Paroda „Pašnekesiai apie gamtą“

Apie Parodą

Sausio 4 d. 17.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9) Antons Vaivods ir Jakov Mitin, mokytojo ir mokinio (Latvija / Jurmala), grafikos tapybos parodos „Pašnekesiai apie gamtą“ atidarymas. Eksponuojama iki sausio 30 d.
Latvių menininko ir pedagogo Antonio Vaivodso ir jo mokinio Jakovo Mitino (10 metų) tapybos darbuose – neišsemiamas įkvėpimo šaltinis – gamta.
Mokytojo ir mokinio darbuose skleidžiasi ne tik tobulas gamtos grožis, bet ir atsispindi kūrėjų santykis su ja.
Įdėmus menininko žvilgsnis į pirmapradę Kemerovo pelkių gamtą nukelia mus į vandenų ir paukščių pasaulį, kur, regis jauti meldų šnarėjimą, liaunų berželių ošimą ir pušų gausmą vėjyje.
Metų laikų kaitą, šviesos ir šešėlių žaismą, oro skaidrumą, nendrių šnarėjimą ir tamsiųjų ežerų drėgną vėsą. Visa tai galima pajausti ir pamatyti Antonio Vaivodso akvarelėse.
Jakovas – Jurmalos dailės mokyklos ketvirtos klasės mokinys yra lino raižinio sausa adata meistras. Jo grafikos lakštuose sutūpė kone visi Latvijos paukščiai: vieni jų gyvena mieste, visai šalia mūsų, kiti – miškuose ir giriose, pajūryje ir paupiuose. Kiekvienas vis kitoks, savitas, charakteringas.
Tiek mokytojo, tiek mokinio darbuose veriasi neaprėpiamas, neįmenamas gamtos pasaulis ir juntamas pagarbus, kone sakralus santykis su ja.