Šarūno Šarkausko tapybos paroda „Terminalas/Judėjimas“.

Apie Parodą

 

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9 )
Šarūno Šarkausko tapybos paroda „Terminalas/Judėjimas“.
Parodos eksponavimo laikas 2024 04 03-2024 04 27.

  

Kauniečio tapytojo Š. Šarkausko paroda lankytojus panardins j spalvingą, geras emocijas žadinantį dailininko kūrybos pasaulį, kuriame gamtos motyvai subtiliai susipina su žmonių figūromis.

Iš pirmo žvilgsnio Š. Šarkausko tapyba, pasižyminti ryškiu spalviniu koloritu, atrodo apgaulingai paprasta, tačiau iš tikrųjų kiekviename paveiksle slypi filosofinė potekstė, kurią reikia išlukštenti.

Rašytoja, kultūrologė Audronė Meškauskaitė, analizuodama menininko kūrybą, akcentavo jos kolorito ir emocinės prasmės kontrastą: „Š. Šarkausko paveikslai pirmiausia prasiveria spalvomis, kviečia mėgautis ryškiais, kontrastingais deriniais ir išspinduliuoja gausų džiugesio srautą. Skaidrūs, švarūs, lengvi potėpiai sukuria nerūpestingumo ir harmonijos įspūdį, lengvai įsiūbuoja ir netikėta derme suguldo kompozicijos detales. Dekoratyvumo, ornamentikos čia daug, ir autorius tai nesibaimindamas konstatuoja, patvirtindamas savo veikiau natūralų pasąmoninį pasirinkimą. Spalvų kompozicijos lyg ir atsikartoja, tačiau vis kitas tonas ima lyderiauti, prasiveržia su kiek dominuojančia jėga. Š. Šarkausko tapyba pavergia netikėtu kontrastu tarp žaismingu, spalvingu paviršiumi viliojančios formos, kuri tarsi priartėjusi prie stebinčiojo, nes neturi perspektyvos, gylio, ir mentalinės, emocinės prasmės, skatinančios bristi gilyn, ieškoti paslėptų autoriaus refleksijų, kurti savas jo vizijų interpretacijas.“

Š. Šarkauskas gimė 1967 m. Kaune, mokėsi meno mokykloje. Menininkas tapo, kuria medžio skulptūras. Yra surengęs personalinių parodų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje.


https://www.atviraklaipeda.lt/2024/04/15/sarunas-sarkauskas-kelyje-ir-judejime/

https://www.facebook.com/tapytojas.sarunas/?locale=lt_LT