Ruah Edelstein/Los Andželas/ personalinė dailės paroda Tabula rasa/ stiklo monotipijos.

Apie Parodą

Klaipėdos miesto  savivaldybės I.  Kanto viešosios bibliotekos  Meno skyriaus galerijoje ( J.  Janonio g.  9)
2022 m. rugpjūčio 9 dieną, antradienį, 17 valandą atidaroma menininkės
Ruah Edelstein/Los Andželas/ personalinė dailės paroda Tabula rasa/ stiklo monotipijos.

Parodos eksponavimo laikas 2022 08 08 - 09 01.

Tabula Rasa – Išankstinių idėjų arba iš ankstonustatytų tikslų nebuvimas. Švari būklė. Žmogaus sąmonė, ypač tik gimusi, laisvoje, kitaip tariant, tuščioje būsenoje, dar nepaliestoje išorinių įspūdžių ar socialinių konstruktų.

 Ruah Edelstein (gim. 1977 m. Klaipėdoje) - dailininkė ir animacinių filmų režisierė. Ruah stilių geriausiai pristato filmai – „100 kartų miręs“ („Died 100 Times“) 2012 m. ir „Jokūbo kopėčios“ („Jacob’s Ladder“) 2019 m.PRADŽIA. ŠAKNYS
Pradinį meninį išsilavinimą Ruah įgijo Klaipėdos Adomo Brako dailės mokykloje.
Ruah: Kai man buvo apie 10 metų, Klaipėdos parodų rūmuose pamačiau instaliaciją  „Vandens šulinys“. Pakabinti ant įvairaus ilgio virvelių, nuo lubų leidosi šimtas molinių varpelių. Jie atsispindėjo ant žemės paguldytame veidrodyje. Jau buvau susipažinusi su klasikiniu figuratyviniu menu, bet tai, ką pamačiau, buvo kažkas kito. Tą akimirką atradau konceptualų meną, ypatingą idėjos sukuriamą erdvę, kuri išplečia sąmonę toliau nei akys gali pamatyti.

STUDIJOS
1998 m. Ruah išvyko į Didžiąją Britaniją studijuoti scenos režisūros ir keletą metų dirbo gastroliuojančioje teatro kompanijoje. Būsimai kino kūrėjai tai buvo neįkainojama patirtis. Vėliau studijavo Airijos nacionalinėje kino mokykloje (IADT), Prahos scenos meno akademijos kino ir televizijos mokykloje (FAMU), Nacionalinėje dekoratyviųjų menų aukštojoje mokykloje Paryžiuje (ENSAD). Bakalauro laipsnį siužetinės animacijos ir magistro laipsnį eksperimentinės konceptualios animacijos srityje įgijo Kalifornijos menų institute Los Andžele (CalArts).

IEŠKOJIMAI
Ruah: Viena pagyvenusi moteris Graikijoje rūpinasi nacių kareivių kapais. Tų, kurie nužudė visus jos kaimo gyventojus. Jos nesupranta artimieji ir draugai. Kodėl ji tai daro? Bet juk yra motinų, kurios nežino, kur palaidoti jų sūnūs. Antrojo pasaulinio karo baisumai vyko tada, kai civilizacija jau pažinojo Goethe, Klimt’ą, Kantą, Brahms’ą. Tačiau pasaulio grožis ir žmogaus protas nesustabdė žiaurumų.
Nepaisant to, kad ne grožyje ir ne išmintyje glūdi atsakymas, numanau, kad grynojo tobulumo matuoklis mūsų vidinėje sistemoje vis tik egzistuoja. Kartais mąstau apie tai žvelgdama laisvai, nieko nesureikšmindama ir nudžiungu, kad siela atmena, ko budinti sąmonė nežino. Šis intuityvus prisiminimas yra mano darbų pagrindas.

LUMEN ANIMAE STUDIJA
2012 m. Los Andžele Ruah įkūrė animacijos studiją Lumen Animae Studios. Studija kuria filmus, rengia parodas, teatrinius šou ir edukacijas, ieško meninės raiškos naujovių ir su pasaulio bendruomene dalinasi sociocentrine filosofija.
Studija yra pristačiusi darbus Los Andželo Holokausto muziejuje, Los Andželo Senųjų technologijų muziejuje, Atvirame Jungtinių Amerikos Valstijų teniso čempionate (US OPEN), Šanchajaus žydų pabėgėlių muziejuje ir daugybėje pasaulio kino festivalių, įskaitant didžiuosius filmų festivalius Jungtinėse Amerikos Valstijose - Sundance ir Tribeca.
2019 m. už filmą „Ashe '68“ studija apdovanota „Emmy“ nominacija. Nemaža dalis Lumen Animae studijos darbų yra sukuriami pagal Genocido atminimo programą - L'Tamid (לתמיד heb.: For Always), kuri skirta dokumentuoti Holokaustą išgyvenusių žmonių istorijas. Prie šios programos dirba ne tik studijos kūrybinė komanda, bet ir jaunimas iš mokyklų bei universitetų.

KODĖL MENAS
Ruah: 2018 metais kelionės po Tibetą metu po truputį judėjau link suvokimo, kad visame spalvų spektre balta spalva yra tobuliausia. Kodėl turėčiau prie jos dar ką nors pridėti? Tuščia drobė yra nuostabi. Savyje ji talpina viską. Man tai patinka, todėl atsisakau bet kokio noro komplikuoti reikalus. Kai atsisakau išankstinių lūkesčių ir žvelgiu į erdvę, kažkas pradeda skleistis. Aš tik padedu tam gimti, suteikiu fizinę formą. Įėjimas į šią zoną (būseną) yra man gyvenimo laimė, stebuklas, kurio negaliu paaiškinti. Žinau, kad esu vedama stipriau nei pati vedu.

ŠIANDIEN
Nuo 2012 m. Ruah dėsto režisūrą Kalifornijos menų institute, siužetinės animacijos katedroje (CalArts). O gyvena ir kuria savo studijoje, kuri yra kalnuose, į šiaurę nuo Los Andželo.
Ruah: Šiuo metu esu susitelkusi ties pasikartojimais ir ieškau to, kas rimuotųsi ir padėtų suvokti nuostabią matricą, kurioje mes visi gyvename. Taip jau man nutiko, kad esu kelyje nuo griežto klasikinio meno pateikimo link atsisakymo visko, ką aptinku nereikalingu. Tai postdisciplininis periodas. Šis laikotarpis mano gyvenime yra pats tikriausias, nuoširdžiausias ir žaismingiausias. Tuo pačiu pats drąsiausias, nes kontrolė ir išankstiniai lūkesčiai užleido vietą intuicijai.

Parodos atidarymas

 https://www.ruahedelstein.com/