Ar matei, kaip atrodo [tavo] laikas?


Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9)
2020 vasario 27 d. 17 val.  Dr. Tomo Kiaukos paskaita „Ar matei, kaip atrodo [tavo] laikas? Interaktyvaus laiko muziejaus-laboratorijos koncepcijos pristatymas

Pabandykime prisiminti arba įsivaizduoti gryną laiką be jokio jam formą ir turinį suteikiančio įvykio. Nepavyks, nes mes neturime gryno laiko pajautimo juslės. Ir vis dėlto kažkokiu būdu mes suvokiame laiką. Šiandien jis yra tapęs vienu svarbiausių ir mažiausiai įsisąmonintų mūsų egzistencijos konceptų. Laikas yra vienintelis mūsų kuriamas ir mus kuriantis resursas, tačiau apie jį esame įpratę galvoti, kad jo neturime. 
Apie tai, kokias laiko patirties formas sukūrė žmonijos civilizacijos ir kultūros, kaip laiką gali išreikšti filosofija ir vizualieji menai, kodėl reikalingas laiko muziejus ir kaip jis galėtų atrodyti, kad mums dovanotų mūsų didžiausią nuolat prarandamą kapitalą, kviečiu diskutuoti.


P.S. Kam įdomu, siūlau nesudėtingus namų darbus: 2020-01 „Nemuno“ žurnale yra esė laiko tema - „Pasiklydę laike arba linksmoji Jono apokalipsė“. Gal šis tekstas inspiruos klausimus, pamąstymus ir diskusiją.