Paskaita „Trys meno kalbos“ ir R. Rachlevičiūtės knygos „142 atvertys: Lietuvos menininkių autobiografijos“ pristatymas.


2022 balandžio 29 d., penktadienį, 17.30 val. Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9)

Susitikimas su menotyrininke, Vilniaus dailės akademijos Dailės istorijos ir teorijos katedros docente Ramute Rachlevičiūte.
I dalis  paskaita „Trys meno kalbos. Klasikinė, modernizmo ir postmodernizmo“.
II dalis – R. Rachlevičiūtės knygos „142 atvertys: Lietuvos menininkių autobiografijos“ pristatymas.

„Norėjau tokią knygą išleisti ir 2012 metų viduryje pradėjau „Menininkių autobiografijų“ projektą. Projekto apimtis didelė, čia ir slypi visas įdomumas. Visą laiką slėpiau knygos dalyves, nes šiuolaikinio meno žvaigždės išrankiai žiūri į kaimynystę. Pasižiūrėjus į margą, daugiasluoksnę, skirtingo amžiaus, skirtingų meno sričių ir tautybių atstovių kompaniją, gali pasirodyti: o siaube, gal nėra jokios atrankos?! Kadangi šis projektas yra mano, tai tvirtinu, kad visos yra menininkės ir aš tikrai žinau, kodėl čia sutiksite vieną ar kitą personą. Ilgalaikis mano darbas meno komunikacijos skersvėjuose vis neleido sukurti nieko tvaraus, tačiau galiausiai davė rezultatą – panoraminį Lietuvos meno pasaulio žinojimą. Gerai pažįstu visas menininkes asmeniškai, kai kuriuos tekstus iki paskutinės minutės tarsi antstolė „išmušinėjau“ kaip skolas.
Viršeliui pasirinkau Rimanto Dichavičiaus fotopaveikslą, skirtą Valerijos Dichavičienės atminimui. Tai kiekvienos moters, net ir mano, vidinė biografija“, – sako doc. dr. R. Rachlevičiūtė.

 

 

 https://www.lrt.lt/naujienos/kultura/12/1536550/knygos-apie-lietuvos-menininkes-autore-bijojau-kad-tai-nebutu-moteru-papludimys