Albertas Žulkus


Gimė 1933 09 08,  Janapolėje, Telšių r.  Mirė 2016 m.
1948 -1958 m.  mokėsi Telšių taikomosios dailės vidurinėje mokykloje.
Baigęs mokslus apsigyveno Palangoje. Čia sukūrė svarbiausius kūrinius.
1958 -1993 m.  tautodailininkas dirbo Klaipėdos „Dailės“ kombinate.
Surengė ne vieną autorinę parodą Klaipėdoje, Palangoje, Kaune, Birštone, Vilniuje, Švedijoje ir Vokietijoje. Jo kūrinių yra įsigiję Kretingos, Plungės, Telšių, Vilniaus, Kauno kraštotyros ir Palangos gintaro muziejai,  A. Žulkaus kūriniai puošia meno kolekcijas Niujorke, Palm Springse (JAV).
Įvairi ir daugiakalbė Alberto Žulkaus kūryba. Tai monumentalioji skulptūra: memorialiniai paminklai, kryžiai, stogastulpiai; mažosios plastikos kūriniai: skulptūrėlės, prizai, suvenyrai, funkcionalūs buitiniai drožiniai, kaukės. Meistras visus savo kūrinius drožia iš medžio, jo rankai paklūsta ąžuolas, klevas, juodalksnis, tačiau niekas negali nurungti liepos. Albertas moka prakalbinti medį, įžvelgti ir išryškinti jo grožį. Degindamas, gracuodamas ir vaškuodamas medžio paviršių, liaudies meistras savo skulptūroms suteikia subtilumo, glotnumo – tokį medžio stebuklą malonu liesti, pajusti medžio skleidžiamą šilumą.
Savo kūryboje Albertas Žulkus lakoniškai reiškia mintį, apibendrintai perteikia kūrinio idėją, palikdamas erdvės pačiai skulptūrai ir minties plėtotei. Kūrėjo braižas – savitas ir atpažįstamas. Tiek monumentaliojoje, tiek mažojoje plastikoje meistras išlieka santūrus, lakoniškas ir tuo pat metu ekspresyvus, jo skulptūriniai sprendimai – drąsūs ir netikėti. 

https://www.ve.lt/naujienos/kultura/kulturos-naujienos/palangoje---demesys-tautodailininku-t-ir-a-zulku-kurybai/
http://www.pgm.lt/Daile/a_zulkus.htm
http://www.palangostiltas.lt/albertas+zulkus+jeigu+pasalietis+teigia+kad+mano+skulptura+kaip+gyva+man+tai++didziausias+komplimentas+,7,2,2615.html
https://www.palangoje.info/news/2225585/grazi-iniciatyva-tautodailininko-alberto-zulkaus-atminima-iamzino-sachmatu-stalas