, tikrais faktais paremtas romanas apie teisingumą ir teisėsaugos sistemą, prieš kurią bejėgis ne tik paprastas žmogus, bet ir jai dirbantys teisininkai.

Siena: dokumentinis romanas / Vytautas Čepas. - Vilnius: Tyto alba, 2019 (Vilnius: BALTO print). - 343, [1] p.. - Tiražas 2500 egz.. - ISBN 978-609-466-430-4 (įr.).

„Sistema gina save, jiems nusišvilpt, kad galbūt ne tuos iki gyvos galvos į kaliūzę įgrūdo, svarbu nesugadinti reputacijos, bet kokia kaina išlikti. Siena, kurios net galingiausiu taranu neišversi: Prezidentas, Seimas, prokuratūra, slaptosios tarnybos – vienas kumštis... tai ką dabar darysi...“.
Naujausia rašytojo Vytauto Čepo knyga „Siena“ – tai dokumentinis, tikrais faktais paremtas romanas apie teisingumą ir teisėsaugos sistemą, prieš kurią bejėgis ne tik paprastas žmogus, bet ir jai dirbantys teisininkai.
V. Čepo pasakojama istorija nutiko mūsų šalyje. Tinkamai neištyrus nusikaltimų, trys vyrai buvo nuteisti kalėti iki gyvos galvos. Šią istoriją autorius atkuria remdamasis liudininkų pasakojimais.
Kaip veikia milžiniškas teisėsaugos mechanizmas? Ar teisingumas klysta? Ar Temidė iš tikrųjų sprendimą priima užmerkusi akis? Kaip elgtis, kai prieš tave iškyla aklina, aukšta ir neįveikiama sistemos siena? Jeigu atrodo, kad esate saugus ir niekada su tuo nesusidursite, nebūkite tuo tikras. Ši siena gali išdygti kiekvieno mūsų kelyje.
Sistema kuria nepriekaištingą savo reputaciją, rūpinasi įvaizdžiu ir nori išlikti. Ją prižiūri tvirta valstybės institucijų jėga.
Dokumentinis romanas „Siena“ – tai istorija, su kuria susidūrė buvęs Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros ypatingų bylų tardytojas, Prezidento įkurtos grupės kovai su organizuotu nusikalstamumu vadovas Egidijus Bičkauskas. Šiuo metu jis dirba baudžiamosios teisės advokatu.
Knygos autorius V. Čepas (g. 1948 m.) – psichologijos mokslų daktaras, Lietuvos rašytojų sąjungos narys. Rašytojo plunksnai priklauso jau aštuoni romanai, taip pat sukurtas televizijos filmo „Spalio metamorfozės“ scenarijus. 2000 m. V. Čepui įteiktas Lietuvos nepriklausomybės medalis. Dvi kadencijas rašytojas buvo Lietuvos Respublikos Seimo nariu, tad gerai pažįsta politinės ir teisinės sistemos veikimo principus.

BALSAVIMAS: https://www.biblioteka.lt/lt/balsavimas