Aido Degučio fotografijų paroda „12“

Apie Parodą

2021 m.  gruodžio 4 d. – 2022 sausio 04 d. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J.  Janonio g. 9) eksponuojama Aido Degučio fotografijų paroda „12“.
Parodos atidarymas  vyks gruodžio 04 d. (šeštadienį) 14 val.

„12“ - pirmoji Aido Degučio fotografijų paroda Klaipėdoje, neplanuotai surengta dvyliktąjį metų mėnesį.
Kodėl 12?“

Skaičiaus 12 istorija labai įdomi. Jis nuo seno laikomas simboliu, atspindinčiu visatos tvarką, ciklo užbaigimą. Diena ir naktis turi po dvylika valandų. Metus sudaro12 mėnesių. Kiekvienas priklausome vienam iš 12 zodiako ženklų. Kinų horoskopas taip pat turi 12 gyvūnų vardų. Ir Jėzus, ir Buda turėjo 12 mokinių. O drąsusis karalius Artūras – 12 narsių ir ištikimų apvaliojo stalo riterių. Šis skaičius dažnai kartojasi pasaulio ir lietuvių liaudies pasakose: „Dvylika brolių juodvarniais lakstančių“, „Eglė Žalčių karalienė“: Eglė turėjo dvylika brolių, kurie dalgiais užkapojo jos mylimąjį Žilviną.
Skaičius 12 neša sėkmę ir yra labai svarbus bei reikšmingas ir aktorei Irinai Lavrinovič, kuri yra vienintelis šios parodos personažas.
Aidas Degutis sukūrė 12 aktorės portretų, 12 skirtingų pasaulių, ir kviečia juos patyrinėti arba pamatyti aktorės portretą fotomenininko žvilgsniu.
Fotografiją Aidas atrado dar vaikystėje. Viskas prasidėjo nuo stebėjimo. Aidas prisimena, kaip būdamas gal kokių aštuonerių, o gal devynerių, sėdėdavo raudonos šviesos užtvindytame vonios kambaryje ir kartu su tėčiu ryškindavo nuotraukas. Ryškalų vonelėse pamerktame fotopopieriuje kaip monochrominės gėlės pamažu skleisdavosi pirmieji vaizdo kontūrai. Pradžioje lėtai ir nedrąsiai, o paskui vis ryškiau ir giliau, kol vaizdas užpildydavo visą balto blizgaus fotopopieriaus paviršių. Viskas atrodė taip magiška ir nežemiška.
Fotografijos pradmenų Aidą išmokė tėtis, o tėtį – senelis. Jis namuose turėjo visą reikiamą įrangą juostelėms ryškinti ir nuotraukoms daryti. Pradėjęs lankyti mokyklą gimtuosiuose Prienuose, Aidas iš karto įsitraukė į fotobūrelių kūrybinę veiklą. Vėliau, jau studijuodamas Kauno technologijų universitete, aktyviai dalyvavo fotostudijos kūrybiniuose procesuose. Universitete veikė rimta fotostudija, o jos nariai periodiškai rengdavo jungtines ir personalines parodas universitete ir studentų bendrabutyje.
Iš pradžių Aidas Degutis fotografavo peizažus, o vėliau susidomėjo portreto žanru. „Žmogaus veidas yra labai iškalbingas, kiekvieną kartą jis gali atsiveria vis kitaip“, - sako Aidas. Šiuo metu Aidas Degutis gyvena Klaipėdoje. Rimtu konkurentu portretui gali būti jūra, kuri irgi kaskart yra vis kita ir kitokia. Tad nežinia, kur link pasuks Aido kūrybos kelias. Belieka palinkėti, kad kelionė tęstųsi.