KRISTINOS DARULIENĖS tapybos darbų paroda „Žolynų šnaresy“.

Apie Parodą

Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriaus galerijoje ( J. Janonio g. 9)
KRISTINOS DARULIENĖS tapybos darbų paroda „Žolynų šnaresy“ .
Parodos eksponavimo laikas 2022 06 03 - 07 08.
Parodos pristatymas vyks birželio 3 d. (penktadienį) 17.00 val.

Gimiau 1977 m. Šiauliuose.
Gyvenu mažame kaimelyje Bartkuškiuose, Lietuvos viduryje.
Kuriu pavasarį ir vasarą, kai atgyja gamta, nes ji yra labai svarbi tiek mano gyvenime, tiek kūryboje. Būdama gamtoje visomis juslėmis jaučiu joje pulsuojančią gyvybę, vibraciją ir nuolatinį jos kismą.
Rudenį ir žiemą mėgstu analizuoti mano surinktas ir sudžiovintas gėles, šakeles, lapus...Savo herbariumuose bandau įkūnyti laikinumo, suvaržymo, sąstingio ir nostalgijos temas.
Vasarinėje mano tapyboje dominuoja įvairūs žolynai, gėlių motyvai, medžiai, vaisiai... Tapybai ypatingų motyvų neieškau – jie visur po kojomis. Užtenka tik nuleisti akis ir įsižiūrėti į šnarančius žolynus. Mane domina vėjo ir oro vibracijų sukeliamas ritmas augaluose, spalvų dermės. Tapydama gamtą stengiuosi perduoti vidinę būseną, emociją ir vidinę energiją.
Retai iki smulkmenų detalizuoju savo darbus, dažniau palieku juose eskiziškumo, kad būtų juntamas gyvybės, gyvasties įspūdis. Tai man labai svarbu...

Socialinė/darbinė veikla.
Dirbu Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje edukatore, projektų organizatore bei dailininke. Vakarais mokytojauju Ukmergės meno mokykloje, dėstau bendrus dailės dalykus visoms amžiaus grupėms ir erdvinės formos discipliną pradinukams bei paaugliams. Dažnai kaip dailininkė - edukatorė esu kviečiama dalyvauti įvairiuose renginiuose, tokiuose kaip Vilniaus knygų mugė, Anykščių skaitymo festivalis „Nuotykiai tęsiasi“, Vilniaus Bernardinų parapijos stovykla, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kasmetiniai skaitymo festivaliai. Pati inicijuoju, rengiu ir dalyvauju įvairiuose kultūriniuose projektuose, skatinančiuose meninės veiklos vystymąsi. Dalyvauju pleneruose, parodose Lietuvoje ir užsienyje. Kartu su vyru Egidijumi Daruliu esame įkūrę muzikinę dambrelio grupę „Šeiva“ (anksčiau „Garsinė izoliacija“, Pasvalio ir Ukmergės dambrelininkai). 

Daugiau info:
fb Kristina Darulienė, Kristinos tapyba,https://www.paveikslai.lt/lt/
www.ukmergeskulturospuslapiai.lt, https://www.ukzinios.lt/
http://www.ukmergeskulturospuslapiai.lt/index.php/kronika/1583-kulturos-centro-galerijoje-dvieju-kristinu-kuryba,
youtube Kristina Darulienė,
LRT plius laida „Nežinomi žmonės“:
https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000202097/leto-gyvenimo-vaizdu-laida-nezinomi-zmones-dailes-mokytoja-tapytoja-kristina-daruliene