Menininkė Tania Crossingham kviečia į paskaitą ir kūrybines dirbtuves MANUSKRIPTŲ ILIUMINACIJOS.


Menininkė Tania Crossingham kviečia į paskaitą ir kūrybines dirbtuves Manuskriptų iliuminacijos.

Data 2023 m. spalio 19 d. 17 val.
Nuostabios rankų darbo knygos-rankraščiai arba kitaip manuskriptai. Ar daug turite žinių apie iliuminuotas knygas, žibančias aukso bei sidabro raidėmis?
Ar kada domėjotės kodėl šie rankraščiai buvo kuriami būtent tokie, kas juos kūrė, ir kokie neįtikėtini šio kūrybinio darbo procesai? Menininkė Tania Crossingham
kviečia jus kartu su ja nukeliauti į Viduramžius, į rankraščių kūrėjų dirbtuves stebėti neįtikėtino grožio knygų gimimą.
Po paskaitos kviečiame praktikoje patiems bandyti sukurti nesudėtingą inicialą 15 amžiaus stiliumi.

Praktinių dirbtuvių pradžia 18 val.
Dalyvių pasiruošimas nebūtinas
Dalyvių amžius 16+
Dalyvių skaičius – max 15 asmenų.
Paskaita yra nemokama. Registracijos mokestis į praktines kūrybines dirbtuves „Manuskriptų iliuminacijos“ yra 5 eurai.

Paskaita ir praktinės dirbtuvės vyks Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje. Adresas J. Janonio g. 9.

Kūrybinės dirbtuvės vyks anglų kalba. Renginio metu bus verčiama į lietuvių kalbą.

Registracijos anketa bei informacija apie mokestį į kūrybines dirbtuves „Manuskriptų iliuminacijos“ yra čia: https://www.ink4.art/

Organizatorius: 
VšĮ „Prof. A. Kliševičiaus kaligrafijos ir rašto meno mokykla


Tania Crossingham

Tania Crossingham – menininkė, gimusi Australijoje, gyvenanti Suomijoje. Nuo 1991 m. Tania tyrinėja viduramžių rankraščius ir pati kuria iliuminuotas teksto iliustracijas. Įgijusi mokytojos specialybę 1988 m., būsima menininkė pradėjo dailės ir istorijos mokytojos profesinę karjerą. Po ketverių metų pedagoginės veiklos T. Crossingham savo gebėjimus ir žinias, kurias tobulina nuolat, skyrė vienintelei sričiai – viduramžių rankraščių tyrimui ir jų vizualizacijai šiandieną, edukacinei veiklai šia tema. Nuo 1993 m. T. Crossingham pradėjo nepriklausomos menininkės karjerą, nuolat dalyvauja parodose, meno festivaliuose, veda kūrybinius užsiėmimus. Nuo 2015 m. Tania pradėjo kurti heraldinius meno kūrinius, interpretuoti viduramžių iliuminacijas. Būtent ši sritis ir lėmė menininkės karjeros klestėjimą. T. Crossingham kaligrafijos įgūdžiai, gebėjimas kurti aukštos kokybės, preciziškai detalius iliuminuotus piešinius, heraldikos darbus, suteikė menininkei tarptautinį žinomumą ir pripažinimą. 2019 metais T. Crossingham tapo prestižinės Heraldikos menininkų draugijos nare Anglijoje. Taip pat menininkė yra Maltos heraldikos draugijos nuolatinė narė. Jos darbai buvo publikuoti leidiniuose, skirtuose Heraldikos menui Europoje ir Šiaurės šalių regione. Nuo 2020 m. T. Crossingham kuria audinius, dekoruotus heraldiniais motyvais, simboliais, kaligrafiniais šriftais. Menininkės darbai buvo pristatyti karalienei Elžbietai II ir naudoti „Warner Brother Films“ užsakymu. Tania sukūrė Tarptautinio heraldikos kongreso logotipą ir daugybę knygų viršelių. 2023 m. menininkė sukūrė iliuminuoto šrifto kūrinius Gruzijos karališkajai šeimai ir buvo paskirta Gruzijos karališkosios šeimos heraldikos menininke.

T. Crossingham noriai dalinasi sukauptomis žiniomis ir įgūdžiais rūpindamasi, kad ši išskirtinė meno rūšis, heraldika, nebūtų pamiršta. Nuo 1995 m. menininkės įkurta mokykla daugybę žmonių mokė fantastiško viduramžių manuskriptų iliuminacijos meno.

*Iliuminacija – (lot. illuminatio – apšvietimas, išryškinimas), spalvotas piešinys arba inicialas, kuriais puoštos viduramžių rankraštinės knygos. Piešta plunksna, tapyta tempera, guašu, akvarele, buvo sidabruojama, auksuojama. Dažniausiai kurta ornamentiniai arba figūriniai inicialai, teksto iliustracijos, dekoratyviniai apvadai. Europoje plito nuo 7 amžiaus.
Nuorodos šaltinis: https://www.vle.lt/straipsnis/iliuminacija-1/
*Heraldika – (vok. Heraldik), herbų, naudojamų asmenims, institucijoms, korporacijoms išskirti, kūrimo ir naudojimo taisyklių sistema (praktinė heraldika). Atsirado, kai dauguma žmonių buvo neraštingi, bet galėjo lengvai atskirti ryškius, paprastus simbolius.
Lietuvos heraldika, kaip praktinių taisyklių sistema, ėmė klostytis 14–15 a. sandūroje.
Nuorodos šaltinis: https://www.vle.lt/straipsnis/heraldika/