ALFONSO LEKAVIČIAUS personalinė tapybos paroda „+-“

Apie Parodą

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos
Meno skyriuje (J. Janonio g. 9)

ALFONSO LEKAVIČIAUS personalinė tapybos paroda „+-“.

Parodos atidarymas 2024 m. sausio 5 d., penktadienį, 17.30 val.
Parodos eksponavimo laikas 2024 01 02- 01 31.

 

„Plius-minus“ – metaforinės tapybos darbų serija. Pilkų tonų ir klampių potėpių prisotinta drobė – tarsi emocinė nūdienos moralinių, vertybinių praradimų pelkė. Per dvimatę plokštumą bumerango trajektorijomis judantys matematiniai pliusai ir minusai tarytum tagai simboliškai ženklina paveikslų erdves. Jie lyg pozityvas ir negatyvas – duotybė ir praradimas atsiduria menamoje palėpėje tarp užmirštų apatinių rūbų. Minusai lyg aštrūs spygliai išaugę virš trikojo karo šuns sukuria rožinės vilties, o gal susprogusios iliuzijos debesį. Ir čia pat liftais pakilę į dangų, staiga nusileidžia statistinių pliusų kapinėse.

Minusas ir pliusas – abstraktūs ženklai drobės terpėje įgauna visiškai kitą egzistencinę tapatybę. Vaizdiniame kontekste pasiklydę simboliai hamletiškai kviečia pasirinkti, kurioje ,,Pilkosios žemės“ pusėje tau būti ar… nebūti.“
                                                                                                                                                                                                                                                 (A. Lekavičius)

 

Apie autorių:

Alfonsas Lekavičius (g. 1981) – skulptorius, tapytojas, neformaliojo švietimo, dailės vyr. mokytojas. Pedagoginę veiklą vykdo Klaipėdos Adomo Brako dailės mokykloje. Nors pagal išsilavinimą yra VDA Telšių fakulteto Taikomosios skulptūros bakalauras ir Šiaulių universiteto Freskos-mozaikos dailės magistras, tačiau savo kūrybiniuose procesuose naudoja įvairias meno atlikimo technikas, renkasi skirtingus žanrus. Tai – universalus menininkas, drąsiai mąstantis apie šiuolaikinius procesus, socialines temas, juos analizuojantis ir kritikuojantis. A. Lekavičiaus kūryba brandžiai susiformavusi, nors ieškojimai, pasak autoriaus, nėra nutrūkstanti būsena. Tai mumyse vyksta nuolat. A. Lekavičiaus kūryba remiasi postmodernizmo idėjomis. Savo piešiniuose ir fotokoliažuose autorius atspindi dabartinį – dinamišką, labai prieštaringą, komplikuotą laiką.

Dailininką domina laikmečio dvasiniai žmogaus lūžiai, kurie perteikiami per įvairias subkultūras, socialinių protestų ženklus ar jų metaforas. Savo kūriniuose jis mėgsta centrinę kompoziciją. Sujungdamas linijinį piešinį su tamsiomis dėmėmis sukuria daugiaprasmį, bet tuo pačiu, fragmentuotą vaizdą.

https://www.atviraklaipeda.lt/2024/01/24/pliusai-ir-minusai-alfonso-lekaviciaus-tapyboje/

http://www.klaipedosgalerija.lt/lekavicius-alfonsas/