Miglės Ruzgaitės-Jonaitienės grafikos paroda „Miglės dėlionė“

MIGLĖS DĖLIONĖ. Apie gyvenimo dėlionę svetainėje „Po toršeru“. Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Meno skyriuje nuo spalio 1 d. kviečiame aplankyti Miglės Ruzgaitės-Jonaitienės grafikos parodą „Miglės dėlionė“.

SPALIO 10 d. 17 val. su autore susitiksite Meno bibliotekos pokalbių svetainėje „Po toršeru“. Jaukiai kalbėsime apie kūrybą, apie gyvenimą, apie Palangą, apie rudenį, vartysime Miglės šeimos nuotraukų albumą, jos tėvo ir mamos dailės albumus,  gersime svarainių arbatą. Miglė Jonaitienė gimė grafikės Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės  ir skulptoriaus Juozo Ruzgo šeimoje. Meninė aplinka supo ją nuo pat kūdikystės.

Palangoje gimusi ir užaugusi menininkė iki šiol niekada nebuvo palikusi savo mylimo „galudienių“ miesto. Iškrito tik  viena nedidelė atkarpa-studijos Vilniaus universitete. Sostinėje Miglė studijavo ne menus, o pasirinko knygų mokslą-bibliotekininkystės ir bibliografijos studijas. Profesionalių dailės studijų jai net nereikėjo-jos  visada buvo pasiekiamos namuose. Mama, grafikė Gražina Oškinytė, yra jos tikroji ir pati svarbiausia dailės mokytoja. To užteko, kad Miglės kūrybiškumas, kad ir pamažu, bet  imtų skleistis. Pirmieji sėkmingi grafikos bandymai-knygų žymekliai, kuriais  iliustruota  Palangos viešosios bibliotekos 2013 metais išleista  knyga „Takai per kopas: Palangos literatų kūrybos rinktinė“,  paskatino Miglę drąsesniam žingsniui-didesnių formatų darbams. Taip atsirado minimalistinės „Miglės dėlionės“-kartono raižymo technika sukurtų darbų serija.