Personalinė Agotos Bričkutės paroda.

Apie Parodą

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje, J. Janonio g. 9

personalinė Agotos Bričkutės paroda. Parodos atidarymas spalio mėn. 17 d., (šeštadienį), 14 val.

Parodos eksponavimo laikas - 2020 10 12-11 06.

https://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1/klaipeda/agota-brickute-piesdama-nekuriu-jokiu-strategiju-1832911/


Gimė 1993 m. Klaipėdoje.
2012-2016 m. Menotyros bakalauro studijos Vytauto Didžiojo universitete.
Dailės mokėsi Adomo Brako dailės mokykloje ir suaugusiųjų dailės studijoje “Guboja”.
Nuo ankstyvos paauglystės piešia lengvai šaržuotus šeimos narių, draugų veidus, išgalvotus portretus ir autoportretus.
Studijų metais nuolat eskizuodavo autobusuose, paskaitose. Pieštukas, šratinukas ir bloknotas buvo nuolatiniai kelionių palydovai. Nepaleisdavo jų iš rankų skaityklose, bibliotekose, paskaitose. Stebėti veidus visada buvo be galo įdomu.
“Iki šiol labai mėgstu piešti veidus iš natūros. Stebiu žmogų ir net nežiūrėdama į lapą vedžioju veido formas. Pastebėjau, jog toks piešimo būdas padeda geriausiai perteikti ne tik unikalias fizines žmogaus charakteristikas, bet ir psichologinius asmenybės niuansus. Kai piešiu žmogų, jaučiuosi artimesnė aplinkai, tarsi išnyru iš savo vidinio kiauto ir po truputį mezgu ryšį su pasauliu”, - sako Agota.
Kūrybinio kelio pradžia - 2016 metai: ekspresyvia tušo technika Agota sukūrė du stilizuotų portretų ciklus “Vidinio kritiko pažabojimas I” ir “Vidinio kritiko pažabojimas II”.
2017 m. pradėjo tapyti ant drobės. Tuo metu tapyba jaunai kūrėjai buvo lyg vidinis monologas su savimi. Pasitelkusi tamsias spalvas ir plastiką, ji drobėse reflektavo savo dvasinius išgyvenimus, jausenas ir emocines būsenas. Tapyba guodė ir ramino, drąsino ir teikė vilties. Paskui paveikslai pradėjo šviesėti, paveikslų siužetuose dramatizmą pakeitė dekoratyvumas, spalvinis improvizavimas. Kūrybos procesas įgavo kryptį, pamažu ėmė formuotis naujas Agotos kūrybinis braižas.

Apie peizažus
Naujas žanras, pamažu įsitvirtinantis Agotos Bričkutės kūryboje, yra peizažas. Menininkės peizažų kompozicijos – neįmantrios, natūralios, daugiau dėmesio skiriama spalvinėms improvizacijoms ir formoms. Gamtos formos tampa regimu karkasu neverbaliniam ir jausminiam pasauliui įamžinti.
Nors drobėse galima atpažinti kalnus, miškus, medžius, mėnulį, tačiau jie tarsi yra įvilkti į estetišką rūbą, dekoruoti, stilizuoti. Menininkė mėgsta transformuoti realybės vaizdus, perkurti juos ir sudėti iš naujo. Kūrybos praktikoje ji propaguoja „paleidimo“ principą, t. y. stengiasi neprisirišti prie rezultato, mieliau mėgaujasi procesu. Tapydama neeskizuoja, pasikliauja intuicija ir vidiniu pajautimu. Agota sako mėgstanti tokią spontanišką kūrybos tėkmę, ji įtraukia, užvaldo ir ištrina laiko pojūtį.

Parodos:
2018 m. 04 05 d. personalinė paroda “Realybės ir vidinio AŠ rekonstrukcija”, “Largo”, Kaunas.
2018 m. 12 21 d. personalinė paroda “Sielos autoportretai”, Kauno kultūros centras, Kaunas.
2019 m. 01 23 d. personalinė paroda “Agotos Bričkutės tapyba”, “Godo” baras, Kaunas.
2019 m. 05 – 09 personalinė tapybos paroda, “B2O” baras, Kaunas.
2019 m. 12 22 d. jungtinė paroda/meno mugėje, “Godo” baras, Kaunas.
2020 m. 09 01 d. personalinė paroda “Kosminiai peizažai”, “Kavos Architektai”, Klaipėda.